Yeni Nissan Juke Tasarım ve Güvenlik

YoRuMSuZ

Biz işimize bakalım...
Katılım
7 Hzr 2006
Mesajlar
37,478
Beğeniler
9,013
Takım
GALATASARAY
#1
Juke -İç Tasarım

Juke, sürücü ve yolcularına eşsiz bir iç kabin sunuyor. Konfor veren sportif tasarım anlayışı beklentilerinizden fazlasını vererek, içinizdeki enerjiyi ortaya çıkartıyor.

Juke’un dashboard tasarımı spor otomobil kullanma zevkini size gündelik hayatta yaşatıyor.Spor direksiyon, Led ışıklandırmalı gösterge paneli ve merkezi konsol ünitesi sportif koltuklarla birleşerek sizi haylazlığa teşvik ediyor.

Juke’ un orta konsolu adeta bir motorsikleti andıran tasarım anlayışıyla onu eşsiz kılıyor.Kırmızı veya siyah renklere sahip metalik kaplama Juke’ un sportif ruhunu ön plana çıkartıyor.

Araç üzerindeki kontrolü artırmak için spor kullanım ve ergonomik tasarım sağlayan yüksek sürüş pozisyonu trafikte daha emniyetli yolculuklar yapılmasını sağlıyor.


Juke - Dış Tasarım

Juke, benzersiz sportif kompakt Crossover yapısıyla şu ana kadar karşılanmamış ihtiyaçlarınıza cevap veriyor. Geleneksel tasarım anlayışına meydan okuyan Juke tasarımındaki enerjik çizgilerle dikkatleri üzerine çekiyor.

Juke’un heyecan verici sportif ve kompakt dizaynı içinizdeki enerji birikimini ortaya çıkartıyor. Keskin ve çıkıntılı hatlar diğerlerinden farklı olmanızı sağlıyor.

Juke’ u kompakt ve yerden yüksek gövdesi kendisini sıradışı far yapısı, tavandan çamurluklara doğru kıvrılarak inen stop lambaları, sportif jantları ve yuvarlatılmış ön camı ile gösteriyor.

C sütunu hizasına entegre edilen arka kapı kulpu Juke’a tam bir Coupe ruhu veriyor.Yandan bakıldığında spor otomobil görünümü veren bu tasarım Juke’ un sportif karakterini ön plana çıkartıyor.
 
Son düzenleme:

YoRuMSuZ

Biz işimize bakalım...
Katılım
7 Hzr 2006
Mesajlar
37,478
Beğeniler
9,013
Takım
GALATASARAY
#2
Yeni Nissan Juke eğlenceyi sever ama güvenlik her zaman önde gelir. Daha iyi görüş hakimiyeti elde etmek için tasarlanan yüksek sürüş pozisyonu Juke'un güvenlik anlayışı içinde yer alıyor. ABS, EBD ve Brake Assist, Elektronik Denge Programı(ESP), sürücü, yolcu, yan ve perde havayastıkları gibi aktif ve pasif güvenlik ekipmanları Juke'un donanımlarından sadece birkaçı.


Juke, benzersiz tasarımının yanı sıra sunduğu sürücü, yolcu , yan ve perde hava yastıklarıyla da maksimum güvenliği amaçlıyor. Ön hava yastıkları sizi, araca önden gelebilecek darbelere karşı korumayı amaçlar. Yan ve perde hava yastıkları ise baş ve göğüs kafesi bölgenizi yandan gelebilecek darbelere karşı korumayı hedefler.

Gün ışığı etkisini kaybettiğinde ya da kapalı otopark, tünel gibi yerlere giriş yapıldığında Juke'un farları - Auto- konumunda bulunduğu taktirde otomatik olarak yanar. Gün ışığına tekrar kavuşulduğunda ya da aydınlık bir yere çıkıldığında ise otomatik olarak söner. Yağmur sensörü ise ön camda bulunan sensör vasıtasıyla başlayan yağmurun ön cama düştüğünü algıladığında -Auto- konumundayken otomatik olarak çalışır. Yağmurun şiddet derecesine göre fasılası hızlanır ya da yavaşlar. Yağmur sona erdiğinde ise otomatik olarak durur. (Platinum versiyonunda standarttır)

Juke'da var olan üç tip frenleme sistemi sizi güvenli bir mesafede durdurabilmek için birlikte çalışmaktadır. ABS fren sistemi, panik frenlemede tekerleklerin kilitlenip aracın kontrol dışı kalmasını önleyerek, direksiyon kontrolünün sürücüde kalmasını ve güvenli bir şekilde aracın durmasını sağlıyor.

Elektronik fren güç dağıtım sistemi (EBD) ise farklı yüzey koşullarına göre aracın tekerleklerine farklı kuvvetlerde fren basıncı uygulayıp, aracınızın kaymadan durmasını sağlayan bir sistemdir. Brake Assist (fren destek sistemi) sürücünün fren pedalına basış gücünü anlık ölçümlemelerle kontrol eder. Sistem yeteri kadar basınç algılamadığında frenleme gücünü artırır.

Juke, elektronik denge programı (ESP) ile donatılmıştır. Eğer araç virajlı yollarda yol tutuşunu yitirirse ESP sistemi kaymayı durdurmak için frenleme halinde ihtiyaç duyulan tekerlek ya da tekerleklere gerekli olan frenleme basıncını uygular. Ayrıca gaz pedalına basılı halde ise aracın motor torkunu kontrol ederek aracın yeniden dengeli bir sürüş pozisyonuna geçmesine destek oluyor. (Tekna versiyonundan itibaren standarttır.)

Nissan Juke'un Torque Vectoring Sistemi(TVS) ile engeller fırsata dönüşüyor. En son teknolojiyi sunan bu sistemle sportif manevra kabiliyeti, performans ve güvenli sürüş bir arada sunuluyor. Mükemmel dönüşler sağlayan bu sistem, zor şartlar altında tam bir sürüş hakimiyeti sunarak en keskin virajlarda bile güvenle yol alınmasını sağlıyor.
 
Son düzenleme:
Top