1. * 5651 Sayılı Kanun'a göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur.
    * Telif hakkına konu olan eserlerin yasal olmayan şekilde paylaşıldığını ve yasal haklarının çiğnendiğini düşünen hak sahiplerinin İLETİŞİM bölümünden bize ulaşmaları durumunda ilgili şikayet incelenip gereği 1 (bir) hafta içinde gereği yapılacaktır.
    E-posta adresimiz

Yeni Çıkan Kitaplar

Konusu 'Edebiyat / Kitap' forumundadır ve Çağlayağmur tarafından 7 Ocak 2012 başlatılmıştır.

1. Çağlayağmur
    Hoşgörülü

Çağlayağmur ... Süper Moderatör

Beğenileri:
    4.419
    Ödül Puanları:
    11.080
    Yer:
    Ankara
    Banka:
    813 ÇTL

Metrekareye 6000 merminin düştüğü, hakiki bir mahşerdi Çanakkale. Askerlerimiz, zaman zaman çocuk denecek yaşlara kadar inmiş birliklerden oluşmaya başlamıştı. O birlikler içinde, öğrencilerimiz de vardı. Kimi liselerden, kimi üniversitelerden gelmişti. Kimisi yurt dışındaki kariyerini yarım bırakıp cepheye koşmuştu.

Beyin takımımız, geleceğimizi imar edecek olan eğitimli gençler, maalesef, cephede yok olup gitmişlerdi. Geride bıraktıkları elbette büyük bir zafer, büyük bir onurdu. Ancak maarif olarak ödenen ağır bedel, onlarca yıl Türkiye’de “eğitimli insan” kıtlığına sebep oldu. “Zaferin Çocukları” isimli kitabın yazarı Sümeyra Sağlam’ın ikinci çalışması olan “Kan ve Mürekkep” Çanakkale Savaşı’na “Subaylar Savaşı” denilmesinin ardında yatan gerçeği ve Çanakkale’de yitirdiğimiz dönemim eğitimli-aydın kişilerinin portrelerini gün yüzüne çıkarıyor. Kalem tutan ellerinde silahlar, kitap taşınan çantalarında kurşunlarla, gelecek kurma planlarını ertelemiş ve adeta mezuniyetleri için siper almış, bazısı bilinen, bazısı bilinmeyen, ama hep hayırla yâd edilen ve edilecek olan mekteplilerimize, savaşsız-kavgasız girip çıktığımız mekteplerimizin huzurunu borçlu olduğumuzu bu kitapla bir kez daha hatırlar ve hatırlatırız.

KAN VE MÜREKKEP Sümeyra Sağlam 120 sayfa, Ebat: 15x21 Birinci Basım, Mart 2010 İstanbul Yarımada Yayınları

2. Çağlayağmur
    Hoşgörülü

Beğenileri:
    4.419
    Ödül Puanları:
    11.080
    Yer:
    Ankara
    Banka:
    813 ÇTL

Bu kitap;

Raflarınızda bekleyen kitapları bir bir okumak,

Dünyanın en çok okuyan bireyleri arasına girmek,

Hayatı dolu dolu yaşamak,

Yaşam kalitenizi yükseltmek,

Beyninizi güncellemek,

Sınav başarısını garantilemek için yazıldı.

Okuma ve eğitim kavramları öylesine iç içe ele alınmış ve somutlaştırılmış ki derinlemesine öğreniyorsunuz. Bu kitapla eğitimin ve okumanın ne demek olduğunu çok ileri boyutta öğrendim. Bu kitabı yıllar önce okumuş olsaydım muhtemelen tıp değil de eğitim profesörü olmak isteyecektim.

-Prof. Dr. Ender Serin-Başkent Üniversitesi

Okuma becerisini geliştirme ve okuma alışkanlığı kazandırma yönünde; bireyi ve aileyi bilinçlendirmeyi amaçlayan bu kaynağın herkese yol göstereceği, yararlı olacağı, eğitimcilerin ve ana babaların ufkunu açacağı kesindir.

