1. * 5651 Sayılı Kanun'a göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur.
    * Telif hakkına konu olan eserlerin yasal olmayan şekilde paylaşıldığını ve yasal haklarının çiğnendiğini düşünen hak sahiplerinin İLETİŞİM bölümünden bize ulaşmaları durumunda ilgili şikayet incelenip gereği 1 (bir) hafta içinde gereği yapılacaktır.
    E-posta adresimiz

Yanlış kimlik...

Konusu 'Okunası Yazılar' forumundadır ve alemdar tarafından 24 Kasım 2011 başlatılmıştır.

1. alemdar
    Cesur

alemdar Öyle bir geçer zaman ki! V.I.P

Beğenileri:
    2.538
    Ödül Puanları:
    6.330
    Yer:
    ATAMIZIN ŞEHRİNDEN
    Banka:
    3.918 ÇTL
    Adını oda bilmiyordu aslında, mahalleli, can demiş öyle kalmış. Nerden geldiği nereye gittiği ne yaptığı, ne yapmaya çalıştığı bir muamma... Kim bilir içinde neler barındırıyor... Bir gün omuzları düşük yağmur altında yürürken gördüm onu, üstünde bir gömlek, ayağında delik papuçlar... Olduğum yerden doğrularak seslendim, duymadı. Bir daha seslendim bir daha... Neleri sırtlanmıştıda omuzları düşmüştü bu kadar kim bilir. Uzun bir müddet sonra bir banka oturdu, yağan yağmura aldırış etmeden. Adam derin bir fırlattı gökyüzüne, ben kimim diyerek kendine. Şaşırmıştım, onu hiç böyle görmemiştim. Usulca yanına gittim, oturabilirmiyim dedim, titreyen bir sesle. Onaylar gibi baktı ve başını eğdi. Neler oluyor anlatmak istermisin dedim. Dilersen daha sıcak daha kuru bir yerde... Böyle iyiyim dedi, üzerime yapışmış kimliklerden anca kurtulurum... Belliki yılların biriktirdiği belirsizliklere bir son vermek istiyordu, hayatı pahasına... Yıllarca insanların yakıştırdığı kimliklerle yaşadım, oysa ben bir hiçim, ne anam belli, ne babam. Ne olduğum belli değil. Belkide yaşananlarda bir hayal, aslında ben yokumda ben kendimi var sanıyorum, her kimsem. Anlatmaya devam etti. Biliyormusun ben hiç lunaparka gitmedim dedi, pamuk helva bile yemedim. Hiç bir bayram öncesi yarın bayram diye sevinemedim. Hiç bir mezarın başına gidip anne veya babama ağlayamadım. Okula giderken yaşıtlarım ben kağıt toplamaya giderdim. Onlar derslerine çalışırken ben sokaklarda günü kurtarmaya çalışırdım. Benim hiç hayallerim bile olmadı, gökyüzünde süzülen uçurtmamda... O kadar içten anlatıyorduki etkilenmemmek mümkün değildi. Cevap veremeden dinleyebiliyordum sadece usulca. Hem merak ediyor, hemde çok üzülüyordum. İnsan nasıl bir kimliğe büründüğünü bilmeden yaşayabilirmiydiki? Elbet onunda bir ailesi var veya vardı elbet onunda bir memleketi, ataları vardı... Kimbilir geçmişinde ne acılar çekmişti, başkalarının istediği kimlikle yaşıyarak. Belliki kendi kimliğine bürünemeden gelmiş bu yıllara. Umarım istediğin kimliğe kavuşursun dedim... Ve elimden geleni yapmak üzere onuda alarak karanlığın içinden ıslak kaldırımları arşınlayarak yürüdük saatlerce... Dilerim herkes bürünmek istediği kimliği yaşama hakkına sahiptir/sahip olur... Sen ve şen kalın.EMİ... M.D.B.

2. patik

patik Özel Üye Özel üye

Beğenileri:
    367
    Ödül Puanları:
    3.080
    Meslek:
    Hemşire
    Yer:
    Kayseri
    Banka:
    512 ÇTL
    Peki ya biz ne kadar biziz, kimliğimizi ne kadar yansıtıyor, ne kadar hayali gömüyoruz...

3. alemdar
    Cesur

alemdar Öyle bir geçer zaman ki! V.I.P

Beğenileri:
    2.538
    Ödül Puanları:
    6.330
    Yer:
    ATAMIZIN ŞEHRİNDEN
    Banka:
    3.918 ÇTL
    Kimbilir...