1. * 5651 Sayılı Kanun'a göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur.
    * Telif hakkına konu olan eserlerin yasal olmayan şekilde paylaşıldığını ve yasal haklarının çiğnendiğini düşünen hak sahiplerinin İLETİŞİM bölümünden bize ulaşmaları durumunda ilgili şikayet incelenip gereği 1 (bir) hafta içinde gereği yapılacaktır.
    E-posta adresimiz

Yardim istiyorum excel icin

Konusu 'Excel Çalışmaları' forumundadır ve bluesea tarafından 5 Şubat 2009 başlatılmıştır.

1. bluesea

bluesea Üyecik

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    20
    Banka:
    0 ÇTL
    Iyi günler

Sorunu nasil cözebilirim

Diyelimki 10 kisinin ayri ayri excel sayfasida isimleri var bu isimlere islem yapacagim
    veya tek bir excel sayfasinda ayri ayri isimler var bunlari nasil arayip bulmam lazim en kisa yoldan islemleri yapabilirim

galiba anlatabildim

Hepinize tesekür ederim

2. YoRuMSuZ
    Avare

YoRuMSuZ Biz işimize bakalım!

Beğenileri:
    7.323
    Ödül Puanları:
    11.330
    Banka:
    8.713 ÇTL
    Excelde farklı sayfalardaki verileri ve veri (işlem) sonuçlarını rahatlıkla istediğimiz bir sayfaya toplayabiliriz.

Sanırım verileri tek bir sayfada toplamak veya sayfalara dağıtmak istiyorsunuz.

Örnek olarak bu 10 kişinin adları birer isim olmak üzere hre sayfanın A1 hücresinde olmak üzere Sayfa2, Sayfa3, Sayfa4..... Sayfa11 de olsun.

Biz bu isimleri Sayfa1'de A sütünuna alalım. Önce Sayfa2 de A1 hücresindeki ismi alıyoruz. Bu durumda Sayfa1 de A1 hücresine yazmamız gereken formül
    Kod:
      Kodları görebilmek için ÜYE omalısınız !
    Böylece Sayfa1 de A1 hücresine, Sayfa2 deki A1 hücresindeki veriyi çektik. Aynı işlemleri diğer sayfalara da yapıyoruz. Artık diğer sayfalardaki verileri değiştirseniz bile Sayfa1 deki verilerini otomatik olarak değişecektir.

Artık farklı sayfalardan çekeceğimiz verilere göre sütunun diğer hücrelerine de bir defaya mahsus olmak üzere formülleri giriyoruz. (Sayfa1 de A1, A2, A3 .... hücrelerine veya istediğiniz hücrelere formül girebilirsiniz)

Kod:
      Kodları görebilmek için ÜYE omalısınız !
    Sadece isimler değil veri sonuçlarını, işlemleri, veya farklı sayfalarda bulunan verilerin birleştirilerek kullanılması vs şekilde de kullanabilirsiniz. Artık gerisi sizin excel kullanım becerinize ve ilginize bağlı.

YounG_MaN bunu beğendi.
  3. YounG_MaN

YounG_MaN Usta

Beğenileri:
    26
    Ödül Puanları:
    630
    Banka:
    0 ÇTL
    güzel cevap olmuş yorumsuz ellerine sağlık

4. kara70

kara70 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    20
    Banka:
    0 ÇTL
    Güzel

Doğru söze ne hacet

5. ugurs05

ugurs05 Üyecik

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    20
    Banka:
    0 ÇTL
    öncelik ilgi ve alakanıza teşekkür ederken ben eşittir sayfa2 ara ünlem ara a1 yazılyorum veri sayfa bire gelmiyor hata diyor acaba nerede hata yapıyorum açık yazabilirmisiniz birde hücreye o anki saati eklemek istiyorum klevyeden hangi tuşlara basmalıyım tekrar tşk

6. ugurs05

ugurs05 Üyecik

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    20
    Banka:
    0 ÇTL
    düzeltiyorum ben sayfa adını değiştirmiştim o sebebden olmadı şimdi yaptım tamam sağolasın

7. buROCK

buROCK Üyecik

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    20
    Meslek:
    Turizm
    Yer:
    ıstanbul
    Banka:
    0 ÇTL
    benim sorunum şu
    kendi hazırlamış olduğum ve devamlı değişkenli bir çalışma sayfasında bir kolaylık yapmak istiyorum.

Bir excel çalışma sayfasının içerisinde 5 tane sayfa var.
    Sayfa adları diyelimki ARMUT-ELMA-ÇİLEK-MUZ-GENEL

Şimdi ben GENEL sayfasında bir liste hazırlıyorum
    sırasıyla A1,B1,C1,D1 sütunlarına bilgiler veya sayılar yazdım ve sonra E1 sütununa ARMUT yazdım

sonra bi alttaki satıra yine aynı şekilde A2,B2,C2,D2 sütunlarına bilgi veya sayı E sütununa ELMA yazdım.

bu satırlarda aşağıya doğru devam etti A ile D sütünları arasında bilgiler var E sütununda sadece ARMUT-ELMA-ÇİLEK veya MUZ yazıyor. Ben bunları bi yoplu şekilde çıktı alıyorum bide bide ayrı ayrı çıktı alıp kaydetmem gerekiyor ve altta zaten bunların sayfaları var. teker teker bu bölümdeki satırları o sayfaya ekliyorum.

Acaba ben GENEL sayfasında E sütununa ARMUT yazdığım zaman o satır komple ARMUT sayfasında ELMA yazdığım zaman ise o satır komple ELMA sayfasında görünebilirmi?

Şimdiden teşekkürler.

8. YoRuMSuZ
    Avare

YoRuMSuZ Biz işimize bakalım!

Beğenileri:
    7.323
    Ödül Puanları:
    11.330
    Banka:
    8.713 ÇTL
    Hocam bunun için en uygun yöntem sanırım excel'in süzme fonksiyonunu kullanmak.

Sayfayı Paylaş