Yine RenkLeR KonuşuYor

sorumsuz

Forum Onuru
Katılım
11 Ags 2008
Mesajlar
4,064
Beğeniler
25
Şehir
bileyim?
#1
* Mor: Mor renk kendine güven ve özgürlük duygularını harekete geçirir. Kutsallığın ve alçakgönüllülüğün ifadesi sayılır. Görüntüsünden dolayı monarşiyi ve aşırı zenginliği çağrıştıran bir renktir. Yaratıcı ve ruhsal özellikler taşıdığından 'sanatçı rengi' olarak bilinir.* Siyah: Siyah renk çoğu Batı toplumunda ölümü ve kederi sembolize eder. Bu renk genellikle toplumu ve toplum kurallarını reddeden kişiler tarafından tercih edilir. Işığı inkar eden bir renktir. Bu rengin insanları ruhlarındaki ışığı söndürmeye çalışırlar ve ışık enerjisini hiçbir zaman vücutlarına sokmazlar. İşadamları güvenlik görevlileri ve papazlar; güç otorite ve saygı ifadesi sayıldığı için siyah giyinirler. Siyah giymeyi seviyorsanız oldukça gizemli ve ¤¤¤¤i biri sayılırsınız. Ayrıca bu rengi seçenler geleneklerine bağlı ve düzenli insanlardır.* Beyaz: Giyimde beyaz kullanımı saflığın temizliğin ve masumiyetin ifadesidir. Doğu toplumlarında ölen kişinin daha temiz ve ruhsal bir dünyaya gittiğini göstermek için ölüm ve matem beyaz renkle sembolize edilir. Beyaz tarafsızlığın rengidir. 

sorumsuz

Forum Onuru
Katılım
11 Ags 2008
Mesajlar
4,064
Beğeniler
25
Şehir
bileyim?
#2
* Kahverengi: Bu renk daha çok toprak ve bağlılık ile ilgili nitelikler taşır. Kahverengi kırmızı ve siyah renklerinden elde edildiği için her ikisinin özelliklerini bünyesinde toplamıştır. Kahverengi giymek gelecek için sağlam ilişkiler kurma isteğini gösterir.* Mavi: Mavi giymek düzenin ve ruhsallığın ifadesidir. Bu rengin insanları huzur barış ve sadelikten hoşlanırlar. Giysilerinizde maviye ağırlık veriyorsanız sadık ve dürüst bir insansınız demektir.

 

sorumsuz

Forum Onuru
Katılım
11 Ags 2008
Mesajlar
4,064
Beğeniler
25
Şehir
bileyim?
#3


* Turuncu: Kırmızı renk kadar olmasa bile enerji ve heyecan verici bir renktir. Turuncu giymeye düşkün biriyseniz cesur ve maceracı bir kişiliğe sahipsiniz demektir. İlgilendiğiniz her şeyi büyük bir azim ve coşkuyla yerine getiriyorsunuz. Bu rengin insanları kendilerine çok güvenirler. Gülmeyi ve güldürmeyi iyi başarırlar.* Sarı: Bu renk daha çok entelektüeller tarafından tercih edilir. İnsanların yönetmeye ve hükmetmeye olan ilgilerini gösterir. Sarı renk zihni açar ve dikkati artırır. Güneşle bağlantılı karakter özellikleri taşıdığından "insanlara ışığı getiren" renk olarak bilinir. Bu özelliğinden dolayı da kullananlara pozitif ve iyimser duygular aşılar.* Fuşya: Bu renk insanlardaki yumuşaklık ağırbaşlılık ve nezaket duygularını harekete geçirir. Ayrıca aşk ve şefkat hislerini ön plana çıkaran bir renktir. İçinde yoğun olarak kırmızı renk bulunduğu için güçlü cinsel mesajlar verir. Bu rengi kullananlar duyarlılıklarını dışa vurmak isteyen kişilerdir.

 

sorumsuz

Forum Onuru
Katılım
11 Ags 2008
Mesajlar
4,064
Beğeniler
25
Şehir
bileyim?
#4
* Yeşil: Bu renk dinlendirici yatıştırıcı ve dengeleyici bir atmosfer yaratır. Dengenin ve uyumun sembolüdür. Bu rengi giysilerinizde kullanmanız örf ve adetlere bağlı olduğunuzu ve insan içine çıkmaktan pek hoşlanmadığınızı gösterir.* Turkuvaz: Bu renk dikkatlerin size yönelmesini sağlar. Genellikle insanlara açık bir iç dünyanız vardır. Bu renkten hoşlanmanız duygularınızın veya düşüncelerinizin saf ve açık olduğunu gösterir. Kurduğunuz ilişkilerde de açıklığa önem verirsiniz. Turkuvazı giysilerinizde bolca kullanmanız genç ve dinamik kalmak istediğinizin işaretidir.
 

Benzer konular

Top