Yeni Skype Sürprizlerle Geliyor

Çağlayağmur

👪🤗
Süper Moderatör
Katılım
15 Arl 2010
Mesajlar
21,729
Beğeniler
5,011
Şehir
Ankara
Takım
GALATASARAY
#1
Sesli ve görüntülü iletişim sağlayan Skype'a dair elde edilen bu görüntü ile hem Windows 8 tasarımı hem de firmanın gizli projesi açığa çıktı. Peki yetkililer ne gibi sürprizlerle karşımızda olacak?18/09/2012 20:38Bilgisayar kullanıcılarının internet üzerinden görsel ve sesli iletişim kurmalarını sağlayan programların en başarılı isimlerinden olan Skype, bir sonraki sürüm için yoğun çalışmasını sürdürüyor.

Sahip olduğu altyapı ve fonksiyonel özellikler bakımından rakiplerinden sıyrılarak bir adım öne çıkmayı başaran yazılım, son olarak kişilerin birbirleriyle fotoğraf paylaşmalarını sağlayan sistemi tanıtmıştı. Bu sayede daha dinamik yapıya bürünen uygulama, diğer taraftan Windows 8 hazırlıklarına tam gaz devam ediyor.

Kısa süre önce ortaya çıkan ekran görüntüsü neticesinde Windows 8'in yeni tasarımı olan metro arayüzüne ayak uydurduğu görülen Skype'a dair ele geçirilen yeni kare, gelinen son durum hakkında ipuçları verdi.

İsmi açıklanmayan kaynaklardan alınan bilgiye göre Microsoft'un yeni işletim sistemine özel hazırlanan Skype adeta baştan aşağı yenilendi. Görsel anlamda radikal değişikliklere imza atan ekibin diğer taraftan video mesaj özelliği üzerinde çalıştığı iddia ediliyor.

Aynı cep telefonlarındaki MMS mantığında işleyecek olan fonksiyon ile rehberinizdeki bağlantılarınıza görüntülü mesaj kaydedip gönderebileceksiniz. Böylelikle daha interaktif iletişim sağlanması hedefleniyor.

Özellikle mobil platformlarda geçerli olması planlanan yenilik hakkında firmadan herhangi bir açıklama gelmezken, diğer bir iddia ise online Skype'ın geleceği yönünde. Microsoft'un yeni e-posta servisi Outlook.com'a entegre edileceği söylenen çevrimiçi servis ile video formatında mail göndermek mümkün olacak.

SDN
 
Top