Yıldırım: 'Sivas'ı şampiyon yapalım'

jeriko

Özel Üye
Özel üye
Katılım
4 Ksm 2008
Mesajlar
5,523
Beğeniler
57
Şehir
Anadolu (bu kadar ayrıntı iyi)
#1
Bu sezon tam bir hayal kırıklığı yaşayan F.Bahçe'de Başkan Aziz Yıldırım, Beşiktaş ile yapılacak 2 derbi için futbolculara dev prim sözü verdi...
AziYıldırım: 'Sivas'ı şampiyon yapalım'
Yıldırım, 2 derbiye 1 milyon $ prim koydu, futbolcular gaza geldi...

Başkanla görüşen Alex, Semih, Emre ve kaleci Volkan Demirel, dün de tesislerde takımla toplantı yaptı. İşte ortak görüş: “Beşiktaş’ı 2 karşılaşmada da yenersek, sezonun en kârlı büyüğü biz oluruz.”

Vatan Gazetesi'nin haberine göre; F.Bahçe'de 10 günde oynanacak iki Beşiktaş derbisine yönetim ve futbolcular tarihi önem veriyor. Başkan Aziz Yıldırım, önceki gün 4 futbolcusu ile yaptığı görüşmede 3 ve 13 Mayıs tarihlerinde oynanacak 2 Beşiktaş derbisine toplam 1 milyon dolar prim sözü verirken, futbolcular da Samandıra’da toplantı yapıp “Beşiktaş’ı iki maçta da yenelim. Biz kupayı alırız, Sivas da şampiyonluğu kazanır. Böylece sezonun kahramanı biz oluruz” ortak görüşünde birleşti.

PRİMLERE %150 ZAM
Beşiktaş derbisiyle ilgili motivasyon çalışmalarının ilk adımı başkan Aziz Yıldırım’dan geldi. Yıldırım, 2 gün önce Alex, Semih, Emre Belözoğlu ve Volkan Demirel ile bir görüşme yaptı. Oyuncularına caimanın beklentilerini anlatan Yıldırım, Beşiktaş derbilerini önemsediğini belirtip, “Lig ve kupada Beşiktaş’ı yenin, takıma 500’er bin dolar prim vereceğim” dedi... Normalde derbiler için 200 bin dolar alan futbolcular, yüzde 150’lik zam üzerine oldukça sevindi.

Başkan Aziz Yıldırım’ın bu mesajı dün Samandıra Tesisleri’nde 1 numaralı gündem maddesiydi. 4 oyuncu durumu diğer arkadaşlarına anlattı. Bunun üzerine birçok isim ‘topa girdi’ ve şu şekilde ilginç görüşler ortaya çıktı:

‘2’Sİ DE KUPASIZ KALIR’
“Ligde biz şampiyonluğu kaybettik. Ama kader takımı olabiliriz. Beşiktaş’ı yenersek onları potadan uzaklaştırırız. G.Saray ve Trabzon’un da şampiyonluk şansı yok. Böylece Sivas şampiyon olur. Kupada da yeneriz, 26 yıllık hasretimiz biter. Böylece iki ezeli rakibimizden hem Beşiktaş, hem de G.Saray sezonu kupasız kapatır. Biz de sezonun en kârlı takımı oluruz. Biz de camiamızın isteğini yerine getirmiş sayılırız.”

Bu motivasyon toplantısının arkasından ise F.Bahçeli futbolcular heyecanla yarın akşam oynanacak ligdeki Beşiktaş derbisini beklemeye başladı
 
Top