-Prof. Dr. Mukim Sağır--Atatürk Üniversitesi-

Sayın yazar; Okuma Zekâsı kitabıyla, öncelikle ilginç bir noktadan başlayarak bir tür zekâya dikkat çekiyor. Gerçekten daha önce duyulmamış bir tanımlama bu. Kitabı birkaç kez dikkatle okuma fırsatı yakaladım ve her seferinde okuma konusunda kendimi daha fazla aç hissettim. Kitabı okuduğum dönemlerde kitapçıya her uğradığımda normalde satın aldığımın 2-3 katı kitap aldım. Bu, tamamen kitabın benim üzerimde oluşturduğu farkındalığın sonucuydu. Şunu rahatlıkla ifade edebilirim ki bu kitabı okuduktan sonra kitap okuma sayımın en az iki katına çıktığını söyleyebilirim.

-Veysel Yurdakul-Bağcılar Kaymakamı

3. Çağlayağmur
    Hoşgörülü

Beğenileri:
    4.419
    Ödül Puanları:
    11.080
    Yer:
    Ankara
    Banka:
    813 ÇTL
    Kariyer Doktoru

Mehmet Öner

Crea Yayıncılık;

Kariyer Konusunda Aradığınız Her Şey

-Yıllardır bir işyerinde çalıştığınız halde gelişiminizle ilgili sorunlar mı yaşıyorsunuz?

-Tüm iyi niyetinizle şirketiniz için çırpınmanıza karşın hayal kırıklığı yaşıyor ve başarılı olmak için ne yapacağınızı bilemiyor musunuz?

-Sorunlar sizi boş vermişliğe mi itti?

-İşyerinizdeki mutsuzluğunuz nedeniyle yeni arayışlar peşinde misiniz?

-Yıllarınızı tek bir şirkete verdikten sonra bir anda açıkta kaldınız ve ne yapacağınızı bilemiyor musunuz?

-Çok sık iş değiştiriyor ancak bir türlü aradığınızı bulamıyor musunuz?

-Üniversite, yüksek lisans ya da doktor öğrencisi misiniz?

-İş yaşamına hazırlanıyorsunuz ve geleceğinizi kurmak için ne yapacağınızı bilemiyor musunuz?

Bu kitapta ele alınan konular; iş yaşamına hazırlanan ve kendisine iyi bir gelecek kurma hayalini yaşayanlardan, yıllar süren iş deneyimi yaşamasına karşın halen aradığı mutluluğu ve motivasyonu bulamamış profesyonellere kadar uzanan geniş bir yelpazeyi içine alıyor.

Kariyer Doktoru; hem teorinin hem de uzun yıllara dayanan deneyimlerin ustaca harmanlanarak yalın ve akıcı bir dille okuyucuya sunulduğu kaynak bir kitaptır.

4. Çağlayağmur
    Hoşgörülü

Beğenileri:
    4.419
    Ödül Puanları:
    11.080
    Yer:
    Ankara
    Banka:
    813 ÇTL
    Rüya Sokağı 31

Lisa Jewell; Çeviren: Aslı Gizem Kovulmaz

Artemis Yayınları;

'Lisa Jewell'ın alametifarikası olan sıcaklık ve mizahla dopdolu, hayat güzelleştiren bir masal.'

Aslında Aşk Çok Yakında...

Yıllarca aynı sokakta yaşadılar. Tanışmadılar. Kadın, her fırsatta adamın sıradışı evini gözledi. Kapıdan çıkan tuhaf kiracıları izledi. Bazen, bir şeylerin başlaması için küçücük başka bir şey gerekir ya... Sonunda karşılaştılar. Birbirlerine ihtiyaçları vardı. Kırık kalplerin üzerine saçılan aşk kıvılcımları, pek yakında ikamet eden ateş ve barutu harekete geçirmişti.

Ve hayat, daha o an güzelleşti.

