1. * 5651 Sayılı Kanun'a göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur.
    * Telif hakkına konu olan eserlerin yasal olmayan şekilde paylaşıldığını ve yasal haklarının çiğnendiğini düşünen hak sahiplerinin İLETİŞİM bölümünden bize ulaşmaları durumunda ilgili şikayet incelenip gereği 1 (bir) hafta içinde gereği yapılacaktır.
    E-posta adresimiz

Yardım,please...

Konusu 'Soru/Cevap - Öneri, İstek, Şikayet' forumundadır ve murat.ozcan00 tarafından 17 Ocak 2012 başlatılmıştır.

1. murat.ozcan00

murat.ozcan00 Aktif

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    620
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    Herşeyi söylememmi lazım!
    Banka:
    0 ÇTL
    benim teknoloji tasarım ödevi olarak evde yapılabilecek bir alet (buluş) yapmam lazım ve ben ne yapacağımı bilemiyorum.Gerçi buna 15 tatilde bakabilirim ama cuma gününe kadar yaparsam puanım yüksek gelir zaten notum kötü :( :( .Lütfen ne yapabilirim söylermisiniz,please...

2. Hazangülü

Hazangülü Forum Onuru

Beğenileri:
    117
    Ödül Puanları:
    4.480
    Banka:
    991 ÇTL
    Guzel bir gece lanbasi yada bir heykel tahtadan araba yapa bilirsiniz bunlar oldukca basit ama guzel yada cok guzel bir mum luk

3. murat.ozcan00

murat.ozcan00 Aktif

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    620
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    Banka:
    0 ÇTL
    Hmm.Güzel ama ben buluş istiyorum.''Bir Buluş'' :(

4. CeBuR
    Keyifli

CeBuR [maximum hokeli] Özel üye

Beğenileri:
    74
    Ödül Puanları:
    2.330
    Meslek:
    657/1
    Yer:
    artvin
    Banka:
    280 ÇTL
    buluş işi kolay

resimde görüldüğü gibi düzeneği ayarlıyoruz lambayı ve pili kapının üzerine monte ediyoruz sonra açma kapama tuşunu kapının eşiğine yerleştiriyoruz
    içeri biri girerse lamba yanıyor ahanda güzenlik sistemi gece biri odanıza girerse oracıkta haberiniz olsun

açma kapamayı değişik dizayn da edebilirsin örneğin kapının sabit olan eşiğine kapının menteşelerinin yanına bir raptiye çak kapının kendisinede bir yay vidala ölye olsunki kapı açılıncada yay raptiyeye temas etsin pilden çıkan kabloları şemadaki gibi bağla birini raptiyeye diğerini yaya iş tamam

alternatif önerm

birtane oyuncak araba motoru bul bitane oyuncak pervaneyi ucuna yapıştır motora çubuktan ayaklar yap yere ağırlık olarak pillerini kullan pilerden bi açma kapama ile motora bağla ahanda sana pervane

motorun bağlantısıda lamba ğibidir

5. Hazangülü

Hazangülü Forum Onuru

Beğenileri:
    117
    Ödül Puanları:
    4.480
    Banka:
    991 ÇTL

[Linkleri görebilmek için ÜYE olmalısınız!..] bakarsan umarim isine yariyacak gerekli istedigin seyler vardir

6. murat.ozcan00

murat.ozcan00 Aktif

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    620
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    Banka:
    0 ÇTL
    Teşekkür Ederim cebur...

[Linkleri görebilmek için ÜYE olmalısınız!..]
    Buradan da Bakabilirim Teşekkürler yeşim434 Sağolun...

Sayfayı Paylaş