1. * 5651 Sayılı Kanun'a göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur.
    * Telif hakkına konu olan eserlerin yasal olmayan şekilde paylaşıldığını ve yasal haklarının çiğnendiğini düşünen hak sahiplerinin İLETİŞİM bölümünden bize ulaşmaları durumunda ilgili şikayet incelenip gereği 1 (bir) hafta içinde gereği yapılacaktır.
    E-posta adresimiz

Yandex Google'a rakip olabilir mi?

Konusu 'İnternet' forumundadır ve YoRuMSuZ tarafından 14 Mart 2012 başlatılmıştır.

1. YoRuMSuZ
    Avare

YoRuMSuZ Biz işimize bakalım!

Beğenileri:
    7.354
    Ödül Puanları:
    11.330
    Banka:
    8.771 ÇTL
    Ruslara ait arama motoru Dünya'ya açılmaya devam ediyor. Son zamanlarda 15 saniye süren YANDEX arama motoru reklamlarını ilginç arama terimleri ile televizyon ekranlarında görmeye başladık. Özellikle webmasterlar Yandex'in Türkiye pazarına girmesinden olukça memnun. Google'un adsense konusundaki katı tutumundan dolayı alternatif bir sponsor arayışı içinde olan webmaster grubu dikkatini bir anda Yandex'e vermiş durumda.

[Linkleri görebilmek için ÜYE olmalısınız!..]

Özellikle harita konusunda bazı özellikler bakımından google'dan daha iyi seçenekleri mevcut. Örneğin ben akşam bakarken işaretlediğim iki nokta arasında otomatik mesafe hesaplama ve yol güzergahını çizdi. Bunun için iki noktaya dokunmak yeterli.

Her ne kadar google'a rakip olması uzun bir süreç gerektirse de kalite adına rekabet her zaman iyidir. Siz de girip test edebilirsiniz.

Yandex sadece Rusya'da değil son olarak Türkiye'nin de aralarında olduğu 11 ülkede ofisini açmış durumda. Önemli bir farkları da Yandex yetkililierince Türkiye'deki vergi sitemine uyarak çalışacaklarını bildirmesi. Hatırlarsanız google ile bir dönem resmen papaz olmak durumuna gelmiştik bu nedenle.

Yandex'in televizyon ekranlarında çıkan reklamlarında arama kutucuğuna yazılan ve bu ifadeleri ilginç resimlerle süsleyen 15 saniyelik bir reklamı mevcut.

dans okulları
    bebek isimleri
    bizden cacık olur mu
    akmayan maskara
    hoşaf tarifi
    eve nasıl giderim
    yaşamın tüm cevapları

Son düzenleme: 26 Ocak 2014
  2. CeBuR
    Keyifli

CeBuR [maximum hokeli] Özel üye

Beğenileri:
    74
    Ödül Puanları:
    2.330
    Meslek:
    657/1
    Yer:
    artvin
    Banka:
    280 ÇTL
    ruslar yazılım konusunda bayaa bi atağa geçti ilk olayını aimp te yaşamıştım ben winamp ı neredeyse sildi süpürdü güzel tarafı ise rusların hemen her programında türçe dil desteği bulunması yandex i maxthon u ilk kurduğum zamanlarda multi searc özelliğinde farketmiştin bazı aramalarda şaşırtıcı derecede iyi sonuçlar elde ediyor .tabii her bilgisayarın vazgeçilmezi google her ne kadar köşeye sıkışmış gibi dursada alternatif programları ve birçok ücretsiz uygulaması sayesinde geniş bir kitleye yayılmış durumda olsada . yandex bu gelişimine devam eder ve uygulamalarını geliştirmeye devam ederse yakalaması imkansız değil gibi geliyor bana

3. YoRuMSuZ
    Avare

Beğenileri:
    7.354
    Ödül Puanları:
    11.330
    Banka:
    8.771 ÇTL
    Elbetteki google artık vazgeçilmez hale geldi internek kullanıcıları için. Pazar payına da tam hakim. Yandex bu pazarda % 20 lik bir pazar payına sahip olsa ile ciddi bir rakip anlamına gelecektir.

Yandex'in bir özelliğinden daha bahsedeyim. Diğer e-posta servisleri gibi (e-posta hizmeti de veriyor) sınırlı dosya boyutunu aşmış durumda. Yükleyebileceğiniz dosya için bir boyuttan bahsedilmemiş. Slogan şu: "Posta kutunuz her zaman ihtiyaç duyacağınız kapasitede olacak"

Şahsen ben Yandex'i bayağı bir beğendim. Yakın zamanda indexler için üye olup sitemap'i arama motoruna ekleyeceğim. Hemen belirteyim yandex botları forumda oldukça yoğun şekilde dolaşıyor :)

4. YoRuMSuZ
    Avare

Beğenileri:
    7.354
    Ödül Puanları:
    11.330
    Banka:
    8.771 ÇTL
    Yandex eposta servisine kaydoldum. 2 GB a kadar dosya dosyaları kabul ediyorumuş. Türkçe karakter testi ile diğer bir eposta hesabıma ileti gönderdim. hiçbir sorun yok ve Önemsiz/JunkMail klasörüne de düşmüyor.

Tavsiyem beğendiğiniz isim alınmadan siz de alın.

Gönderdiğiniz e-postalara otomatik kişisel imza ekleyebiliyorsunuz. Ayrıca posta uzantısını @yandex.com ya da @yandex.com.tr olarak belirleyebiliyorsunuz.

Şuradan kayıt yapabilirsiniz: [Linkleri görebilmek için ÜYE olmalısınız!..]

5. Çağlayağmur
    Hoşgörülü

Çağlayağmur ... Süper Moderatör

Beğenileri:
    4.415
    Ödül Puanları:
    11.080
    Yer:
    Ankara
    Banka:
    794 ÇTL
    Bir ara bakmıştım yandex e haritası çok güzel.earttan daha güzel. :)

6. ZeyNoO
    Melek

ZeyNoO ٠•●♥ KuŞ YüreKLi ♥●•٠ AdminE

Beğenileri:
    5.784
    Ödül Puanları:
    12.080
    Meslek:
    Muhasebe
    Yer:
    ❤ Şehr-i İstanbul ❤
    Banka:
    3.064 ÇTL
    ALdım bulunsun kenarda:)
    şifreyi unutursanız onay kodu için cep no istedi ama vermedim:)

Sayfayı Paylaş