1. ÇeReZFoRuM - yeni katılımcılar ve yöneticiler...
  Kendisi dışında 5 katılımcı ve kurallara uyan üye (sürekli devam eden) kazandıranlar ADMİN veya ADMİNE yetkisiyle forum yönetim kadrosunda yer alabilir. Amaç forumda hareketlilik sağlamaktır...Duyuru 31 Mart'a kadar geçerlidir.

Yilan neden sürünür?

Konusu 'Hikayeler / Efsaneler' forumundadır ve Hazangülü tarafından 2 Mart 2009 başlatılmıştır.

 1. Hazangülü

  Hazangülü Forum Onuru

  Katılım:
  7 Haziran 2006
  Mesajlar:
  9.720
  Beğenileri:
  124
  Ödül Puanları:
  4.480
  Banka:
  4.128 ÇTL
  Hz Adem,cennette iken şeytan onu kandırabilmek için çeşitli hileler düşünür.Eğer cennete girebilirse yasak meyvelerden adem'e yedirecek ve onun da günahkar olmasını sağlayacaktır.
  Cennetin kapıcısı ise yılandır.Şeytan bütün gücünü ve kandırıcılığını kullanarak yılanı ikna eder.Yılan,şeytanı sırtına alır ve sürünerek gizlice içeriye girer.Şeytanın girdiğini kimse görmemiştir.
  Şeytan cennete girdikten sonra hemen hz Adem'i kandırmanın yollarını araştırmaya başlar.Neticede bu uğursuz işte başarı gösterir ve hz Adem'e yasak meyvelerden yedirir.O,bu günahı işlediği için cennetten kovulur.
  Yılana gelince,Allahüteala tarafından cezalandırılır.O,mademki sürünerek şeytanı cennete sokmuştur,kıyamete kadar sürünmelidir.Ondan sonra da yılanlar eski yürüyüşlerini terkeder ve bugünkü şekilleriyle sürünmeye başlarlar
   
Benzer Konular
 1. ZeyNoO
  Mesaj:
  0
  Görüntüleme:
  1.249
 2. arz-ı hal
  Mesaj:
  0
  Görüntüleme:
  478
 3. Esr3

  Sürünür gidersiniz

  Esr3, 23 Ağustos 2012, Paylaşıldığı Yer: Aşk
  Mesaj:
  1
  Görüntüleme:
  504
 4. Denizhan.
  Mesaj:
  16
  Görüntüleme:
  2.639
 5. Tuba
  Mesaj:
  2
  Görüntüleme:
  1.786
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş