1. * 5651 Sayılı Kanun'a göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur.
    * Telif hakkına konu olan eserlerin yasal olmayan şekilde paylaşıldığını ve yasal haklarının çiğnendiğini düşünen hak sahiplerinin İLETİŞİM bölümünden bize ulaşmaları durumunda ilgili şikayet incelenip gereği 1 (bir) hafta içinde gereği yapılacaktır.
    E-posta adresimiz

Yaprak Dökümü Kritik Alanı

Konusu 'Tartışma' forumundadır ve kelebek tarafından 24 Eylül 2008 başlatılmıştır.

1. kelebek

kelebek -ütopik- V.I.P

Beğenileri:
    132
    Ödül Puanları:
    4.730
    Banka:
    573 ÇTL
    Yaprak Dökümü dizisinin ciddi bir izleyici potansiyeli olduğunu biliyorum. Forumumuzda da izleyen sayısı fazla sanırım. Ben beğenerek izliyorum. Burası da dizi hakkında kritikleri yapabileceğimiz bir platform olsun diye düşündüm.

Mesela şu anda Necla'nın nikahı oldu, çok duygusal bir bölüm. Gözlerim dola dola izledim.

Sizin de paylaşmak istedikleriniz varsa bu kısımda paylaşabilirsiniz.

2. YoRuMSuZ
    Avare

YoRuMSuZ Biz işimize bakalım!

Beğenileri:
    7.358
    Ödül Puanları:
    11.330
    Banka:
    8.820 ÇTL
    Hakiaten dizi oyuncuları da sanki yaşıyolar rollerini. Az önce çok kısa baktım nikah töreninde babanın, gelin kızına sarılırken diğer kızını da çağırması çok hoş/duygusal bir sahneydi.

Doğrusu hem senarist, hem Yaprak Dökümü adlı kitabın çağdaş uyarlamasını yapan kişiy hem de oyuncular kocaman tebrikleri hakediyor.

Tabii en başta Reşat Nuri Güntekini

3. kelebek

kelebek -ütopik- V.I.P

Beğenileri:
    132
    Ödül Puanları:
    4.730
    Banka:
    573 ÇTL
    Mükemmel bir baba cidden, bir kızın gözünde babanın değeri, ailenin gözünde evlatın değeri.. Herşey mükemmel anlatılmış. Cidden yorumsuzun da söylediği resmen yaşıyorlar rollerini.

Bir de Cem'e çok üzüldüm, Necla'ya iyi bak dediklerinde o bana iyi bakmalı çünkü annem babam gitti dediğinde bir kez daha doldu gözlerim, çok duygusalım sanırım bugün :)

4. kelebek

kelebek -ütopik- V.I.P

Beğenileri:
    132
    Ödül Puanları:
    4.730
    Banka:
    573 ÇTL
    Bugünkü bölümü cidden harikaydı yaaa..

5. arzum

arzum Forum Tutkunu

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    1.130
    Meslek:
    MuHaSeBe
    Yer:
    İstanbulll
    Banka:
    10 ÇTL
    Evet gerçektende çok süperdi bu bölüm hele hapishane kapısında karşılaşmaları cem,necla ve oğuz.cem arkasında bırakıp neclayı askere gidicek gözü nasıl arkasında kalmasın ki oğuzunda pek rahat duracağını zannetmiyorujm ben açıkcası bakalım ilerleyen bölümlerde neler olucak.

6. sherry

sherry V.I.P V.I.P

Beğenileri:
    41
    Ödül Puanları:
    1.980
    Banka:
    286 ÇTL
    Yakın zamana kadar benim de severek izlediğim hatta tekrarlarını bile izlediğim bir dizi. Oyuncular gerçekten mükemmel oynuyorlar rollerini, belki de bizi hala diziye bağlayan bu.. Ancak diziyi çağdaşlaştırmak adına dizide yaşatılanlar Türk kültürünün ve romanın orginali dışına çok fazla çıktı, abartıldı diye düşünüyorum. Tabiki romana göre çağdaşlaşılacak, bugünün değerlerine uyum sağlanacak, bugüne taşınacak dizi ama çağdaşlaşmak bu değil ve biz bu değiliz, bu kadar rahat insanlar değiliz. Senaryo değişirken, değerler bu kadar değişmemeliydi. Dizi "Reşat Nuri Gütekin'in Ölümsüz Eseri Yaprak Dökümü" sloganıyla adını duyurduysa esere biraz daha bağlı kalmalıydı diye düşünüyorum. Yada bu slogandan bağımsız, şimdi olduğu gibi farklı değerlere sahip bir dizi olarak karşımıza çıkabilirdi.

7. kelebek

kelebek -ütopik- V.I.P

Beğenileri:
    132
    Ödül Puanları:
    4.730
    Banka:
    573 ÇTL
    Biraz maddiyatla alakalı aslında. Diziyi orjinaline göre çekselerdi dizi çok daha kısa sürecekti. Biraz süslemişler işte diziyi uzun sürsün diye. Dizide yaşanılanlar her ne kadar türk örf adetlerine uygun olmasa da bence maalesef ki bütün bunlar toplumumuzda yaşanıyor el altından diye düşünüyorum. O yüzden ne kadar esere uyulmasa da dizi gündelik hayattan bence, toplumsal sorunlarla alakalı. Bu nedenden sanırım eserin dışına çıkıldığını bilmeme rağmen hala severek izliyorum

8. sherry

sherry V.I.P V.I.P

Beğenileri:
    41
    Ödül Puanları:
    1.980
    Banka:
    286 ÇTL
    İşte sorunda burdaya Kelebek. Dizide yaşananlar toplumsal sorun olarak görülüyorsa yaptırımları daha farklı olmalı bence. Oyuncular bu kadar rahat, tepkisiz kalmamalı yaşananlar karşısında. Dizi uzatılabilir tabi ama bu şekilde uzatılması çok yanlış. Yine toplumsal sorunları ele alabilirler ancak sonuçları böyle olmamalı. Sonuçlar böyle devam ettiği sürece yakında insanlarımız özenecek bu toplumsal sorunlara....

9. kelebek

kelebek -ütopik- V.I.P

Beğenileri:
    132
    Ödül Puanları:
    4.730
    Banka:
    573 ÇTL
    Bu konuda haklısın, ama herşeye rağmen en beğendiğim dizi :)

10. kelebek

kelebek -ütopik- V.I.P

Beğenileri:
    132
    Ödül Puanları:
    4.730
    Banka:
    573 ÇTL
    Hadi gelin izleyen yok mu bu bölümünü :)

Sayfayı Paylaş