Yaprak Sanatı ve Gökyüzünü Birleştiren Sanatçı..

TeBeSSüm

Pamuk Prenses 🌸
Süper Moderatör
Yarışma Birincisi
Katılım
19 Eyl 2006
Mesajlar
6,844
Beğeniler
4,154
Yaş
31
Takım
BEŞİKTAŞ
#1
Değişik objelerle oluşturduğu sanat çalışmalarını instagram hesabı üzerinden yayınlayan Kanat Nurtazin'in bu eserleri sınırları zorluyor. Yaprak sanatına da çarpıcı örnekler veren sanatçı oyduğu yapraklarla ilginç birleşimler oluştururken gökyüzünün dinginliği ile beyin açıyor.

Kestiği kağıt ve oyduğu yapraklarla oluşturduğu karakterleri, mimari yapılara ve gökyüzüne tutarak elde ettiği bu yaratıcı çalışmalar; gökyüzü renkleri ve değişik objelerle mizahi birleşimler de oluşturuyor. Özellikle karakterlerin tamamladığı mimari yapılar ile sivri zekasını ön plana çıkartan sanatçı Kanat‘ın özgürlüğü anımsatan çalışmaları oldukça fazla.
 

YoRuMSuZ

Biz işimize bakalım...
Katılım
7 Hzr 2006
Mesajlar
37,882
Beğeniler
9,659
Şehir
Antalya
Takım
GALATASARAY
#4
Bir de yaprakları kahve ile buluşturan sanatçı var. Konunun devamı niteliğinde. :)

Kahveye aşık Endonezyalı bir sanatçı, Ghidaq al-Nizar, kahve aşkını yeni bir boyuta çıkarıyor ve o yumuşacık içimli sabah kahvelerini yapraklar üzerinde bir tabloya dönüştürüyor. Daha önce farklı alanlar üzerinde de çalışmalar yapan al-Nizar, kendine en yakın nesneyi kurumuş yapraklar olarak görmüş.

Ardından başlamış çizimlerini o minik yaprakların üzerine aktarmaya, bir kahve sanatı oluşturmaya. İnsanı mutlu eden, taze kavrulmuş kahve kokan o enfes galeriye davetlisiniz.


 

Benzer konular

Top Bottom