1. * 5651 Sayılı Kanun'a göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur.
    * Telif hakkına konu olan eserlerin yasal olmayan şekilde paylaşıldığını ve yasal haklarının çiğnendiğini düşünen hak sahiplerinin İLETİŞİM bölümünden bize ulaşmaları durumunda ilgili şikayet incelenip gereği 1 (bir) hafta içinde gereği yapılacaktır.
    E-posta adresimiz

Yanlış Adamı Seçenler Kulübü

Konusu 'Aşk' forumundadır ve Paradoks ~ tarafından 9 Kasım 2012 başlatılmıştır.

1. Paradoks ~

Paradoks ~ ... Elif ...

Beğenileri:
    71
    Ödül Puanları:
    2.980
    Meslek:
    Yazılım mühendisi
    Yer:
    Konya
    Banka:
    114 ÇTL

Kişinin aşk ve ilişkilere bakışı, tüm yaşamı boyunca öğrendikleri, ezberledikleri, etkilendikleri, psikolojisi, aile yapısı, arkadaşlıkları, bilinçaltı ve üstünden oluşan bir karmanın sonucunda şekillenir. Aslında bu hayata karşı duruşumuzu da oluşturur ancak biz ilişkiler kısmını ele alacağız.

Bir kadın sürekli yanlış adamlarla birlikte oluyorsa, suçu kadere ve bahtına atmadan önce oturup biraz düşünmelidir. Bu kulübün üyeleri çoğu zaman erkekleri suçlar, mutlu olduğuna inandığı diğer kadınlara karşı gizli bir kıskançlık duyar ve o kişinin şanslı ya da hafif meşrep, her yolu bilen bir tip olduğunu düşünür. Kendini sorgulamak aklına gelmez.

Peki, bu seçimlerin altında yatan etken nedir? Bunun iki uç cevabı vardır. Aşırı özgüven ve özgüvensizlik! Çok şaşırtıcı değil mi? Kendine çok güvenen kadın, normalde kimse tarafından onaylanmayan bu yanlış erkek için şöyle bir düşünceye kapılır: “ Ben onu değiştiririm!” Kendini başkalarından farklı sanan, hırs dolu, simyacılığa özenen bu üyemizin, elbette sonunda elinde kalan gözyaşı olur. Bir insanda karakterin değişimi bu kadar kolay olabilir mi? Elinizde sihirli bir değnek yoksa olamaz. “Değişmeyen tek şey değişimdir” cümlesine kesinlikle katılıyorum. Her yeni güne değişen hücrelerle uyanan insanoğlu, yaşamı süresince gelişir, evrim geçirir, tekamül eder. Ancak kişilik üzerinde bir değişim ya çok uzun zaman alır, ya da ders olacak büyük ve travmatik bir olayın etkisiyle mümkün olur. Sigara gibi zararlı olduğunu bildiğimiz bir alışkanlıktan vazgeçebilmek için bile, ne kadar uzun bir psikolojik hazırlanma süreci ve irade gerektiğini düşünelim. Sadece alışkanlık için bunca sıkıntı yaşanırken, bir insanı değiştireceğine, karakteri üzerinde radikal oluşumlar yaratacağına inanmak, aşırı özgüvenin getirdiği bir körlük ve gerçeklerden kaçıştır. Özetle, Bayan Kendine Güvenen, bir müddet sonra yorgun, yıpranmış, doğru karar verme yeteneğini kaybetmiş, gerçek kimliği yara almış, öfkeli ve inatçı bir yapıya bürünür. Gittikçe seçtiği adamlar gibi olmaya başlar. Sonucunda da kuyruğunu yakalamaya çalışan kedi gibi, kendi etrafında dönen, erkeklere öfke duyan, her başarısız ilişkisi için bahane üreten, sevginin gerçekliğine inancını kaybetmiş ve inatla dönüp kendini sorgulamayan bir Buz Kraliçesi olur.

Üyelerimizin ikinci kısmını oluşturan Bayan Güvensiz ise, erkek seçiminde alt yazı olarak şunu geçirir: “Beni bu adamdan başka kimse beğenmiyor ki! Başka seçeneğim yok.” Bu üyemizin en önemli sorunu kendini beğenmemesi ve sevmemesidir. Genellikle vücudundan nefret eder. Mutlaka eleştirdiği bir uzvu vardır. Boyu, kilosu, burnu, gözü, dişi, poposu, göbeği, elleri vb… Kadınların hemen hepsi bir yerlerini değiştirmek isterler, ancak bu üyemizi farklı kılan önemli bir bilinçaltı yargısı vardır: “Sevilmeyi hak etmiyorum!” Bu durum o kadar benliğini sarmıştır ki, dişiliğini, sevgisini, ruhunu, zekasını örter. Üzerine giydiği elbiseden tutun da, kullandığı cümlelere kadar verdiği enerji, “beni seçmeyin, ben mutsuz bir kadınım, kendimi sevmiyorum, sizi de mutsuz ederim” diye bağırır. Böyle olunca da, gerçekte istediği ve birlikte olabileceği adamlar bu sinyali alır ve kaçarlar. Geriye kalanlar ise kalender meşreplerdir. Üyemiz, yaşadığı her başarısız ilişki ile düşüncelerini daha çok onaylamış olur. Yani, damlaya damlaya göl olur ve Bayan Güvensiz kendi gölünde boğulur.

Bu kulübün üyelerinden biri olduğunuzu düşünüyorsanız, derhal harekete geçin. Kendinizle yüzleşin! Ruhunuzu, beyninizi ve yüreğinizi tedavi edin. Gerekirse profesyonel yardım alın. Değişime erkeklerden değil, kendinizden başlayın. Göreceksiniz o zaman kaderiniz de, şansınız da değişecek ve bir gün kapı çalınacak: “Merhaba! Ben Bay Doğru!”

Candan Ünal

2. Suskun

Suskun V.I.P V.I.P

Beğenileri:
    276
    Ödül Puanları:
    6.230
    Yer:
    Türkiye
    Banka:
    2.052 ÇTL
    :) bazen camdan aşağı atasım geliyor bazende yüreğime sokasım geliyor aşk bu olsa gerek=MM=LL=LL Yanlış yada doğru seçim benimdi oda benim hayatta mutlu olduğum tek yanlış seçimim olsun:)

3. -araz-
    Ayyaş

-araz- EYVALLAH... V.I.P

Beğenileri:
    368
    Ödül Puanları:
    3.980
    Banka:
    439 ÇTL
    valla iyi anlatmıssın abla

4. sibel42

sibel42 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    20
    Banka:
    0 ÇTL
    Aşk garip bişey , çözemedim arkadaşlaar

5. Suskun

Suskun V.I.P V.I.P

Beğenileri:
    276
    Ödül Puanları:
    6.230
    Yer:
    Türkiye
    Banka:
    2.052 ÇTL
    Aşkın neresi garip ? Sadece her insanın yaşadığı bir duygu çeşidi..Kimine dağ deldirir,kimini katil eder yaşayan insanın psikolojisinede göre deyişir.

Sayfayı Paylaş