1. * 5651 Sayılı Kanun'a göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur.
  * Telif hakkına konu olan eserlerin yasal olmayan şekilde paylaşıldığını ve yasal haklarının çiğnendiğini düşünen hak sahiplerinin İLETİŞİM bölümünden bize ulaşmaları durumunda ilgili şikayet incelenip 1 (bir) hafta içinde gereği yapılacaktır.
  E-posta adresimiz

Yengeç burcu Haziran 2009 Yorumu

Konusu 'Astroloji / Burçlar' forumundadır ve KıRMıZı tarafından 6 Haziran 2009 başlatılmıştır.

 1. KıRMıZı

  KıRMıZı TeK BaşıNa CUMHURİYET V.I.P

  Katılım:
  22 Şubat 2008
  Mesajlar:
  27.249
  Beğenileri:
  7.059
  Ödül Puanları:
  11.580
  Cinsiyet:
  Kadın
  Meslek:
  Karmaşıkkk
  Yer:
  TÜRKİYE
  Banka:
  6.356 ÇTL
  Aşk ve İlişkiler

  1 Haziran – 12 Temmuz tarihleri arasında Boğa burcunda ilerlemeye başlayacak Aşk evinizin yönetici gezegeni Mars, 21 Haziran tarihinde aynı burçta ilerlemekte olan güçlü Venüsle aynı derecede birleşecekler. Bu kavuşum ve diğer enerjileri göz önüne aldığımızda görüyoruz ki, Haziran ayı gerek sosyal ilişkiler ve gerekse aşk hayatınız açısından gayet olumlu geçeceğe benziyor. Şimdi olabilecek yansımaları birlikte inceleyelim.

  Öncelikle Venüsün yöneticisi olan Boğa burcundaki etkin pozisyonu nedeniyle, Mars gezegenini kuvvetlendirici bir yansıma yayması, daha anlaşılır bir ifadeyle birbirleriyle arkadaşlık etmeleri ilişkisi olanların partnerleriyle olmayanların beraberce yol alabilecekleri bir kişiyle, aynı amaç için güç birliği yapmaları anlamına gelir ki, bu durumda aşk, sadece bireysel arzuların tatmini olmakla kalmayıp, hedef merkezli hareket etmek demektir. Bilirsiniz sizler sahiplenilmekten, güven duymaktan ve aynı şekilde korumaktan yana düşünen kişilersiniz. Durum böyle olunca, bu iki enerjinin yayacağı titreşim, bu bakış açısında hareket etmekten hoşlanan sizler için oldukça yararlı ve rahatlatıcı olabilir.

  İlişkisi sorunsuz ve gayet düzgün seyreden Yengeçler bu dönemde, ortak amaçları için belli bir grubun içinde yer almaktan, faaliyetlerde bulunmaktan hoşlanabilirler. Yani sevgilinizle, eşinizle sosyal ortamlarda bulunmak size güç kazandırabilir. Arzularınız son derece kuvvetli, isteklerinize ulaşma arzunuz belirgindir. Bu dönemde partnerinizle bir arada olmanın keyfini çıkarırken, aynı amaçta yürüyor olmanın hazzını yaşayabilirsiniz. İşte bu noktada ilişkinizin kalitesi ve bugüne dek oluşturduğunuz sevgi birliğinin gücüne bağlı olarak dönemin oldukça faydalı geçmesi mümkündür. Paylaşımlarınızda sen-ben ayrımı yapmadan, ilerisi adına bir şeyler planlıyorsanız ve birbirinizle elele büyümenin hazzını yaşıyorsanız enerjilerinizi düzgün bir şekilde kullanıyorsunuz demektir. Ki kullanmanız kolaydır.

