Yeni Nesil Robotlar

YoRuMSuZ

Biz işimize bakalım...
Katılım
7 Hzr 2006
Mesajlar
37,473
Beğeniler
8,997
Takım
GALATASARAY
#1
Robot sistemleri bilimsel gelişim, kişisel güvenlik, eğlence amaçlı vs birçok alanda kendini gösteriyor. NASA ve Japon bilim adamlarınca geliştirilen robotlar insanlar tarafından çok zor yapılabilecek işlemleri kolayca yapabiliyorlar. Bu tür son geliştirilen robotlardan bazıları bu konuda...Japonyada Dr Shigeki Sugano tarafından üretilmiş hassas cihazları tutmak için kullanılan robot.Belirlenen modellerini istenilen şartlarda inşası için kullanılması düşünülen robot.Ameliyatlarda kullanılmak için geliştirilmiş robot.Yine Japon mühendislerce geliştirilen tiyatroda kullanılmak üzere geliştirilmiş robot.Patlayıcıların imhasında kullanılmak üzere geliştirilmiş olan robot.Almanya başbakanı Angela Merkel bir robotla poz veriyor.Terörizmle mücadele amacıyla Japon mühendislerce geliştirilmiş olan robot.Su altında mayın bulmak ve farklı amaçlarla kullanılmak üzere geliştirilmiş olan robot.Pürüzlü ve sarp arazilerde hareket etmek için geliştirilmiş olan bu robotlar aynı zamanda gerektiğinde yuvarlanarak ilerleyebilme yeteneğine sahipler...
 

YoRuMSuZ

Biz işimize bakalım...
Katılım
7 Hzr 2006
Mesajlar
37,473
Beğeniler
8,997
Takım
GALATASARAY
#2


Cerrahi alanda kullanılmak üzere geliştirilen robot
Ağız sağlığı alanında kullanılmak üzere geliştirilmiş olan bu robot istenildiğinde bir joystick tarafından kontrol edilebiliyor.Şov amaçlı geliştirilmiş enstrüman çalabilen robotlar...Isı ve sese duyarlı olan bu robot belirlenen hedefleri etkisiz hale getirebiliyor.Japonlar enteresan insanlar, kendilerine hizmet eden köle robot geliştirmişler...İnsan hareketlerini taklit edebilen robot.Deneysel araştırma robotu. İnsanlar tarafından kolaya girilemeyen bölgelerden numune toplayabiliyor.
 

YoRuMSuZ

Biz işimize bakalım...
Katılım
7 Hzr 2006
Mesajlar
37,473
Beğeniler
8,997
Takım
GALATASARAY
#3


Robot köpek.İnsansı hareketler için tasarlanmış robot.Askeri amaçlı geliştirilmiş savunma robotu.Çok amaçlı kullanılabilecek akıllı robot.Dijital robot.Güvenlik amaçlı geliştirilen bu robot hareketli sensörleri ile saldırganı izleyebiliyor.
 

YoRuMSuZ

Biz işimize bakalım...
Katılım
7 Hzr 2006
Mesajlar
37,473
Beğeniler
8,997
Takım
GALATASARAY
#4


Bu robotlar programlandığı şekilde istenildiğinde rafların yerlerini değiştiriyor.İnsan ifadesinin daha iyi verilebilmesi için robotlara has geliştirilmiş yüz.Her türlü şartta çalışabilecek akıllı mayın arama ve imha etme robotu.Akıllı robotlardan biri olan bu robot bakım amaçlı kullanılıyor. Yemek zamanını algılıyor ve gerekli gıdayı beslediği canlıya iletiyor.Tahran otomobil fabrikasında kullanılan bir robot.Arnold Schwarzenegger ve Almanya Başbakanı Angela Merkel CEBIT fuarında bir robotu incelerken.Emlak şirketi için geliştirilmiş bir robot.NASA tarafından geliştirilmiş çok amaçlı robot.
 

Benzer konular

Top