1. * 5651 Sayılı Kanun'a göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur.
    * Telif hakkına konu olan eserlerin yasal olmayan şekilde paylaşıldığını ve yasal haklarının çiğnendiğini düşünen hak sahiplerinin İLETİŞİM bölümünden bize ulaşmaları durumunda ilgili şikayet incelenip gereği 1 (bir) hafta içinde gereği yapılacaktır.
    E-posta adresimiz

Yararlı Twitter Kullanıcısı Olmanın Yolları

Konusu 'Twitter' forumundadır ve ZeyNoO tarafından 27 Mayıs 2012 başlatılmıştır.

1. ZeyNoO
    Melek

ZeyNoO ٠•●♥ KuŞ YüreKLi ♥●•٠ AdminE

Beğenileri:
    5.784
    Ödül Puanları:
    12.080
    Meslek:
    Muhasebe
    Yer:
    ❤ Şehr-i İstanbul ❤
    Banka:
    3.064 ÇTL
    Yararlı Twitter Kullanıcısı Olmanın Yolları

Twitter’daki takipçileriniz için ne gibi değerler yarattığınızı hiç düşündünüz mü? Eğer karşınızdakilere bir değer sunarsanız Twitter sizin için de daha kazançlı hale gelecektir. Daha fazla değer ortaya koydukça, daha fazla yardımsever oldukça, başkalarının hayatına değer katacak şeyler ortaya koymak için çabaladıkça bunun size karşılığı da fazla olacaktır.

Madalyonun öteki yüzüne bakacak olursak, sizi takip eden kişileri daha fazla “kullandıkça”, tweet’lerinizde ne kadar bencil olduğunuzu hissettirdikçe, tweet’leriniz giderek daha anlamsız hale geldikçe, bunun size geri dönüşü de o kadar az olacaktır.

O halde yararlı bir Twitter kullanıcısı olmak için neler yapmak gereklidir? Önce kendinize şu soruları sorarak başlayın.

• Takipçilerinizin hayatını nasıl etkiliyorsunuz?
    • Takipçilerinize neler sunuyorsunuz?
    • Takipçileriniz sizin için ne değer taşıyor?

Bizi takip edenler için yararlı, kullanışlı ve değer kazandırıcı işler ortaya koymalıyız. Peki, bu nasıl olacak? İçinde bulunduğunuz duruma göre değişen birşey olmakla birlikte şu sorular işin içine biraz daha girmenizi sağlayabilir:

• Takipçilerinizin hangi ihtiyaçlarına cevap veriyorsunuz?
    • Takipçilerinizin hangi problemlerine çözüm arıyorsunuz?
    "Eğer bir kişinin problemini çözüyorsanız ya da bir ihtiyacını gideriyorsanız, o halde siz yararlı bireysiniz demektir.​

Bu yargıyı insanlar kendi hayatlarına bile tam uygulayamazken Twitter ortamında da uygulamakta başarılı olmaları biraz zor. Ancak Twitter’daki birçok tanınmış kullanıcı yargıya uydukları için başarıya ulaşıyor. İhtiyaç ve problemleri belirtmekte herkesin izlediği yol aynı olmuyor, bu nedenle sizin bazı tahminleri yürütmeniz gerekiyor.

İnsanların nelere ihtiyacı vardır? Ne gibi problemleri olabilir?

Yukarıdaki sorulara değişik cevaplar verilebilir.

• Bazı insanların bilgiye ihtiyacı vardır.
    • Bazılarının eğlenceye ihtiyacı vardır.
    • Bazılarının yalnızlıkla ilgili problemleri vardır.
    • Bazılarının çeşitli teknolojilerle ilgili problemleri vardır.
    • Bazıları kendileriyle benzer şeylere ilgi duyan kişilerle tanışma isteği duyar.
    • Bazıları ilgilendikleri bir konuyla ilgili en son haberleri arar.
    • Bazıları birşeyleri alırken ya da birşeyler yaparken tavsiye ister.
    • Bazıları sadece gülmek ister.
    • Bazıları derin bir konu hakkında ayrıntılarıyla tartışmak ister.

Bu liste istendiğ kadar uzatılabilir ve başlık başlık daha da özelleştirilebilir. Bir kere ihtiyaçları ve problemleri belirledikten sonra sorular da cevabını bulmaya başlayacaktır. Neleri tweet’lemeniz ya da kiminle bağlantı kurmanız gerektiği gibi sorular cevap bulmaya başlayacaktır.

Ancak meselenin temelinde sizin Twitter’ı kullanma ve belli bir konu hakkında kendinizi adamanızın sebebi yatıyor. Bu yazacağınız bütün Tweet’lerin bir ihtiyacı karşılaması gerektiği anlamına gelmiyor, ancak ihtiyaç ve problemleri karşılama ve değer ekleme konusunda belirlediğiniz çizgiye bağlı kalmak sizin yararınıza olacaktır.

2. KaRaNFiL

KaRaNFiL 1+1=3 :) bebegimiz saglicakla gel :)

Beğenileri:
    31
    Ödül Puanları:
    730
    Banka:
    0 ÇTL
    Twitter Facebooktan daha güvenilir diyorlar dogru mu bilmiyorum ama ablam cok israr ediyor evlenip TRye geleyim sanirim bana da twitter yolu görünüyor :)

3. Çağlayağmur
    Hoşgörülü

Çağlayağmur ... Süper Moderatör

Beğenileri:
    4.415
    Ödül Puanları:
    11.080
    Yer:
    Ankara
    Banka:
    794 ÇTL
    Konuyu okuyunca bir zamanlar bir twitter hesabı aldıgımı hatırladım :) nickide şifreyide unuttum. Gülüm teşekkür ediyorum paylaşımın için.

4. MeRciMeK
    Masum

MeRciMeK V.I.P V.I.P

Beğenileri:
    1.871
    Ödül Puanları:
    7.230
    Banka:
    427 ÇTL
    Bende bi hocamin israriyla hesap actim ama hala neyi nasil yapacagim konusunda fikrim yok.. yazin bunlari okuyarak kesfederim artik ( :

5. eFSaNe_KaRTaL

eFSaNe_KaRTaL | çArŞı | Özel üye

Beğenileri:
    41
    Ödül Puanları:
    4.480
    Yer:
    Yaşanıp da bitenden daha acıdır yaşanmadan bitenle
    Banka:
    44 ÇTL
    Bir twitim bile yok =)

6. Çağlayağmur
    Hoşgörülü

Çağlayağmur ... Süper Moderatör

Beğenileri:
    4.415
    Ödül Puanları:
    11.080
    Yer:
    Ankara
    Banka:
    794 ÇTL
    Birşey kaybetmiyoruz boşverin bizim Çerezimiz var :)

7. ~KaÇaK CaDı~
    Cadı

~KaÇaK CaDı~ YOĞURDA SÜTÜ BOZUK DEDİM GİTTİ AYRAN OLDU.. Özel üye

Beğenileri:
    380
    Ödül Puanları:
    1.580
    Meslek:
    BİLGİSAYAR ÖĞRETMENİ..BİM PERSONELİ
    Banka:
    1.380 ÇTL
    öyle biii twitim var kiiii hiç bir işe yaramıyorr :D:v