  İlişkisinde sorun olanlar açısından bu enerjileri incelediğimizde, özellikle dikkat etmeleri gereken nokta, birbirleriyle sadece aşkın uçsuz bucaksız güzelliklerini yaşamak kadar, sosyal faaliyetlerine de önem vermeleri, paylaşım içinde olmaları, ilişkilerini dış dünyada ifade etmekten çekinmemeleri, arkadaşlık temelli bir beraberlik yaşamaya özen göstermeleridir. Böyle olması halinde daha uzun ömürlü beraberlik yaşamaları mümkündür. Birbirinizi desteklemeniz, hatta aynı amaç üzerinde elele yürümeniz son derece önemlidir. İşte bu yürüme, sorunların çözülmesinde de sizi destekleyicidir. Aşk gelip geçici bir duygudur derler. Evet çoğu zaman doğrudur. Halbuki ortak bir şeyler üretmek, ilişkinizin olumlu şekilde yürümesi için, sorumluluk üstlenmek, gerçekçi bir yön duygusu içinde, birbirinizin önceliklerine değer vermek, kısaca dış dünyanın karmaşalarında, tersliklerinde elele yürümek aşkı besleyen, geliştiren, büyüten son derece önemli olgulardır. Benim bu enerjiler altında problemli çiftlere önerim, ne olursa olsun yaşadığınız ilişkiye önem vermeniz, sosyalleşmeniz, birbirinizin hayatında olmanın önemini kavramanız, kötü ve iyi günlerde herkese ve herşeye karşı ittifak oluşturmanızdır. Böylece güçlü bir çift olmanın hazzını yaşayabilir, emek verdiğiniz ilişkinizi dış etkenlerden koruyabilirsiniz. Olayları büyütmeden tatlılıkla halledebilir, saygı, sevgi ve güven üçgeni içinde ilişkinizin tadını çıkarabilirsiniz.

  Bu enerjileri ilişki bazında genel olarak incelediğimizde, bu dönemin arzularınızı güçlendirici, rastlantısal birliktelikler(ilişkisi olmayanlar açısından) açısından verimli, doğru arkadaşlık merkezli ilişkiler yaşamak açısından olumlu olduğunu söyleyebiliriz. Görülebilecek bir ilginç durum da, aşk duygusuyla başlayan beraberliklerin dostluğa dönüşmesidir. Yani birini görür beğenirsiniz, fakat bu süreçte aşk geri planda kalır ve aranızdaki bağ, dostluğa dönüşür. Böyle bir durumun yaşanması da, böyle enerjiler altında mümkündür. Ayrıca bu süreçte sosyal faaliyetleriniz açısından etkili bir dönem yaşayabilirsiniz. Kendinden emin, kendi alanında güçlü, maddi ve manevi açıdan size çok şey kazandırabilecek kişilerle de tanışabilirsiniz. Hani şu yol arkadaşlığı diye tanımlanan dostluklardan söz ediyorum. Yani ortak bir hedef için bir araya geldiğiniz ve güç birliğinde bulunduğunuz kişilerle tanışmanız bu enerjiler altında gayet kolaydır. Bu dönemi daha da olumlu geçirmenin sırrı, bireysel düşünmek yerine, el birliğinde bulunarak daha fazla kazanmaktır. Ayrıca bu süreçte konfor duygusu fazlasıyla ön plandadır.

  Elit ortamlarda ve güçlü kişilerle bir arada olmak size zevk verebilir. Kabuğunuzdan çıkma vaktinizdir. Fakat bu kendinizi dağıtmanız anlamında değil, bilakis bilinçli hareket etmek, amaçlarınızın farkında olarak ilerlemek için sosyal hayatın içine karışmak demektir. Gayet olumlu bir süreçtir. Ciddi ve kendinizden emin olmanız halinde çok şey kazanabilir, kendinizi güçlü bir şekilde ifade edebilirsiniz. Gruplar, organize faaliyetler, belli bir birliğin içinde yer alarak sesinizi duyurmak yine bu enerjiler altında mümkündür. Barış duygusu, huzur ve güven ihtiyacı dönemin size hissettirdiği duygular olarak ön plandadır. sanatsal ve kültürel çevrelerde bulunmak yeteneklerinizi değerlendirmeniz açısından yararlı olabilir. Benim önerim kabuğunuzdan çıkarak hayata karışmanız fakat bunu yaparken gelip geçici heveslerinizi tatmin etmekten ziyade, geleceğinizi düşünerek bilinçli yol almanızdır. Böyle yapmanız halinde geçmişte yaşanan zorlu deneyimleri da geride bırakmış olursunuz. Bu enerji, önünüze bakmanız gerektiğini söylemektedir. Yere sağlam basmak ve düzgün ilişkiler yaşamak için deyim yerindeyse yumurta kapıya dayanmadan sorunları çözmeniz, kararlı olmanız, huzurunuzu ve değerlerinizi oluşturmanız gerekiyor. Bunun yolu kendinizi kişisel anlamda gözden geçirmek, eskiyle olan tüm yüzleşmelerinizi geride bırakmak. İşte bu dönemde eğer isterseniz bunu başarmanız gayet kolay.

  İş ve Kariyer

  Kariyer anlamında Haziran ayı boyunca etkili olacak enerjiler altında, mesleki konularda güvenilir, gayet sadık ve çevrenizle iyi ilişkiler içinde olmayı sürdürmeniz son derece önemli. Ne kadar aktif olabilirseniz, o denli çabuk bir şekilde kendinizi tanıtmanız mümkündür. Kariyer anlamında sadece kendi kısıtlı çevrenizde kalmak yerine, amaçlarınızı gerçekleştirmek için diğer kişilerle irtibatta bulunmanız, sosyal ve entelektüel ilişkiler kurmanız, hem güvenliğiniz açısından olumlu hem de iş anlamında güçlenmenizi sağlayıcıdır. Bunun yolu ise, eskiyi restore etmek ve yeni yüzüyle tanıtımını yapmak. Öncelikle kendi işini kurmuş fakat şu aralar zorlanan kişiler, bu son söylediğim cümledeki değişimi yapmaları halinde yeniden iş yaşamında söz sahibi olabilirler.

  Bugüne kadar ki bilgi birikiminizi değerlendirmek için kelime yerindeyse biraz insan içine çıkmak gerekiyor. Bazılarınız için bu dönemin anlamı bugüne dek sürdürdüğünüz işinizden ayrılarak, belli bir grubun içinde yine başkalarıyla ortak çalışmak lakin bu sefer daha özgür hareket edebilme imkanı bulmak şeklinde açıklanabilir. Yani bugüne dek kafanızın içinde olanları, bulunduğunuz ortamda gerçekleştiremiyorsanız daha farklı bir alana yönelmek ve hedeflerinize ulaşmak. Bu aslında radikal bir değişim gibi gözükmüyor. Yani bunca yıl çalışan kişinin birden uzun bir tatile çıkıp özgür kalmayı istemesindeki kadar uç noktalarda değil. Yani böyle anlamanızı istemem. Sadece her türlü konudaki birikimlerinizi başka insanlarla paylaşmak ve yeteneklerinizi göstermek.

  Kariyer hayatınızla ilgili mevzularda dikkat edilmesi gereken bir başka husus, zihninizi belli bir amaç ve hedef için odaklamanızdır. Her ne kadar bu dönemde yeni ortama ısınmakta zorlansanız da(yeni bir işe başlayanlar) eğer varmak istediğiniz yer kafanızın içinde belli ise, sakın ola yılmayınız. Direnmeye devam ediniz ve kendinizden emin olmaya çalışınız. Belki etrafınızdaki kişiler de size alışmakta zorluk çekebilirler. Hatta bulundukları ortamda sizi başta yadırgayabilirler. Bu sizi etkilemesin. Sabırlı bir şekilde ılımlı bir tarz içinde onlarla bağ kurmaya çalışın. Yeteneklerinizi herkesin iyiliği adına göstermek istediğinizi samimi bir şekilde dile getirin. Bunu yaparken kendinize duyduğunuz güven ve farklılığınız belli olsun. Dayanıklı olun. İnsanlar tepkilerini sizi yıldırmasın. Siz ne kadar güvenli durursanız, o denli etkili olabilirsiniz. Unutmayalım ki zayıf insanı devirmek kolaydır. O zaman güçlü olmaya, ayaklarınızın üstünde dimdik durmaya çalışın.

  Amacınız huzur bulmak ve onu korumaksa, karmaşa içinde yöneliminizi kaybetmeden ilerlemek en önemli faktördür. Bu ayki enerjiler, içgüdüsel bir şekilde, kendinize uygun ortamlarda bulunmaktan zevk almanız anlamına geliyor. Güven veren ilişkiler ağı kurmak, aya damgasını vurmakta. İşte bunu yaptığınız zaman kariyer hedefinize yavaş yavaş ulaştığınızı farkedebilirsiniz. Bu enerjiler 5 Temmuz tarihine kadar devam edecek. Yani kısa süreli bir seyir. Fakat her gününü doğru bir şekilde geçirebilirsek, az zamanda çok işler yapmanız mümkün olabilir. Pratik hareket etmek, maddi ve manevi yönden güçlü olmak arzunuzu kendinize daima bir rehber edinmenizde fayda var. Bu arzu güçlükler karşısında yılmamanızı sağladığı gibi, güvensizlik çektiğiniz anlarda bir kurtarıcı gibi, saplandığınız yerden sizi yukarı çekebilir. Kendinize ne kadar çok inanırsanız o denli başarılı olabilirsiniz. Kendinize uygulanabilir, kalıcı anlam taşıyan hedefler belirlemenizde faydalı olabilir. Özellikle şu aralar hangi yöne gideceğini bilmeyenler için bu durum çok önemli. İnsanın bir amacı olursa, daha hırslı çalışabilir, başarılı olmak için daha fazla emek sarfeder. Ben Haziran ayının sizler açısından sıradışı fakat kendi içinde tutarlı deneyimlerin yaşanabileceği, ileriye yönelik kararlar alınabileceği bir ay olarak görmekteyim.

  Para Durumunuz

  21 Mayıs – 21 Haziran tarihleri arasında İkizler burcunda seyrini sürdürmeye başlayacak, kazanç evinizin yönetici gezegeni Güneş, iki yönlü düşünebileceğinizi göstermektedir. Bu ikilik parasal yönden dışarıdaki imajınızı güçlü tutmak şeklinde tezahür ederken, aslında kendi içinizde düşünceli olduğunuzun göstergesi gibidir. Bilirsiniz Yengeçler dışa karşı durumlarını belli etmekten pek hoşlanmazlar. Kan içerler kızılcık şurubu içtim diyecek kadar onurludurlar. Belki sıkıntıları çoğu kişinin kaldıramayacağı kadar ağırdır ama yine de bunu birileriyle paylaşmaktan hoşlanmazlar. İşte bu dönemdeki enerjilerin yansıması da buna benzerdir. Bu ikilemli halin bir başka nedeni, bir yandan bazı insanlara bağımlı yaşamak zorunda oluşunuz diğer yandan ise, bağımsız olarak hareket etmek ihtiyacınızdandır. Aslında maddi güce ve desteklenmeye oldukça isteklisinizdir fakat bunun üzerinizde kontrol kurulmasına izin vermenizle eş değer olacağını düşündüğünüz için sıkıntılarınızı söylemekten çekiniyor olabilirsiniz. Aslında burada yapılması gereken, para konusunda kararlılık içinde olmak ve kazancınız adına neler yapılması gerektiğini derinlemesine ele almaktır. Güven duygusunun önemi burada da kendini göstermektedir. Eğer aşırı etkilenme şeklinde durumları ele alırsanız, kendinize olan güven duygunuzun düşmesine neden olabilirsiniz. Çelişkili bir şekilde düşündüğünüzde ise, asıl hedefinizden uzaklaşırsınız. Parasal kazanç konusunda her ne olursa olsun yeni düzenlemelerde bulunmaya çalışmanız, akıllı, uyanık olmanız gayet yararlıdır. Herşeyi ben bilirim havasına girmeden, yetenekli olduğunuz alanlarda çevrenizle irtibatta bulunmanız lazımdır.

