Yandaş Ülke..Amerika..!!

eFSaNe_KaRTaL

| çArŞı |
Özel üye
Katılım
12 Şbt 2008
Mesajlar
7,001
Beğeniler
45
Şehir
Yaşanıp da bitenden daha acıdır yaşanmadan bitenle
#1
Amerika korkar, korku üretir, halkının, korkular içinde yaşamasını ister. Çizgi romanlar, filmler gibi popüler kültür ürünleriyle korkuları halkına iyice yerleştirir:

Kızılderililer istilacıdır, keza siyahlar da öyle. Hele o korkunç Asyalılar.Çinliler, uzaylı Çinliler! Ruslar. Komünistler! Şimdi de İslam Fobisi, müslümanlar, ülkemizi alacaklar korkusu..!

Korkuları Amerikalıları acımasız, hain yapmıştır. Sonuç olarak Amerika toplumu, düşünme ve sorgulama yetenekleri geliştirilememiş standart bireylerden oluşan bir kitle toplumudur ve çıkar toplumlarınca desteklenen iktidarlarca bu doğrultuda yönetilir... Dünyada en çok silah satarak halkının rafah seviyesini yükseltmeye çalışan yegâne ülke Amerika ülkesidir.

"KORKULARIMIZ BİZİ HAİN YAPAR" - Shakespeare-
Amerika, kızılderelileri yoketmeye 1867 yılında başladı; 1883''e gelinceye kadar 13 milyon Kızılderili katledilmiştir. Amerıkalılara sorarsan; bu soykırım değildir. Ya nedir? Sadece; ülkenin kötülüklerden kurtarılmasıdır. Öyle mi...?

(Milyonlarca Yahudileri öldürten sapkın Hitler de öyle düşünmüş;Almanya''yı Yahudilerden arındırmıştır.)

16.yy.dan 19.yyıla kadar milyonlarca Afrikalı, teknelerle çoluk-çocuk, yaşlı - genç Amerika''ya götürüldüler; boğaz tokluğuna çalıştırılmak üzere. Amerika iç savaşı (1861), Güneylilerin yenilgisiyle sonlanınca, siyahlar özgür bırakılırlar...

- Batı amerika'da altın var diye on- binlerce Çinli buraya akın eder, fakat çok az altın buldukları için, mafya türü, - erkenden köşe dönme yollarına bürünmüşler, mafyalaşmışlardır. Sonra, çıkartılan bir kanunla, Asyalıların, Amerika' ya girmesi yasaklanmıştır.

İslam fobisi ise, bugünlerde Amerikalıları iyice sarmış durumda...


( Alıntı..)
 

Benzer konular

Top