Yeni yıl duası

arz-ı hal

şşşşştttttttt
Özel üye
Katılım
29 Ksm 2011
Mesajlar
11,651
Beğeniler
559
Şehir
Beşitaş'ın tam ortası
#1
Sevdigim kim varsa, kendim de dahil, sevebilecegim herkes de dahil…

Sagligi iyi olsun.

Kalbi ritmini çalsın. Yanakları kiraz pembesi, dudakları bal olsun. Teni sıcak kalsın, enerjisi dısına tassın. Cigerlerinden nefes, bacaklarindan güç eksik olmasin. Kani damarlarinda dönüp dönüp dolassin.
Sevdikleriyle birarada olsun. Kolu kollarina degsin, gözü gözlerinin içine baksin. Laflari birbiriyle baslasin.

Nesi varsa, bölüsücek biri olsun; nesi yoksa, bulup getiricek biri olsun. Bu birileri az ama öz olsun. Bazilari dünyada tek olsun. Sevgisinin tamamini harcasin. Harcasin ki, ona büyük bir miras kalsin.

Sevmekten bikip usanmayacagi biri olsun.

Onun yeri ayri olsun. Onu soysun, basucuna koysun ama yalan uydurmasin. O herseyine, her haline tek tanik olsun. Bir hareketiyle güldüren, bir hareketiyle aglatan olsun. Duygularin hepsi onda olsun. Kalbi buna teslim olsun. Bütün sarkilar onu anlatsin. Asik olsun, sirilsiklam olsun. Kurumasin

Yapmaktan bikip usanmayacagi bir isi olsun.

Basarinin gerçek adinin bu oldugunu unutmasin. ibadet eder gibi, bu kesfini hergün yeniden kutlar gibi, onu yapip dursun. Yaptikça daha iyi yaptigini görsün. Daha iyi yaptikça bunu baskalari da görsün. O baskalarinin bunu gördügünü, dis gözüyle görsün, iç gözüyle isine baksin.

Nesesi bol olsun.

Kendini mutlu etsin, durduk yere neselenmek nedir bilsin. içinde birsey durup durup ziplasin. Duyduklari, gördükleri onu gidiklasin, kahkaha attirsin. Gürültü çikarsin. Saçma seyler söylesin.
Degistirmek istedikleri degissin.

içte ve dista, iyi günde ve kötü günde tadilat yapsin. Eskilerini atsin, ruhunu havalandirsin. Kapida hep kamyonu dursun. Diledigi yere tasinsin. Kendinden tasinmak isterse, içindeki güç, disindaki sevgi ona yardimci olsun. Bilegi, bütün aliskanliklariyla, bagimliliklariyla güressin.

Birsey ona sürpriz olsun.

Günlerinden birgünü, bir pakete sarili olsun. Açilinca, içinden hiç beklemedigi güzel bir haber çiksin. Bu gün üçyüzaltmisbes'ten herhangi biri olsun. Öylesine bir pazartesi, arkaya kavusturdugu ellerinde, unutulmaz bir sali saklasin. Öyle tahmini mümkün olmayan birsey olsun ki bu, hayatin zekasini anlatsin.

Bir hayali gerçek olsun.

Bir hayale gözünü yumsun. Pesinden kosup, onu sobelesin. Hayalini kendinden saklamasin. Bir çizgi filmde oldugunu, herseyin mümkün oldugunu unutmasin.

Bu duayi okusun. Kendi sesiyle duysun. Duasi gerçek olsun.

Her kelimesine sükretsin. Tek satirina nazar degmesin.
 

ZeyNoO

٠•●♥ KuŞ YüreKLi ♥●•٠
V.I.P
Katılım
5 Ags 2008
Mesajlar
61,530
Beğeniler
6,248
Takım
GALATASARAY
#3
Fazlasını istemiyorum yanımda olsa sevse yeterdi bana....
onun için ömrümü verirdim..
 

Benzer konular

Top