  Bu enerjinin bir diğer yansıması, parasal mevzularda uzun uzadıya plan yapmaktan hoşlanmamanız anlamına da gelebilir. Elinizdeki miktara göre kendinizi ayarlayabilir, gelişen durumlara göre bütçenizi kontrol edebileceğinizi düşünebilirsiniz. Eğer bu şekilde bir yol izlenirse belki gelişim ve büyüme söz konusu olmayabilir ama en azından kendinizi kontrol ediyorsunuz demektir. Peki tam tersine, aşırı uçlarda hareket ederseniz, yani durumunuz iyi olmadığı halde gereksiz yere para harcarsanız tabi ki bu sizin açınızdan iyi olmayacaktır. Bu dönemde maddi konularda farklı yatırım araçlarını kullanarak gelir sahibi olmak gibi durumlar da yanabilir. Söz gelimi ticarete yatkın olan kişiler, geri planda oldukça iyi paralar kazanabilirler. Alım-satım işleri bunların başında gelebilir. Tek bir iş yerine bir çok alanda faaliyet göstererek, serbest çalışarak veya arka planda gizli saklı bazı işlerle uğraşarak da para kazanmanız mümkündür. Benim önerim ise, 21 Haziran tarihine kadar mantıklı bir şekilde hareket etmek, durumunuzun bilincinde olmaktır.

  21 Haziran -22 Temmuz arasında burcunuzda ilerlemeye başlayacak Güneş gezegeni, finansal konularda endişelerinizden arınmak ve kendinizi ifade etmek adına bir önceki sürece daha istekli olmanız anlamındadır. Emniyet duygunuz yükseldiği için, parasal mevzularda daha dikkatli olabilirsiniz. Sevdiklerinize olan düşkünlüğünüz onları korumak ve kollamak adına daha fazla güçlü olmanız gerektiğini hissetmeniz, size yeni kazançlar adına itki gücü sağlayabilir. Aidiyet duygunuz ön plandadır. Değerlerinizi koruma ve kollama güdünüz yüksektir. Bir önceki paragrafta eğer bazı konuları gözden geçirmiş ve kafanızın içinde planlar yapmış, irtibatlarda bulunmuş iseniz, şimdi bu düşündüklerinizi hayata geçirme ve kazanç elde zamanınız gelmiş demektir.


  Pozitif Enerjili Günler : 1-4-5-14-15-19-20-23-24-27-28

  Zayıf Enerjili Günler : 2-3-9-10-16-17-18-29-30

  Aşkta En Şanslı Günler :4-5

  Yeniay :23-24
  (Ay gezegeninin Yengeç burcunda olduğu günlerdir. Sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır)

  Dolunay :9-10
  (Ay gezegeninin Oğlak burcundan geçtiği ve sizin burcunuzla karşıtlık yaptığı günlerdir. Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz.)

  Mutlu ve başarılı bir Haziran ayı geçirmeniz dileğimle,

  -İremsu-
   
Benzer Konular
 1. kelebek
  Mesaj:
  0
  Görüntüleme:
  689
 2. kelebek
  Mesaj:
  1
  Görüntüleme:
  751
 3. kelebek
  Mesaj:
  1
  Görüntüleme:
  772
 4. kelebek
  Mesaj:
  1
  Görüntüleme:
  693
 5. kelebek
  Mesaj:
  2
  Görüntüleme:
  664
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş