Yeni Jeep Grand Cherokee

YoRuMSuZ

Biz işimize bakalım...
Katılım
7 Hzr 2006
Mesajlar
37,354
Beğeniler
8,983
Takım
GALATASARAY
#1
Grand Cherokee'de Kuzey Amerika pazarı için iki farklı motor seçeneği sunulacak Baz motor seçeneği, Chrysler'in yeni geliştirdiği ve çok şey beklediği Pentastar olacak. 3.6 litrelik V6 Pentastar 280 hp güç ve 353 Nm tork üretiyor. Eski 3.7 litrelik motora göre yüzde 11 oranında yakıt tasarrufu sağlayan Pentastar, modelin en çok satılacak motor seçeneği olarak öngörülüyor. Daha fazla performans beklentisi içerisinde olanlar için hazırlanan 5.7 litrelik V8 HEMI motor 360 hp güç üretirken 520 Nm tork üretebiliyor. Avrupa pazarına sunulacak dizel motor seçenekleri hakkında bir açıklama ise henüz yapılmadı.

Jeep'in geleneksel off-road performansını 5 farklı moda sahip çekiş sistemi ile sunan Grand Cherokee, kum/çamur, spor, otomatik, kar ve kaya modları sayesinde en zor şartlarda bile sürücüsünü mahcup etmiyor. Ayrıca yükselip alçalabilen süspansiyon sistemi ile arazi şartlarına göre aracın yerden yüksekliği ayarlanabiliyor.

Grand Cherokee'nin yeni yüzü eskisine oranla çok daha dinamik görünüyor. 1999-2004 yılları arasında üretilen versiyonun daha sportif hali gibi görünen aracın farları seleflerine göre daha dar tasarlanmış. Artık Cherokee klasiği haline gelen dikey aralıklara sahip ızgara ise yeni jenerasyonda da yerini almış. Bolca krom süslemeyle donatılan araç şimdiye kadar üretilen Cherokee'ler içinde en çekici olanı.


İç kısımda malzeme kalitesinde artış gözlenen model artık daha derli toplu kumanda elemanlarına sahip. Grand Cherokee, elektrikli bagaj kapağı, panoramik sunroof, anahtarsız çalıştırma, ısıtmalı ve soğutmalı ön koltuklar, ısıtmalı arka koltuklar, elektrikli hafızalı direksiyon ve geri görüş kamerası gibi zengin bir donanım listesine sahip.
 

Benzer konular

Top