1. ÇeReZFoRuM - yeni katılımcılar ve yöneticiler...
  Kendisi dışında 5 katılımcı ve kurallara uyan üye (sürekli devam eden) kazandıranlar ADMİN veya ADMİNE yetkisiyle forum yönetim kadrosunda yer alabilir. Amaç forumda hareketlilik sağlamaktır...Duyuru 31 Mart'a kadar geçerlidir.

Yalnızlık sendromu nedir?

Konusu 'Kişisel Gelişim' forumundadır ve dderya tarafından 4 Nisan 2014 başlatılmıştır.

 1. dderya

  dderya kOkOşŞ AdminE

  Katılım:
  29 Temmuz 2013
  Mesajlar:
  12.184
  Beğenileri:
  7.984
  Ödül Puanları:
  11.080
  Cinsiyet:
  Kadın
  Meslek:
  Öğrenci
  Yer:
  izmir :)
  Banka:
  126 ÇTL
  Agorafobi (toplum içinde yalnızlık sendromu), günümüzde en çok görülen ruhsal hastalıklardan biridir. Agorafobi teknoloji çağını yaşadığımız bu yüzyılda genellikle büyük şehirlerde yaşayan insanlarda görülür. “kalabalıklar içinde yalnızlık” çeken insanlar için söylenmektedir.

  Araştırmalar sonucunda, sosyal fobi ile agorafobi’nin karıştırıldığı belirlenmiştir. Oysa bu iki kavram birbirinden farklı durumları ifade eder. Uzmanlar, ıssız ve açık alanlardan korkan insanların agorafobik olduklarını belirtmektedir. Agorafobi, büyük metropollerde yaygın olarak görülen bir ruh hastalığı durumundadır.
  Uzmanlar, günümüz insanında en çok görülen ruhsal hastalığın ve fobinin agorafobi olduğunu söylemektedir. Agorafobik olan insanlar yalnız olarak sokağa çıkmaktan, yalnız kalmaktan ve otobüs, uçak yolculuğu gibi kalabalık yerlerde bulunmaktan korku duyar. Bu hastalık çoğunlukla kendisini panik bozukluklara bağlı olarak gösterir. Bunun yanında çeşitli panik nöbetleri de agorafobi’nin altında yatan sebepler arasındadır.

  Agorafobik olan insan, panik atak geçireceği korkusu dolayısıyla yalnız başına sokağa çıkmaktan korkarak, kalabalıklar arasına karışmamaktadır. Agorafobi hastalığı kişiyi uzun süre etkisi altında tutabilmektedir. Bunun sonucunda geçmişte agorafobi hastalığına yakalanan bir insanın 1,5 yıl boyunca dışarı çıkmadığı görülmüştür.
   
Benzer Konular
 1. Suskun
  Mesaj:
  1
  Görüntüleme:
  1.464
 2. BeReNN
  Mesaj:
  2
  Görüntüleme:
  927
 3. Suskun
  Mesaj:
  0
  Görüntüleme:
  508
 4. YoRuMSuZ
  Mesaj:
  2
  Görüntüleme:
  1.176
 5. YoRuMSuZ
  Mesaj:
  0
  Görüntüleme:
  694
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş