Yazılım Akedemisi Başlıyor

sherry

V.I.P
V.I.P
Katılım
20 Arl 2006
Mesajlar
2,645
Beğeniler
43
#1


IBM’in geleceğin yazılımcılarını yetiştirmek üzere oluşturduğu IBM Yazılım Akademisi Projesi başlıyor. 22 Ekim 2007 - 16 Haziran 2008 tarihleri arasında açık olacak IBM Yazılım Akademisi’nde, öğrenciler, Türkiye ve KKTC’deki toplam 12 şehir ve 15 üniversitenin dersliklerinde açık kaynak kodlu yazılımlar ile IBM’in arakatman yazılımları üzerine eğitim alacak. Öğrenciler, eğitimi takiben diğer arkadaşlarıyla kuracakları ekiplerle, iş hayatında karşılaşılan gerçek bir problemi çözecek yazılım uygulamaları geliştirecekler.Bu yazılımlar bir jüri tarafından değerlendirilecek.

Projede 1. seçilen ekip, IBM’in Avrupa’da Araştırma Laboratuvarında düzenlenen ‘Best Student Recognition Event’e katılmaya hak kazanacaklar. İlk 5 ekip, Bilgi-IBM İleri Araştırmalar Merkezi’nde ve , KKTC Yakındoğu Üniversitesi’nde kurulacak Süper Bilgisayar İleri Araştırmalar Merkezi’nde staj olanağı elde edecekler. İlk üçe giren ekiplere IBM Türk’te iş görüşmesi yapma olanağı ile yarı zamanlı çalışma olanağı da sağlanabilecektir.Yarışmada en çok sayıda proje sunan, en başarılı ekip çıkartan, ve en çok danışmanlık yapan öğretim üyesinin fakültesine de 1’er adet Sistem p Power6 tabanlı unix sunucusu hediye edecek.

Eğitimler İstanbul’da Bilgi, Yeditepe ve Yıldız Teknik, Ankara’da ODTÜ ve Başkent, İzmir’de Ege, Adapazarı’nda Sakarya, Eskişehir’de Osmangazi, Trabzon’da Karadeniz Teknik, Adana’da Çukurova, Bursa’da Uludağ, Diyarbakır’da Dicle, Kayseri’de Erciyes, KKTC’de Yakındoğu ve Edirne’de Trakya üniversitelerinde gerçekleştirilecek..

Ayrıntılı bilgi için BURAYI ziyaret ediniz...
 
Top