1. * 5651 Sayılı Kanun'a göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur.
    * Telif hakkına konu olan eserlerin yasal olmayan şekilde paylaşıldığını ve yasal haklarının çiğnendiğini düşünen hak sahiplerinin İLETİŞİM bölümünden bize ulaşmaları durumunda ilgili şikayet incelenip gereği 1 (bir) hafta içinde gereği yapılacaktır.
    E-posta adresimiz

Yatarak Ders çalişma

Konusu 'Öğrenci Salonu' forumundadır ve Hazangülü tarafından 10 Nisan 2009 başlatılmıştır.

1. Hazangülü

Hazangülü Forum Onuru

Beğenileri:
    117
    Ödül Puanları:
    4.480
    Banka:
    991 ÇTL
    Zihnin dağılmasına yol açan önemli faktörlerden bir tanesi de yatarak ders çalışmaktır. Ne kadar iyi niyetli olursa olsun, ders kitabını eline alıp şöyle uzanarak çalışmak istemenin doğurduğu tek sonuç vardır: uykuya dalmak ve çalışmayacak kadar gevşemek. Uyku ve uyanıklıktan sorumlu anatomik yapılar beyin sapındadır. Kas geriminin belirli düzeyde olması ve kaslardan bu yapılara mesajları gitmesi uyanıklığı sağlar. Eğer kas gerimi belirli bir düzeyin altına düşerse, beyin sapına gönderilen mesajlar bu sefer uykuyu başlatan maddelerin salgılanmasına yol açar. Böylece öğrenmek için gerekli dikkatin ön şartı olan “UYANIKLIK” bozulmuş olur.
    Ders çalışmak için en uygun durum çok yumuşak olmayan bir sandalyede dik olarak oturma ve kolları bir masaya ya da sıraya yaslamaktır.
    Yatarak ders çalışmak gibi, kaykılarak sıranın üzerine uzanarak ders dinlemekte öğrenmeyi engelleyecek düzeyde gevşemeye yol açar.

2. SaMeT10

SaMeT10 Aktif

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    630
    Meslek:
    elimden her iş gelir:D
    Yer:
    2 dk yerimde durmuyorum ki sana da söylim
    Banka:
    0 ÇTL
    benim hobimdir aslında:)
    neden başarılı olamadığımın kaynağını bulmuş oldum:D

3. MeRciMeK
    Masum

MeRciMeK V.I.P V.I.P

Beğenileri:
    1.871
    Ödül Puanları:
    7.230
    Banka:
    427 ÇTL
    evet ister istemez uykuya geçiryorsun ...

Sayfayı Paylaş