1. * 5651 Sayılı Kanun'a göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur.
    * Telif hakkına konu olan eserlerin yasal olmayan şekilde paylaşıldığını ve yasal haklarının çiğnendiğini düşünen hak sahiplerinin İLETİŞİM bölümünden bize ulaşmaları durumunda ilgili şikayet incelenip gereği 1 (bir) hafta içinde gereği yapılacaktır.
    E-posta adresimiz

Yazıcıoğlu'nun helikopteri düştü !

Konusu 'Sadece Magazin Haberleri' forumundadır ve kelebek tarafından 25 Mart 2009 başlatılmıştır.

1. kelebek

kelebek -ütopik- V.I.P

Beğenileri:
    132
    Ödül Puanları:
    4.730
    Banka:
    573 ÇTL
    Muhsin Yazıcıoğlu'nu taşıyan helikopter düştü, 5 yaralı..

BBP Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu'nu ve partilileri taşıyan helikopter, Kahramanmaraş'taki mitingin ardından, Yozgat'a gitmek üzere havalandıktan sonra iniş sırasında düştü.

Ulaştırma Bakanlığına bağlı Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü ve Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürlüğü yetkililerinden aldığı bilgiye göre, saat 13.30'da Kahramanmaraş'tan hareket eden Yazıcıoğlu ile 5 kişinin bulunduğu özel helikopter ile Yozgat'ın Yerköy ilçesi yakınlarında temas kesildi.

Bunun üzerine teknik ekiplerin yaptığı araştırmada helikopterin Yerköy yakınlarında bir dağın eteğine düştüğü anlaşıldı. Helikopter pilotunun, 112 Acil Yardım'ı aradığı, kazada yaralananlar bulunduğunu belirterek ambulans istediği öğrenildi.

YAZICIOĞLU AĞIR YARALI

Seçim çalışmaları öncesinde ilk kez helikopter kiralayan Yazıcıoğlu'yla birlikte 4 kişinin yaralandığı öğrenildi. Muhsin Yazıcıoğlu'nun kazadan ağır yaralı olarak kurtulduğu belirtildi.

SAĞLIK BAKANLIĞI: ÖLÜ YOK

Ulaştırma Bakanlığı, "5 yolcu ve 1 pilot yaralı var" derken, Sağlık Bakanlığı'ndan gelen açıklama ise "Bize gelen bilgilere göre ölü yok"

ANKARA'DAN AMBULANS GÖNDERİLDİ

İçinde BBP Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu'nun da bulunduğu Esas Holding'e ait özel helikopterin Yozgat Yerköy'de düşmesinin ardından, yaralıları getirmek üzere Ankara'dan bölgeye iki helikopter gönderildi.

DÜŞTÜĞÜ YER

Kayseri İl Sağlık Müdürü Dr. Kadir Çetinkara, Muhsin Yazıcıoğlu'nu taşıyan özel helikopterin Kahramanmaraş'ın Göksun ilçesine bağlı Çardak beldesi yakınlarında düştüğünün belirlendiğini söyledi.

YAZICIOĞLU'NUN DURUMU İYİ

BBP Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu'nun Özel Kalem Müdürü Okan Köksal, Yazıcıoğlu'nun sağlık durumunun iyi olduğunu bildirdi.

BBP Genel Merkezi'nde bulunan Köksal, Yazıcıoğlu ile telefonla görüştüğünü, görüşmede Yazıcıoğlu'nun "Yaralıyım. Bilginiz olsun. Helikopterimiz düştü" dediğini söyledi.

Yetkililere haber verdiklerini belirten Köksal, "Biz de sonuca ulaşmak için kendi imkanlarımızı kullanıyoruz" dedi.

YAZICIOĞLU'NUN AVUKATI KONUŞTU

Biz karayolu ile hareket ettik. Helikopterin düştüğünü ve genel başkanımızın yaralı olduğunu öğrendik. Sanıyorum helikopter hava muhalefeti nedeniyle düştü. Helikopterde bir gazeteci ve teşkilattan arkadaşımız vardı.

"İLK KEZ HELİKOPTER KİRALIYORUZ" DEMİŞTİ

BBP lideri Yazıcıoğlu, Kahramanmaraş'taki mitingte, Hazine'den yardım almadan siyaset yapan tek siyasi parti olduklarını, ilk defa helikopter kiralayarak miting yaptıklarını söylemişti.

Çağlayancerit Meydanı'nda toplanan kalabalığa seslenen Yazıcıoğlu, siyasi hayatı boyunca hiçbir yüz kızartıcı işinin olmadığını belirterek, “Temiz siyaset yapmalıyız. Türkiye'de iktidarlar değişir, ama vergi kaçıranlar hiç değişmiyor” demişti.

İşte Yazıcıoğlu'nun bu talihsiz kaza öncesi yaptığı o konuşma:

“Hazineden yardım almadan siyaset yapan tek partiyiz. İlk defa helikopter kiralayarak miting yapıyoruz..”

BU 4. KAZA

Muhsin Yazıcıoğlu daha önce de iki ayrı şaibeli trafik kazası geçirmişti. Ayrıca Yazıcıoğlu geçtiğimiz hafta konuşmak üzere çıktığı kürsüde de elektrik çarpmasına maruz kalmıştı.

2. jeriko

jeriko Özel Üye Özel üye

Beğenileri:
    49
    Ödül Puanları:
    4.480
    Meslek:
    657
    Yer:
    Anadolu (bu kadar ayrıntı iyi)
    Banka:
    314 ÇTL
    Çok üzüldüm.Allah açil şifalar versin. Kazayı duymuştum ama ağır yaralı olduğunu burada okudum.:(

3. kelebek

kelebek -ütopik- V.I.P

Beğenileri:
    132
    Ödül Puanları:
    4.730
    Banka:
    573 ÇTL
    Düşen helikopterde bulunan BBP lideri Yazıcıoğlu'nun yaralı ancak bilincinin açık olduğu açıklandı.

Muhsin Yazıcıoğlu ile beraberindekileri taşırken, iniş sırasında düşen helikopterde 6 kişinin yaralandığı, bu yaralıların arasında BBP lideri Yazıcıoğlu'nun da yer aldığı açıklandı.

Kahramanmaraş Valisi Mehmet Niyazi Tanılı tarafından yapılan açıklamada Yazıcıoğlu'nun kazadan yaralı olarak kurtulduğu ve bilincinin açık olduğu belirtildi.

4. jeriko

jeriko Özel Üye Özel üye

Beğenileri:
    49
    Ödül Puanları:
    4.480
    Meslek:
    657
    Yer:
    Anadolu (bu kadar ayrıntı iyi)
    Banka:
    314 ÇTL
    Evet bende yaralı fakat bilinci açık diye duymuştum.Ağır olsa bilinci kapalı olur diye düşünmüştüm.Valla Kelebek roiter haber ajansı gibisin :)Teşekkürler bilgilendirme için.

5. MRMİC

MRMİC Uzman

Beğenileri:
    49
    Ödül Puanları:
    1.130
    Yer:
    İstanbul
    Banka:
    238 ÇTL
    Bende şuan henüz helikoptere ve yaralılara ulaşılamadığını arama yapıldığını okudum.
    Her ajans farklı bişey söylüyor.

Sayfayı Paylaş