Yaşamak..

ZeyNoO

٠•●♥ KuŞ YüreKLi ♥●•٠
V.I.P
Katılım
5 Ags 2008
Mesajlar
61,909
Beğeniler
6,256
Takım
GALATASARAY
#1
Nefes alıp vermek mi? Güneşi içip, suyla ısınmak mı yoksa? Ayrılığın çarmıhında sallanırken çocuk gülüşleri gidenlerin, geride kalıp yasını tutmak mı? Dikenini, bülbülün yüreğine bağışlayan bir gülün, kavgaya bulaşmış erken yitikliği mi? Upuzun bir çöl sessizliği mi? Kalabalık bir türkünün en can alan yeri mi? Gün doğuşu mu? Akşam serinliği mi? …
Ne değildir ki yaşamak? Kimine göre koşmak, ona göre düşmek, sana göre… Bana göre… Şuna göre… Ne değildir ki? …
Yaşamak, güneşle sarmaş dolaş dans etmektir. Buz üstünde, yalın ayak gezmektir. Sevdası yasak bir rüzgârın, tüm dalları çatırdatmasıdır.
Yüzünü, gökyüzünün avuçlarına saklayan sonbaharın, son yorgunluğudur. Bir çocuğun ilk kelimesi, ilk kelimenin son hecesidir. Konuşurcasına susmak, kahkaha atarcasına ağlamaktır.
Ne değildir ki? … Sesin, sessizliğin duvarlarına çarpıp ta geri dönmesidir. Bağışlamak, bağışlanmaktır bazen… Gözlerden akan her damladır, her damlanın tanığıdır.
Güneşin turuncusu, gecenin karanlığıdır. Özlemenin özgürlüğü, kelebeğin bir günü, yıldızların ışıldamasıdır. Balığın denizi, insanın ayak izidir.
Mevsimlerin birbirlerini kovalaması, Alilerin Ayşeleri sevmesidir. Bir annenin doğum sancıları, bir babanın evlat sızıları, bir şairin şiirleridir. Eşkıyanın yarası, efelerin sevdasıdır. Terzinin iğnesi, bahçıvanın gülüdür yaşamak.
Ne değildir ki? … Mahkûmun ziyaret saati, saatin akrebi, akrebin yelkovana uzaklığıdır.
Yaşamak, yaşamak, yaşamak… Ölmek, sır demektir; yaşamak, tüm sırları bir bir keşfetmektir...
 
Top