1. * 5651 Sayılı Kanun'a göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur.
    * Telif hakkına konu olan eserlerin yasal olmayan şekilde paylaşıldığını ve yasal haklarının çiğnendiğini düşünen hak sahiplerinin İLETİŞİM bölümünden bize ulaşmaları durumunda ilgili şikayet incelenip gereği 1 (bir) hafta içinde gereği yapılacaktır.
    E-posta adresimiz

Yalnızlıkla Başa Çıkabilirim

Konusu 'Aşk' forumundadır ve Paradoks ~ tarafından 6 Aralık 2012 başlatılmıştır.

1. Paradoks ~

Paradoks ~ ... Elif ...

Beğenileri:
    71
    Ödül Puanları:
    2.980
    Meslek:
    Yazılım mühendisi
    Yer:
    Konya
    Banka:
    114 ÇTL
    Yıllar geçtikçe, hayatın anlamının başkalarında değil kendimde gizli olduğunu anladım. Bunu anlamak için verdiğim mücadele, yürüdüğüm yol, hayal kırıklıkları, yediğim kazıklar ve gözyaşlarımın toplamı boyu çoktan geçmiş olsa da; sonunda olduğum halden mutluyum.

Aslında yalnızlığın tam karşılığı gerçekten hiç seveniniz olmamasıdır ki; dünyada pek çok kötü insanın bile sevenleri olduğunu biliyorum. Yalnızlık bence anlıktır. Sonra bir dostunuz, anneniz, köpeğini çıkıp gelir ve yalnızlığınız biter.

İlişkinizin olmaması, yalnız olduğunuz anlamına gelmez ve bir ilişkinizin olması, yalnız olmadığınızı göstermez maalesef!

Ben ilişkimin olmadığı zamanlar demeyi tercih ettiğim süreçlerde; sokaklara çıkıp dağıtmayı, hiçbir özelliğine bakmadan yeni gelen ve en ufacık ışık yakan insanı hayatıma almayı, ne istediğimi bilmeden ve düşünmeden davranmayı defalarca denedim.

Size kötü bir haber vereyim: Yalnız kalmamak için panikle yaptığınız her hareket, sonradan pişman olmanıza ve daha çok yalnız kalmanıza neden oluyor.

İlişkiniz olmadığı dönemleri, biraz daha kendinizi tanımaya ve anlamaya çalışarak geçirin. Biliyorum tek başına uyumak zorunda olduğunuz kış geceleri bazen çok çekilmez olabiliyor ama bunun acısını, size sarılmayı hak etmeyen bir insanla uyumaya çalışarak çıkartmayı denemeyin.

İnsan kendini tanıdığını zannediyor ama bence herkes büyük bir deniz gibi ve içinde hala kimsenin tanımlayamadığı yüzlerce canlı yaşıyor. Kendi renklerinizi görebilmenin bir yolu da, bu tek başına olduğunuz dönemleri iyi değerlendirmek.

Gerçekten nasıl bir ilişki istediğinizi, bir sevgilide ne aramanız gerektiğini, karşınızdakine ne verebileceğinizi, hangi şartlar altında bir ilişkiyi yürütebileceğinizi belirleyin.

Kırmızı bir elbise alacağınızı bilerek alışverişe çıktığınızda, muhteşem bir kırmızı elbise bulma ihtimaliniz yüksektir. Ancak ne aradığınızı bilmiyorsanız, sonunda gezmekten yorulur ve karşınıza çıkan ilk ışıltılı gece elbisesine razı olursunuz.

Konu aşk ve ilişkilerse, kendinize kötülük yapmayın. Tek başına olmanın pek çok keyifli yolu var. Siz önce kendinize aşık olun, bunu gören biri de nasılsa size katılacaktır….

Candan Ünal

Sayfayı Paylaş