5. Çağlayağmur
    Hoşgörülü

Beğenileri:
    4.419
    Ödül Puanları:
    11.080
    Yer:
    Ankara
    Banka:
    813 ÇTL
    Fetih ve Kıyamet: 1453

Araştırma - İnceleme / Araştırma - İnceleme

"Ya ben Şehri alırım ya da Şehir beni"

-Fatih Sultan Mehmed-

1453 yılına dönmeye, İstanbul'un Fethi'ne tanıklık etmeye hazır mısınız? Tarih alanında pek çok önemli çalışmaya imza atan Prof. Dr. Feridun M. Emecen'den İstanbul'un fethi üzerine muhteşem bir araştırma... Hem Doğu hem de Batı dünyası için büyük önem arz eden bir şehir İstanbul... Bir yanda köklü bir imparatorluk Bizans, diğer yanda da Doğu'nun yükselen gücü Osmanlılar ve küçük yaşta babası tarafından tahta çıkarılan ve katı bir siyasi mücadelenin içine itilen Fatih Sultan Mehmed...

Bu beklenmeyen başarı, İstanbul'un fethi, bir bakıma Batı dünyasının siyasi ve askerî ilerlemesine Müslüman dünyasının bir cevabı niteliğindeydi. Bununla da bitmeyecekti; İslam dünyasının en güçlü temsilcisi olan Osmanlı Türklerine Orta Avrupa'ya kadar uzanacak yeni hedeflerinin kapıları da açılacaktı.

Peki adı tarihte yer etmiş bu başarılı padişah Fatih Sultan Mehmed kimdi?

Şahsi dünyası, kişisel görüşleri, 21 yaşında "Fatih" olmasını sağlayan etkenler nelerdi?

İstanbul'u almak için kurduğu hayaller neydi, kuşatmaya hazırlık aşamalarında neler yaşanmış ve fetih nasıl gerçekleşmişti?

Gemiler gerçekten de Haliç'ten bir gecede yürütülmüş müydü?

Kuşatma boyunca yaşananları Doğu ve Batı dünyası nasıl yorumlamıştı?

İstanbul'un fethinin kıyametle kurulan tarihsel bağlantısının ardında yatan sebepler nelerdi?

Kıyamet beklentisi niçin İstanbul'un fethiyle özdeşleştirilmişti?

Bu ve bu şanlı fetih üzerine merak edilen daha pek çok soru, ilk defa yayınlanan belgeler, özel savaş resimleri, haritalar ve akıcı bir üslupla Prof. Dr. Feridun M. Emecen tarafından araştırılıp yazıldı; Fetih ve Kıyamet / 1453...

6. Çağlayağmur
    Hoşgörülü

Beğenileri:
    4.419
    Ödül Puanları:
    11.080
    Yer:
    Ankara
    Banka:
    813 ÇTL
    Kalbin Direnişi Açıklama

Roman / Edebiyat

"Başdöndürücü bir rüzgâr esiyor etrafımızda. Kronolojik zaman alabildiğine hızlanmış, durmadan imge yığıyor önümüze. Her şey çok hızlı, o yüzden hiçbir şey kökleşemiyor. Yer tutmak çok zor. Çok sayıda doğru var, ama hiçbir doğru kişinin iç âleminde ruhu sükûna erdirecek yoğunluğa ulaşamıyor.

Hepimiz buradayız ve bir orası yok. Köksüz, yurtsuz, kimsesiz, yalnız. Anne babalarımızdan dahi emniyet almadan..."

Böyle diyor Kemal Sayar ve bir çağın, bir toplumun, bir kuşağın serencamını, açmazlarını, çözülme ve savrulmalarını ustalıkla irdeliyor. Akla ve ruha dokunan incelikli çözümlemelerin eşliğinde, hepimiz için, 'kalbin direnişi'ni merkeze alan bir çıkış yolu öneriyor.

Neden mi?

Çünkü, "sadece kalbi olanlar içlerindeki mucizeleri görebilir ve sadece kalbi olanlar kötülüğe karşı direnebilir."

7. MeRciMeK
    Masum

MeRciMeK V.I.P V.I.P

Beğenileri:
    1.871
    Ödül Puanları:
    7.230
    Banka:
    427 ÇTL
    Tatilde okumayi planladigim 14kitap var sanirim, bunlarida not ettim yinede guzele benziyorlar..Tabi kitaplar icin sponsor bulmaliyim ben bu durumda .p.p :D

Sayfayı Paylaş