Yandex Sayaç - Yandex Metrica

YoRuMSuZ

Biz işimize bakalım...
Katılım
7 Hzr 2006
Mesajlar
37,477
Beğeniler
9,012
Takım
GALATASARAY
#1
Yandex (yandex.com.tr) sadece arama motoru olmadığını göstermek istercesine google'ın yaptığı gibi webmasterlar için detaylı istatsitiklere ulaşılabilecek şekilde istatistiksel sayaç hizmeti de sunuyor. Hatta sayaç özellikleri google analytics özelliklerine göre daha kullanışlı ve sade denilebilir.

yandex.com.tr sayaç hizmetini Metrica adı altında sunuyor. Yandex Metrica (Yandex Sayaç Hizmeti) sayfasına aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

http://metrica.yandex.com.tr

Hizmeti kullanabilmek için sisteme yandex mail kullanıcı adı ve şifresi ile giriş yapılması gerekiyor. Sayaç kodunu almak son derece basit. Aşağıdaki adımları uygulayarak sitenize birkaç dakika içerisinde sayaç kodunu eklemeniz mümkün.

* yandex email kullanıcı adı ve şifrenizle giriş yapın.

* Anasayfanın üstünde yer alan "Tüm Servisler" linkine ve hemen akabinde açılan pencereden "Metrica" linkine tıklayın.* Sayaçlar sayfası açıldıktan sonra "Sayaç Ekleyin" linkine tıklayın.* Bu sayfada sitenizin adını ve linkini ekleyin. Örnek olarak haziryanit.com adresini ekledim. Kullanıcı sözleşmesini kabul ettiğinizi belirten kutucuğu işaretleyip "Devam Et" butonuna tıklayın.* Artık sayaç kodlarımız hazır. Aynen google analystics sisteminde olduğu gibi kod alanını kopyalayıp sitenizin tüm sayfalarını kapsayacak şekilde (footer, header vs) sayfalarınıza eklemek kaldı.* Sorunsuz şekilde işlemi gerçekleştirdiyseniz Yandex Metcia sayfasından sitenizin detaylı istatistiklerini izleyebilirsiniz. Başlıklara tıklayarak farklı istatistik sonuçlarına erişebilirsiniz.

 
Top