Yemekten Sonra

ZeyNoO

٠•●♥ KuŞ YüreKLi ♥●•٠
V.I.P
Katılım
5 Ags 2008
Mesajlar
61,530
Beğeniler
6,248
Takım
GALATASARAY
#1
YEMEKTEN SONRA

Eskiden sofradan kalktıktan sonra erkekler doğru fümuar denilen sigara odasına kadınlar da salona geçerek kadın erkek birbirlerinden bir süre için ayrılmaları bir âdet halinde idi. Bugün için bu âdetler pek geçerli değilse de şimdi de büyük salonlarda yine kadın ve erkekler birbirlerinden ayrılarak birer köşeye çekilerek aralarında toplanmakta oldukları çok kez görülmektedir.
Bir davetli olarak ziyafetlerde bu gibi davranışlardan çekinmemiz gerektiği gibi ev sahipleri de konuklarını zor ve sıkıca bir duruma sokmamak için bu gibi hallere meydan vermemeleri gerekir. Bunun için de ev sahipleri konuk sayısına göre her iki rahat kolktuk arasına bir de iskemle sıkıştırarak salonda önceden tedbir almaları zorunludur.

Böylelikle rahat koltuklara kadınların rahatsız iskemlelere de erkeklerin oturmalariyle kadın erkek birbirlerinden ayrılmalarına meydan verilmiş olmaz.
Davet edilen bir yerde çok geç saatlere kadar oturmak doğru olmadığı gibi erken kalkmak da doğru değildir.

Bununla beraber ev sahiplerinin gitmek isteyenlere fazla ısrar etmeleri doğal olmamakla konukların sıkılmamaları için de onları salonda olanağınca oyalayabilmek çereîerini aramak gerektiğini unutmamalıdır. Bu nedenle de her ev sahibi ve sahibesi yemekten sonra güzel konuşmalara hoş hikâyelere hattâ bazı salon oyunlarına yol açmalı ve konuklarını eğlendirmek çarelerini aramalıdırlar.
 

Benzer konular

Top