Yılmaz Özdil: French kiss, Fransız öpücüğü

YoRuMSuZ

Biz işimize bakalım...
Takım
GALATASARAY
Hürriyet gazetesi yazarı Yılmaz Özdil, Fransa Cumhurbaşkanı Sarkozy'nin sözde Ermeni soykırımını inkar edenlerin cezalandırılmasını öngören tasarıyı Parlemento'ya taşımasına "Cezayir" örneğiyle tepki gösterilmesini ti'ye aldı.

"Sana ne taaa Cezayir'den? Allah'ın salağı. Antep neden Gazi? Maraş neden Kahraman? Urfa Neden Şanlı? Niye taktık bu sıfatları bu şehirlerimize? Kim silah zoruyla oturdu buralara daha dün" sözleriyle tarihi bir hatırlatmada bulundu.

Özdil, Hürriyet gazetesindeki "French kiss" başlıklı yazısıyla yine en çok okunan yazarlar arasına girdi. Özdil'in tarihi gerçekleri gözler önüne serdiği ve yeni bir tartışmayı başlatacak gibi görünen yazısının satırbaşları şöyle

* * * * *​

"Neymiş efendim...

Fransa bize akıl öğreteceğine, Cezayir'de yaptıklarına baksınmış.

*
(Zizu, Cezayirli... Yezid Zeynüddin bin İsmail Zidane yani... Fransa milli takımının kaptanıydı. Cezayir milli takımı desen, 17 futbolcusu zaten Fransız vatandaşı.)
*
Alan razı.
Veren razı.
Sana ne taaa Cezayir'den?
Allah'ın salağı.
*
Antep neden Gazi?
Maraş neden Kahraman?
Urfa Neden Şanlı?
*
Niye taktık bu sıfatları bu şehirlerimize? Kim silah zoruyla oturdu buralara daha dün? Yedi Cüceler mi? "Biz soykırımda yok olduk" diyen Ermeniler, hangi ülkenin askeri üniformasını giyip, katliamın feriştahını yaptı oralarda? Sütçü İmam'ı mandıracı filan mı zannediyorsun?
*
Fransız suçu arıyorsan...
Antep kanıt.
Maraş kanıt.
Urfa kanıt.
*
İlla tarihi ayıp arıyorsan...
Unutuyorsun!
Asıl ayıp bu.
*
(Yana yakıla NATO'nun askeri kanadına dönmek isteyen Fransa'yı veto etme hakkı varken, zart diye yolu açan kim?)
*
(Bir milyon Ermeni'yi doğradık diyen Pamuk efendiyi, Çankaya Köşkü'ne törenle davet edip, pamuklara saran kim?)
*
(Fransız işgali altında inim inim inleyen Gaziantep'in Belediye Başkanı, bu rezalet ortaya çıkana kadar Fransız malı makam aracı kullanıyordu... Hangi boykottan bahsediyorsun?)
*
Irzına geçenle...
Enseye tokat oluyorsun.
Neticede ne bekliyorsun...
Fransız öpücüğü mü?"

jeriko

Özel Üye
Özel üye
Anlamadım Fransa bize soykırım uygulayacak kadar adam oldu mu?Topraklarımızı işgal etmeye çalıştı zavallılar sonra boyunun ölçüsünü alarak gitti.Bir Türk olarak Fransızlar bana soykırım uyguladı demekten utanç duyarım.Uygulayamadı uygulayamazda.Ancak bicare Cezayirlileri zorla fransızlaştırdılar.Cezayir olayında alan memnun sadece, satanın memnun olduğunu hiç sanmıyorum.

Suskun

V.I.P
V.I.P
Fransa 17. yüzyıldan başlayarak 1960'lara dek bir sömürge devleti kimliğiyle var olan bir ülke ,debelendikçe batıyorlar.