Yardım bekliyorum..

Katılım
12 Mys 2013
Mesajlar
3
Beğeniler
0
Yaş
22
#1
Lütfen yardım edin. Ben şimdi birine aşığım ve o kişi bunu biliyor( konuyla ilgisi yok ). Onun en iyi erkek arkadaşı benim tipimle dalga geçip duruyor (yaklaşık 1-2 senedir) ve kendisi çok yakışıklı. Son günlerde onu sevdiğimi öğrendi bu kişi. Zaten 3-4 arkadaşım var. Sınıftakiler beni sevmiyordu ama benimle artık bazıları konuşuyor. Neyse Bu kişi benimle neden dalga geçiyor?

Not: Ben çok zekiyim ve o kişi sbs den falan 300 bile alamıyor.. Alakası varmı bununla?
 

YoRuMSuZ

Biz işimize bakalım...
Katılım
7 Hzr 2006
Mesajlar
37,465
Beğeniler
8,984
Takım
GALATASARAY
#2
Biraz içine kapanık yanın var sanırım. Rahat olmak sorunu çözecek kanımca ama nasıl başarabilirsin bilemem, demek ki arkadaşın daha rahat ve anlaşılan o ki üstünlük kurmuş, bunu da kabullenmişsin. Hiç kusura bakma ama maça 1-0 yenik başlamışsın psikolojik olarak, radikal bir değişim olmazsa zor. Kız arkadaşın da neden bu şekilde davranmasına izin verir ki o da ayrı bir muamma.
 

YoRuMSuZ

Biz işimize bakalım...
Katılım
7 Hzr 2006
Mesajlar
37,465
Beğeniler
8,984
Takım
GALATASARAY
#4
Herkesin eksikliklerini kapatmak için farklı yolları vardır. Hatta tanıdığım bir öğrenci, çalışkan diye ders çalışıldığı için ders çalışmayı bırakmış, ailesi de okulunu değiştirmek zorunda kalmıştı. Biraz rahat olmalı ve ne oluyoruz derdin ne diye aleni şekilde herkesin içinde sormalısın bence.

Bir de nickin çok gelip geçici aleni alınmış. Anlamsız nick kullanan arkadaşlara pek yardımcı da olmuyoruz ama konu ilginç geldi.
 

Mavi Gül

ѕση_¢ıqℓıк
Özel üye
Katılım
3 Mys 2009
Mesajlar
4,873
Beğeniler
376
Yaş
33
Şehir
Misafir Sevmez
#6
arkadaş çevresinin en yaygın olduğu yer okuldur ama 3-5 arkadas bi hayli düşük bir rakam neden bu kadar çok arkadaş seçicisin bence sen arkadaslarında sorun aramadan önce kendinde aramalısın senin sorunun duvarların çok sağlam olması insanlar tanımadıkları insanlar ile ön yargılı olurlar o seninle dalga geçen muhtemelen senin arkadasın değildir ve onu duvarlarının dısında tuttuğun için seni sadece dış görünüşün kadar tanıyor ve ön yargılı şımarık bir tavır sergiliyordur. ama duvarlarında açık kapılar bırakarak kendini 1 adım yakınlaştırırsan koca bir okuldan daha çok arkadaslarla günün birinde ayrılmış olursun ki bu ileride hatıraların için gerekli olacak okul hatıraları bir ömür unutulmaz o yüzden şimdiden insanlardan bu kadar uzak durma kaçma derim onun ne sebeple seninle dalga geçtiğinin bir önemi yok çok takılma ama senin ne sebeple kalın kale duvarları ördüğünün sebebini bir düşün derim
 

SizinSesiniz

~~ Son Kez ~~
Özel üye
Katılım
16 Ksm 2012
Mesajlar
1,955
Beğeniler
220
Şehir
Hayaller Kentinden
#7
Hepsinden önce dürüstlüğünü sevdim. Bazıları olsaydı konu hakkında yardım almak için ben hep buradayım gibisinden yalanlara başvurabilirdi.

Senin ile dalga geçiyorsa eğer seni çekemediğin içindir. Sen onlara inat yüzünde ki gülüşünü, samimiyetliğini ve insanlığını kaybetme. Ki sanırım ortaöğretim öğrencisisin. Hayatında uzun zamanlar olucak, seni çekemeyenler, senin kuyunu kazmaya çalışanlar vb. vb. Bunlara alışacaksın.

Senin ile dalga geçenler bir kulağından girip bir kulağından çıksın. Diğer bir söyleyiş ile rahat olmalısın. Hayatı bedavadan olduğu gibi yaşamalısın.
 

Benzer konular

Top