1. * 5651 Sayılı Kanun'a göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur.
    * Telif hakkına konu olan eserlerin yasal olmayan şekilde paylaşıldığını ve yasal haklarının çiğnendiğini düşünen hak sahiplerinin İLETİŞİM bölümünden bize ulaşmaları durumunda ilgili şikayet incelenip gereği 1 (bir) hafta içinde gereği yapılacaktır.
    E-posta adresimiz

Yeni Gelişmiş ;"Beğen" Sistemi

Konusu 'Duyurular / Yardım' forumundadır ve YoRuMSuZ tarafından 14 Mart 2011 başlatılmıştır.

1. YoRuMSuZ
    Avare

YoRuMSuZ Biz işimize bakalım!

Beğenileri:
    7.327
    Ödül Puanları:
    11.330
    Banka:
    8.722 ÇTL
    Konunun hemen başında belirteyim, bu yeni Like sisteminin facebook ile bir bağlantısı yoktur.

Daha önce teşekkür eklentisini uzun süre kullandık. Ancak zaman zaman foruma getirdiği yük sorunlara da neden oldu. Zaten son 20 gündür sistemi deaktif olarak tutuyorduk. Ancak daha önce kullandığınız teşekkür butonu istatistikleri kayıp olmuş değil.

Hem teşekkür hem de REP sistemi yolu ile değerlendirdiğiniz konu istatistikleri yeni Like sistemine aktarıldı. Zaten giriş yaptığınızda bildirim alanındaki sayıdan sistemin farkına varacaksınız. Yeni sistemin kullanımı oldukça basit, kullanışlı ve daha göze hitap eder nitelikte. Bu özellik vBSEO'nın son sürümü olan 3.6.0 versiyonuna entegre olarak geldi. Kullanımı isteğe bağlı...

Şu an itibari ile Türkçeleştirme adına herhangi bir çalışma yapmadım. Sistem daha çok yeni, eğer mümkün olursa ileriki günlerde Türkçeleştirme çalışması yaparım.

[IMGALIGN="right"]http://i52.tinypic.com/2nbenn5.jpg[/IMGALIGN]Like (beğen) butonu normalde görünmüyor. Ancak maus imlecini konu/mesaj ekranına getirdiğinizde hemen altında Like ve Share yazılarını görebilirsiniz.

Share (paylaş) kullanımını zaten biliyorsunuz. Facebook, twitter vs sosyal paylaşım sitelerinde ilgili konuyu paylaşmak için mevcut.

Beğenilen konuların sağ üst köşelerinde yandaki resimde göründüğü şekilde kalp işareti ve beğenilen konularla birlikte hangi mesajların beğenildiği gösterilmekte. Ayrıca imlece duyarlı olarak beğenilen mesaj içeriği küçük pop-up pencerede gösterilmekte.

Maus imleci konu içindeyken alttaki resimde görüldüğü gibi Share ve Like linkleri ile daha önce konuyu beğenmiş olanları görebilirsiniz. Konuyu beğenenlerden sadece 3 tanesi görünüyor. Bu ekranda benim de beğendiğim konu olduğu için Like yerine Unlike gösteriliyor. Bu demektir ki istediğim zaman beğendiğim konuyu beğenmekten vazgeçebilirim :) Kendi konularınızda ve daha önce değerlendirdiğiniz konularda like linki görüntülenmeyecektir.

Resimde gösterilen others yazısı üzerine tıkladığınızda konuyu beğenen diğer üyeler de gösteriliyor. Bu konu alanında yer kazanmak için yapılmış bir ajax uygulama.

[IMGALIGN="left"]http://i52.tinypic.com/2ms5753.png[/IMGALIGN]Share: Bu bölüm ise eskiden kullandığımız şekilde beğenilen konuların sosyal paylaşım sitelerinde paylaşılması amacıyla eklenmiş durumda. İstediğiniz konuyu üyesi olduğunuz sosyal paylaşım sitesinde bu menü aracılığı ile paylaşabilirsiniz. Bu bu buton da maus imlecinin olduğu konu/mesaj içerisinde görünür hale geliyor. Sistem blog sayfalarında da çalışıyor...

Sonuç: Belki kullanımı ilk başlarda alışık olmadığımız için yadırganabilir ancak kullandıkça göreceksiniz ki eski sistemden çok daha kullanışlı ve etkili sonuçları olacak. Ayrıca Like sonuçları profilinizde de ayrı bir sekmede detaylı olarak konu özetleri ile birlikte gösteriliyor. Konunuz beğenildiğinde size Bildirim alanında haber verilecek. Hangi konuların beğenildiği profilinizde istatistiksel olarak tutuluyor.

Aşağıda daha sistemin (eski teşekkür sisteminden devredilmiş hali) yoğun kullanılmış halini görüyorsunuz.

Bol beğenili konularda buluşmak dileğiyle :)

2. ZeyNoO
    Melek

ZeyNoO ٠•●♥ KuŞ YüreKLi ♥●•٠ AdminE

Beğenileri:
    5.784
    Ödül Puanları:
    12.080
    Meslek:
    Muhasebe
    Yer:
    ❤ Şehr-i İstanbul ❤
    Banka:
    3.064 ÇTL
    Gayet hoş bence emeğine sağlık:)
    Foruma bi girdim 1.700 yazıyo gelen msjlarda, şaşırdım ilk girdim baktım Like ile beğenilen konular görünüyor :)

3. MeRciMeK
    Masum

MeRciMeK V.I.P V.I.P

Beğenileri:
    1.871
    Ödül Puanları:
    7.230
    Banka:
    427 ÇTL
    Önceden de teşekkür edilen konularını görebiliyodun onun gibi sanırım bu da :)

4. YoRuMSuZ
    Avare

Beğenileri:
    7.327
    Ödül Puanları:
    11.330
    Banka:
    8.722 ÇTL
    Evet benzer bir durum ancak bu sistem diğerlerine göre çok daha gelişmiş ve derli toplu. Konu veya mesajlarınızdan biri beğenildiğinde otomatik olarak size haber veriliyor. Profilinize girdiğinizde tüm beğeni alan konu ve mesajlarınız özet halinde gösteriliyor ve bir tıklama ile ilgili konuya/mesaja ulaşabiliyorsunuz.

Ayrıca konu içerisinde de hangi mesajların beğenildiği kolaylıkla görülebiliyor.

5. Mavi Gül
    Avare

Mavi Gül ѕση_¢ıqℓıк Özel üye

Beğenileri:
    375
    Ödül Puanları:
    3.730
    Yer:
    Misafir Sevmez
    Banka:
    677 ÇTL
    çok güzelmiş özellikle share özelliği paylasım alanlarına hitapda etkili olacaktır emeğine sağlık :)

6. YoRuMSuZ
    Avare

Beğenileri:
    7.327
    Ödül Puanları:
    11.330
    Banka:
    8.722 ÇTL
    Like sistemini Türkçe'ye çevirmeye çalışıyorum arkadaşlar. İfadenin dilimizdeki tam karşılıklarını bulmaya çalışıyorum birebir çeviri anlamsız oluyor ::)

7. YoRuMSuZ
    Avare

Beğenileri:
    7.327
    Ödül Puanları:
    11.330
    Banka:
    8.722 ÇTL
    Like sistemi artık Beğen sistemine dönmüştür :) Tekrar belirtmek istiyorum Beğen sisteminin facebook ile bir bağı yoktur. Eskiden kullandığımız teşekkür eklentisinin daha görselleştirilmiş ve etkinliği arttırılmış versiyonudur.

8. ZeyNoO
    Melek

Beğenileri:
    5.784
    Ödül Puanları:
    12.080
    Meslek:
    Muhasebe
    Yer:
    ❤ Şehr-i İstanbul ❤
    Banka:
    3.064 ÇTL
    Unlike halen ingilizce :D
    Onuda Beğenmekten Vazgeç olarak değiştirebilirsin :P

9. YoRuMSuZ
    Avare

Beğenileri:
    7.327
    Ödül Puanları:
    11.330
    Banka:
    8.722 ÇTL
    Gözden kaçmış düzeltildi :) Bilemiyorum hala sorunlu yerler olabilir. Profil alanında beğenilen konu özetleri ile ilgili bölüme bakıyorum şimdi.

10. ZeyNoO
    Melek

Beğenileri:
    5.784
    Ödül Puanları:
    12.080
    Meslek:
    Muhasebe
    Yer:
    ❤ Şehr-i İstanbul ❤
    Banka:
    3.064 ÇTL
    Bende bilmiyorum zamanla farkederiz.
    Hem zaten bu konudaki yorumunu beğenirken Unlike olduğunu farkettim :)

Sayfayı Paylaş