Yeni Nissan Juke Performans ve Motor

Katılım
7 Hzr 2006
Mesajlar
36,713
Beğeniler
8,949
Takım
GALATASARAY
#1
Yeni Nissan Juke, Nissan'ın yeni Dynamic Control System ile tam istediğiniz gibi yolculuk yapabilmeniz için SPORT/NORMAL/ECO olmak üzere üç sürüş modundan birini seçebilirsiniz.

1.6lt Benzinli Motor
117HP güç üreten yakıt ekonomi ve performansıyla içinizdeki eğlenceyi ortaya çıkartacak bu motorda düz ve X-TRONIC CVT vites seçenekleri bulunuyor.

1.5dCi dizel Motor
110HP güç üreten dizel motor 240Nm tork değeri ile gücünü yola yansıtıyor. Bileşik kullanımda ise sadece 5,1lt yakıt tüketim değeri ile performansın yanında yakıt ekonomisini de ön plana çıkartıyor.

DIG-T Benzinli Motor
190HP güç üreten bu turbo beslemeli yeni teknoloi motor Juke' u 0' dan 100' km hıza sadece 8,4sn' de ulaştırıyor.Düz vites ve X-TRONIC CVT-M6 otomatik vites seçenekleri bu versiyonda sunuluyor. Juke' un sportif yanını açığa çıkartan sportif kullanım Özelliklerine sahip bu yeni nesil motor ile sürücü enerjiyi kontrol edebildiğini hissediyor.

NDSC(Nissan Dynamic Control System)
Yeni Nissan Juke'ta bulunan Nissan Dynamic Control System ile sürüş esnasında tam istediğiniz kullanım tarzı için SPORT/NORMAL/ECO olmak üzere üç farklı sürüş modundan birini seçebilir ya da klima ayarlarını merkez konsoldaki LED ekran üzerinden kolayca yapabilirsiniz. DRIVE ve ECO INFO ile yakıt tüketimi verilerinden G-Force verilerine kadar birçok veriye gerçek zamanlı ulaşabilirsiniz.

TVS
Nissan Juke'un Torque Vectoring Sistemi(TVS) ile engeller fırsata dönüşüyor. En son teknolojiyi sunan bu sistemle sportif manevra kabiliyeti, performans ve güvenli sürüş bir arada sunuluyor. Mükemmel dönüşler sağlayan bu sistem, zor şartlar altında tam bir sürüş hakimiyeti sunarak en keskin virajlarda bile güvenle yol alınmasını sağlıyor.
 
Son düzenleme:
Katılım
7 Hzr 2006
Mesajlar
36,713
Beğeniler
8,949
Takım
GALATASARAY
#2
Mitsubishi outlander Sport,Honda CR-V, Hyundai Tucson ve Toyota RAV4 gibi modellerden çok daha kısa olan yeni Juke, şaşıracaksınız ancak Suzuki'nin crossover'ı SX4'den bile kısa. Bu nedenle Nissan Juke'u, Mazda3 gibi bir hatchbackle veya Kia Soul gibi bir otomobille kıyaslamak daha uygun olur.

Önden görünümü küçük bir yırtıcıyı andıran yeni Juke, geniş iç hacmi ve ergonomik tasarımı ile de göz dolduruyor.


Nissan Juke'a birçok motor ve performans opsiyonuyla sahip olmak mümkün. 1.6 litre 4 silindir turbolu bir motor ile 180 beygir güç üretebilirken, 6 ileri manuel şanzıman veya CVT otomatik şanzıman performansı tamamlıyor. Otomatik şanzımanlı modelini AWD (dört teker çekiş sistemi) yada FWD (önden çekiş) olarak satın almak mümkünken, AWD modellerin manuel vites seçeneği yok.
 
Katılım
7 Hzr 2006
Mesajlar
36,713
Beğeniler
8,949
Takım
GALATASARAY
#4
Kendi arabamdan daha fazla sevecek gibiyim şehrin haylazını :)

Nissan Juke için bir de performans videosu ekleyelim.

[YT]EX5rwqgIcAo[/YT]​
 

Benzer konular

Top