Yeni Counter-Strike geliyor!

BeReNN

Özel Üye
Özel üye
Katılım
30 Nsn 2011
Mesajlar
12,995
Beğeniler
505
Yaş
33
Şehir
Istanbul, Turkey
#1
Valve oyunu daha çıkmadan detayları internete düştü


Valve, Counter-Strike: Global Offensive adında yeni bir Counter-Strike yayınlamayı planladığını duyurmuştu. Ancak Valve'ın basın duyurusu, popüler oyunun devamı niteliğinde olacak yeni oyun hakkında çok fazla bilgi vermiyordu.

ESEANews.com adlı web sitesinde oyun hakkında yeni detaylar ortaya çıktı. Hurriyet.com'un haberine göre ESEA'dan oyunu oynama şansı bulan Craig Levine Valve'in oyunu bir "Counter-Strike 2" olarak adlandırmıyor ve Counter-Strike'ın veya Counter-Strike: Source'un yerine geçecek bir oyun olarak planlamadığını yazmış. Ancak Global Offensive, siteye göre güncellenmiş Source Engine üzerine kurulu. Makalede, oyunun görsel olarak çok etkileyici olduğundan bahsediliyor. Oyunda de_dust, de_dust2, Inferno, Nuke gibi klasik haritaların da yenilenmiş sürümleri bulunuyor.

Global Offensive şu an hala ön-beta aşamasında ve siteye göre daha birçok ayarlama yapılması gerekiyor. Oyuna yeni bir ağır makineli tüfek, tabancalar ve yeni bir çifte ekleneceği, molotov kokteyli gibi yeni öğelerin de oyunda yer alacağı söyleniyor. Yeni bir el bombası ise silah seslerini ortadan kaldırarak düşmanı yanılmanıza izin verecek.

2012'nin başlarına kadar çıkması beklenmeyen oyun, PC, Xbox Live Arcade, PlayStation Network için yayınlanacak.
 
Top