Yanlızca yürüyerek 20 günde 4 kilo verin..

MeRciMeK

V.I.P
V.I.P
Katılım
20 Mys 2009
Mesajlar
14,872
Beğeniler
1,920
#1
Yalnızca yürüyerek 20 günde 4 kilo verebilirsiniz
İngiltere’de piyasaya çıkan walking diet (yürüyüş diyeti) isimli kitabın yazarı Joanna Hall, yürüyerek daha güzel vücuda sahip olmanın yollarını anlatıyor
Yürümek, yalnızca kilo vermeye yardımcı olmuyor. Bunun yanında diyabet, kemik erimesi ve meme kanserine yakalanma risklerini da azaltıyor. Başlamadan önce bir spor mağazasına uğrayarak adımsayar (pedometre) satın alın. Günde kaç adım attığınızı sayabilirsiniz. İşte mucize yürüyüş programı:
1-3 günler: Her gün attığınız adım sayısını bir kenara yazın ve 3’üncü günün sonunda bunları toplayıp üçe bölün. Bu sizin günlük ortalama yürüyüşünüz olacak.
4-5. günler: Ortalama adım sayınıza 1000 adım ekleyin örneğin otobüsten bir durak erken inerek bu sayıyı tamalayabilirsiniz.
6. gün: Bugünden itibaren yürüyüş için özel zamanlar ayırmalısınız. Ortalamanıza 1500 adım ekleyin. Hızınıza göre 1500 adım 20 dakikada tamamlanabilir. En az küçük bir şişe su içmeyi unutmayın.
7. gün: Normalde en az 10 dakikada yürüdüğünüz bir mesafeyi gücünüzün yettiği kadar hızlı yürüyün ve yürüyüşün ne kadar sürdüğünü bir kenara not edin.
8-11. günler: Ortalamanıza 1500 adım ekleyerek yürüyüşlere devam edin.
12. gün: Bugünü dinlenmeye ayırabilir, vücudunuzu biraz esnetmeyi deneyebilirsiniz.
13-14. günler: Ortalamanıza 2 bin 500 adım ekleyin. sonraki 4 günde en uzun yürüyüşlerinizi yapacaksınız. Bu yüzden bunları gün içinde 2 ayrı yürüyüş olarak sürdürebilirsiniz.
15-16. günler: Ortalamaya 3 bin adım ekleyerek yürüyün, temponuzu artırmaya çalışın. Bu iki günde terlemeniz gerekiyor, yürürken müzik dinleyemeyi deneyin.
17. gün: Dinlenme günü.
18. gün: Ortalamaya 2 bin adım ekleyerek yürüyüş yapın. Temponuzu biraz düşürün. Eğer kendizini yorgun hissediyorsanız yürüyüşlerden bir saat önce bir fincan kahve için.
19. gün: 7’nci günü tekrar edin. aynı mesafeyi daha kısa sürede ve zorlanmadan almalısınız.
20. gün: ortalamanızdan 1500 adım fazla atarak programı tamamlayın.
 
Top