Yaratıcı Dekorasyon Önerileri

ZeyNoO

٠•●♥ KuŞ YüreKLi ♥●•٠
V.I.P
Katılım
5 Ags 2008
Mesajlar
61,909
Beğeniler
6,248
Takım
GALATASARAY
#1
Yaratıcılığın sınırı yok. Her evde farklı fikirlere ihtiyaç duyulur. Evinizi zenginleştirecek ipuçlarından yola çıkarak, siz de evinizde değişik uygulamalar yapabilirsiniz.


Yaratıcı Dekorasyon Önerileri!
Eskiyen görüntüsü yüzünden sıkıldığınız saksınıza, son dönemin modası olan keçe uygulamaya ne dersiniz? Ektiğiniz çiçeğin renginde veya zıt tonlarında keçeleri, istediğiniz model ve motifi kullanarak, saksınızın üstüne uygulayabilirsiniz.

Şişe mantarlarını atmayın. Üstlerine minik süsler yapıştırın. İstediğiniz yerde kullanabilirsiniz.

İçine çiçekler yerleştirdiğiniz seramik bardakları, çayhane tepsisine koyun. İste masanın üzerinde kullanın, ister balkonunuzun tavanına asarak değerlendirin. Her iki şekilde de çok şık görünecektir.

Desenli naylon çorabınızın bir bacağı kaçtı mı? Atmayın! Kullanmadığınız şişelerin içine, küçük boy ampuller koyun. Üstüne desenli çorapları geçirin. Tavanınızdan avize gibi sarkıtın. Ortaya çıkan ışık oyunları sizi çok eğlendirecek.

Büyük boy lastik şeffaf saksılarınızı, akşamları lamba olarak da kullanmak ister misiniz? İçlerine ışıklandırmalar koyun. Üstüne daha küçük boyda ve lambanın üstüne yapışmayacak büyüklükte, çiçekli bir saksı oturtturun. Dekorasyonunuza farklı bir stil getireceksiniz.

Farklı renklerdeki naylon ipleri yan yana dizin. Bir çıtanın üzerine küçük ve sık aralıklarla çiviler çakın. Beğendiğiniz kombinasyonu oluşturduğunuz ipleri, bu çivilere sarın. Kapı süsü veya sineklik olarak kullanabilirsiniz.

Kendinden yapışkanlı kağıtların, istediğiniz renk ve modeli bulmak mümkün. Evdeki eskiyen tüm eşyalarınızı bu kağıtlarla kaplayarak, yüzünü değiştirebilirsiniz.

Yemeğe misafir mi var? Tabakların üzerine isim kartları koymak, son derece şık duran bir uygulamadır. Bu kartların kenarların yapıştıracağınız dantel kurdeleler ile onarlı daha özel kılabilirsiniz.

Ekoseli kumaştan dikebileceğiniz basit örtülerle, şişe ve kavanozları kaplayarak, mutfağınıza sıcak bir hava getirmeye ne dersiniz?

Aynı renkteki hasır sepetler, son derece işlevseldir. Bu sepetleri saksı olarak kullanabilirsiniz. Dilerseniz banyonuzda içlerine küçük havlular koyarak değerlendirebilirsiniz.
 

Benzer konular

Top