Yeni ve Tehlikeli Virüs

wien06

V.I.P
V.I.P
Katılım
30 Ags 2007
Mesajlar
6,174
Beğeniler
155
Yaş
49
Şehir
Viyana
#1
Bugünlerde internette çok tehlikeli bir virüs dolaşıyor. PKK’nın Türkiye ve Avrupa ülkelerinde eğitim almaları için maddi destekte bulunan bir grup Kürt hackerın geliştirdiği bir virüs tüm bilgisayarları tehdit ediyor.

Tanıdığınız veya tanımadığınız birinden size 'Terörü Lanetliyoruz. Herkesi Birlik Olmaya Çağırıyoruz' konulu bir mail gelirse sakin açmayın. Çünkü içinde bulunan .pps (Powerpoint) sunusu olan mailde dosya açıldığı zaman tamamen zararsız ve milliyetçi gibi görünen bir Powerpoint sunusu eşliğinde sözde terör karşıtı resimler ve yazılar çıkıyor.

En sonun da ise bunun PKK tarafından yapıldığını ve tamamen aldatmaca olduğunu içeren Türkiye karşıtı Kürdistan yanlısı bir resimle ( bölünmüş Türkiye ve Kürdistan haritası ) bütün sisteminizin çöktüğünü, bilgisayarınızdan bütün verilerin silindiğini söylüyor.

Ve artık çok geç kaldınız bütün verileriniz siliniyor. Silinmeden önce de açıldığı ilk anda msn listenizdeki tüm arkadaşlarınıza maili yolluyor.

Yine aynı şekilde msn listenize laneththeteror@hotmail.com Bu mail adresi spam botlara karşı korumalıdır, görebilmek için Javascript açık olmalıdır eklenmek isterse sakın kabul etmeyin.

Bu da yine aynı kişilerin kullandığı mail adresi ve eklediğiniz anda bütün adres defteriniz Kürt hackerların eline geçiyor. Siz kabul etmeseniz de virüslü bir dosyayı bilgisayarınıza yolluyor.

Bu maili olabildiğince çok arkadaşınıza forward ediniz. Bilinçlenelim ve PKK’ nın sanal ortamdaki saldırılarına aldanmayalım.

GÖNDEREN:
Erdoğan SEYHAN
(E). KR. PLT. YB.
İZMİR

 

ZeyNoO

٠•●♥ KuŞ YüreKLi ♥●•٠
V.I.P
Katılım
5 Ags 2008
Mesajlar
62,011
Beğeniler
6,265
Takım
GALATASARAY
#2
Dikkat ederim. Bilgi İçin Teşekkürler :)
 
Top