Yaz Tüyoları

BeReNN

Özel Üye
Özel üye
Katılım
30 Nsn 2011
Mesajlar
12,995
Beğeniler
505
Yaş
33
Şehir
Istanbul, Turkey
#1
Önümüzdeki aylara bakarak, gündeme gelen astrolojik etkilerden nasıl yararlanabileceğimize bakalım. Öncelikle Mars 21 Haziran'da İkizler burcuna ilerleyecek ve 3 Ağustos'a kadar da burada kalacak. Bu dönemde çok fazla hareket, iletişim, konuşma var. Zihinsel yönden daha aktif olacağız ancak dedikodular, ikilikler ve bizi huzursuz kılan kararsızlıklar içerisinde olabiliriz. Mars bu burçtayken konuşmalarımızda, düşüncelerimizde daha keskin hatta iğneleyici olabiliriz. Yükseleni İkizler olanlar bu dönemde daha atak, mücadeleci ve tartışmaya daha yatkın olabilirler, girişimleri ile öne çıkabilirler. Yükselen Terazi ve Kova açısından Mars'ı kullanmak daha kolay ve akıcı olacak. 3 Ağustos'tan 19 Eylül'e kadar olan dönemde ise Mars bu kez Yengeç'ten geçiyor olacak. Bu dönemde, bizi duygusal açıdan etkileyen, ev ya da ailevi konuları etkileyen durumlara dikkat etmek faydalı olabilir. Duygusal tepkilerimiz, özellikle kendimizi güvende hissetmediğimizde, hem kendimizi hem de başkalarını daha hırpalayıcı olabileceğinden, objektif kalmaya çalışmalıyız. Benzer şekilde önümüzdeki 1 Temmuz'da bu kez Yengeç burcunda bir Güneş tutulması var. Bu nedenle, 23 Temmuz'a kadar olan dönemde, bizi duygusal açıdan yaralayabilen, güvenlik duygumuzu zorlayan koşullarla karşılaşabiliriz. Ailemizi, köklerimizi, sevdiklerimizi ilgilendiren konularda hassas ve kırılgan bir dönemden geçiyoruz.

Şansı, fırsatlardan yararlanmayı, kendini geliştirmeyi anlatan Jüpiter ise Boğa burcunda hızla ilerlemeye devam ediyor. Bu burçta Jüpiter yeni kazanç yolları yaratabilmek için yeteneklerimize odaklanmamız gerektiğini anlatmakta. Daha somut, kalıcı, uzun vadede bize gelir getirebilecek olanakları harekete geçirmeye çalışabiliriz. Toprağa, gayrimenkule ilişkin imkanların yanı sıra sanatta, moda da ya hem görsel hem de işlevsel konularda kendimizi geliştirebiliriz. Yükselen Boğa'lar, Başak'lar ve Oğlak'lar bu süreçte genel olarak hayattan daha çok zevk alabilecek ve keyif yapmaya zaman ayırabilecekler.

Merkür 3-27 Ağustos arasında geri harekette olacak!


4-28 Temmuz günleri arasında Yengeç burcunda kalan Venüs sevdiklerimizle, ailemizle daha yakın bağlar kurabileceğimizi anlatıyor. Bu dönemi duygusal ilişkileri derinleştirmek üzere kullanabiliriz. 28 Temmuz – 21 Ağustos arasında ise daha dışadönük eğlenceler, kutlamalar, duygularımızı cömert biçimde ortaya koyabileceğimiz, bize neşe ve yaşam enerjisi getiren geçişler var. Yükselen Aslan, Koç ve Yay bugünlerde hayata daha pozitif bakabilir. Bu arada Merkür 3 – 27 Ağustos günleri arasında yeniden geri harekette olacak. Merkür'ün geri gittiği dönemlerde yapılan anlaşmalar, sözleşmeler bazı pürüzler, beklemeler ya da yanlış değerlendirmeler getirebileceğinden, bu dönemde iş hayatında ve organize olmamızı gerektiren konularda daha sabırlı ve dikkatli olmaya gayret etmeliyiz. Genel olarak bakıldığında, Haziran'ın son günleri, Temmuz başı işe ait konular, otorite figürleri ile ilişkiler açısından daha engelleyici olabilir. 1 Temmuz'daki tutulmadan bir hafta önce ve 1 hafta sonrasında şartları aşırı zorlamamak en iyisi. 8-11 Ağustos günleri yine ani çıkışlardan, tepkilerden uzak durulmalı. Bu dönemde duygusal ilişkilerde kopartıcı davranabiliriz. Mutlu bir yaz dileğiyle
.

Hakan Kırkoğlu
 
Top