Yaşa Göre Aşk Tercihlerinde Değişim

YoRuMSuZ

Biz işimize bakalım...
Katılım
7 Hzr 2006
Mesajlar
37,479
Beğeniler
9,015
Takım
GALATASARAY
#1
Yaşla değişen arkadaşlık tercihlerinden bazıları:

1- Kadınlar 75 yaşına kadar kendilerinden yaşça büyük erkekleri tercih ederken, 75 yaşından sonra daha genç erkekleri tercih etmeye başlarlar. (Bunun bir tercih mi yoksa uygun erkek bulmanın zorluğundan mı kaynaklandığı bilinmemektedir.)2- Erkekler yaşlandıkça kendilerine daha genç partner arama eğilimleri de artmaktadır.

3- 60 yaşından sonra sağlık ve hareketlilik, arkadaşlık tercihlerinde önemli bir kriter haline gelmektedir.

4- Yaşlı kişiler aradıkları insanın boyu, etnik kökeni ve dini konusunda daha kesin sınırlar çizmektedirler.

5- Yaşlı yetişkinlerin (65+), kendilerinden uzakta yaşayan birisiyle buluşmayı kabul etme eğilimleri daha yüksek bulunmuştur.

Yaşa rağmen hiç değişmeyen arkadaşlık tercihlerinden bazıları:

1- Eş seçiminde fiziksel çekicilik erkekler için kadınlardan daha önemli bulunmuştur.(20-75+ yaş erkekler). Erkekler kadınlara kıyasla kendilerine daha çekici partnerler aramaktadırlar.

2- Kadınlar erkeklere göre daha seçicidir. (Kadınların her yaşta eş seçiminde aradıkları daha çok kriter ve daha kesin standartları vardır.)

Arkadaşlık veya diğer herhangi bir konu için tercihlerin yaşla değiştiği doğru bir tespittir. Partner seçiminde 10 veya 20 yıl önce önemli olduğunu düşündüğünüz özellikler ile şimdi önem verdiğiniz özellikleri bir düşünün. Ayrıca, zamanla değişen kriterlerinizi değerlendirmenin birden fazla yolu olabilir. Mesela, arkadaşlık tercihlerinizdeki değişim, zamanla artan toleransınızın bir sonucu olabilir. Gençlerin yetişkinlere kıyasla daha fazla kendi ırk ve dinlerinden olmayan insanlarla birlikte olmaya istekli oldukları tespit edilmiştir. Veya insanların yaşlandıkça daha seçici ve düzenlerine bağlı olduklarının bir göstergesi de olabilir.
 

dderya

kOkOşŞ
AdminE
Katılım
29 Tem 2013
Mesajlar
15,536
Beğeniler
8,003
Şehir
izmir :)
#2
Kadınlar 75 yaşına kadar kendilerinden yaşça büyük erkekleri tercih ederken, 75 yaşından sonra daha genç erkekleri tercih etmeye başlarlar. (Bunun bir tercih mi yoksa uygun erkek bulmanın zorluğundan mı kaynaklandığı bilinmemektedir.)
bir kadın 75 yaşına gelip de hala erkeklerle iletişim kurmaya devam ediyorsa pes derim :D
 
Top