Yeni Parti

KıRMıZı

TeK BaşıNa CUMHURİYET
V.I.P
Katılım
22 Şbt 2008
Mesajlar
35,227
Beğeniler
7,078
Şehir
TÜRKİYE
#1
Emekli general Osman Pamukoğlu parti kuruyor

SİNOP'ta açıklama yapan Emekli Tümgeneral Osman Pamukoğlu, 'Hak ve Eşitlik Partisi' adında yeni bir siyasi parti kuracaklarını söyleyerek, "Biz iki seferberlik yapmayı planlıyoruz. Bunlardan biri fakirlik ve yoksullukla mücadele, diğeri de cehaletle mücadeledir" dedi. Pamukoğlu, partinin ambleminin ise kırmızı zemin üzerinde, ortada sarı güneş olacağını söyleyerek "Üzerinde de Anadolu dağlarının siyah kartalı bulunacak. Başka hiçbir canlı güneşe kartal kadar yaklaşamaz" diye konuştu.

Sinop Gazeteciler Cemiyeti'nde düzenlediği basın toplantısında kurulacak yeni partinin misyon ve hedefini anlatan Emekli Tümgeneral Osman Pamukoğlu, daha önce siyaset yapmış ve bilinen isimlerin yeni oluşumda yer almayacağını belirtti. Partide her kesimden hak ve eşitliği kendine amaç edinen insanların görev alacağını söyleyen Pamukoğlu, bir ay içerisinde parti kuruluşuyla ilgili başvurularını İçişleri Bakanlığı'na yapacaklarını ve teşkilatlanmayı da 6 ay içerisinde tamamlayacaklarını dile getirdi. Hedeflerini anlatan Pamukoğlu, "Dokunulmazlıklar kaldırılacak. Partilere hazineden verilen yardımlarda kalkacak. Biz iki seferberlik yapmayı planlıyoruz. Ülkenin bütün kaynaklarını birleştirerek bunu yapacağız. Bunlardan biri fakirlik ve yoksullukla mücadele, diğeri de cehaletle mücadeledir. Özellikle dış politika ve siyasette her zaman şunu dikkate alacağız. Başı dik devlet ve onurlu millet. Bunlardan asla taviz vermeyiz. Asla kimseden talimat alamayız. Kimseyi kendi iç işlerimize karıştırtmayız. Bağımsızlık ve özgürlük esas ve temel amacımızdır" dedi.

Gündemi işgal eden durum ya da konularla alakalarının olmadığını kaydeden Osman Pamukoğlu, "Bu teklif bana her zaman gelmiş ve talep edilmiştir. Siyasi sahaya inmemizi insanımız bekliyordu. Tabi bu iş için halkın hazır olması gerekiyordu. İnsanımız ruhsal ve zihinsel olarak kendisini iyi hissetmiyor. Böyle bir hareketle halkımızın karşısına çıkma ihtiyacı doğmuştur. En kısa zamanda Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin siyasi alanında çalışmalara başlayacağız" diye konuştu.

Yeni kurulacak partinin kadro yapılanması hakkında da bilgi veren Emekli Tümgeneral Osman Pamukoğlu, sözlerini şöyle sürdürdü :
"Bizim kadromuzda kamuoyunun çok bildiği isimler yok. Daha önce siyaset yapmış, o partiden şu partiye geçen klasik isimler yeni oluşumda yer almıyor. Kadro asker ve bürokrat ağırlıklı olmayacak. Ama emekli olmuş herhangi bir asker de bu ülkenin çocuğudur. Elbette onlara da görev verilir. Ama eski siyasetçilerle eski bürokratlara partide yer vermeyi düşünmüyorum. Kadromuzda tüm meslek ve sosyal sınıflardan insan var. Bir ayrım söz konusu değil. Bizim partimizin siyasi sahaya çıkış sebebi cumhuriyetin başlangıçtaki temel ilkesidir. Biz bunu sağlayacağız. Partinin amblemi ise kırmızı zemin üzerinde, ortada sarı güneş ve içerisinde Anadolu dağlarının siyah kartalı oluşuyor. Başka hiçbir canlı güneşe kartal kadar yaklaşamaz."
 
Top