Yoksa Her Yaşın Ayrı Bir Ojesi mi Var?

Papatya

Men sebete nebete...
Süper Moderatör
Katılım
6 Ags 2012
Mesajlar
22,842
Beğeniler
6,505
Şehir
Seattle.
#1
Biz kadınlar yaşımız kaç olursa olsun güzelliğimizden ödün vermek istemeyiz. Hele ki söz konusu ellerimiz olduğunda… Ellerimiz yaşımızı ele veren, kendimize ne kadar özen gösterdiğimizi çevremize fısıldayan en önemli noktalardan biri. Peki ya tırnaklarımız ve oje seçimlerimiz?

Bu sezon canlı renkler ve metalik tonlar oldukça moda. Peki, bu renkleri nasıl kullanmalıyız. Bakımlı ve modern görünmeye çalışırken komik duruma düşmeyi hiçbir kadın istemez.

İşte yaş gruplarına göre oje seçimleri...

20'li ve 30'lu yaşlar

Kadınların birçok tecrübe edindiği ve kendilerini ispatlama çabası içinde olduğu bu yaşlarda tırnaklarınızı orta uzunlukta tutmalı ve hafif yuvarlak bir şekil vermeniz çok daha hoş bir görünüm yaratmanızı sağlayacaktır. Mutlaka ojenizi sürmeden önce bir kat koruyucu sürmeli ve metalik tonlara ağırlık vermelisiniz. Metalik yeşil ya da kemik rengi bu yaşlar için en uygun renklerin başında geliyor.

Bu yaşların avantajından faydalanın

Yaşınız farklı oje tekniklerini kullanmak için çok uygun, bunu aklınızdan çıkarmayın! Farklı renk kombinleriyle yapılan frenchleri ya da geometrik desenli uygulamaları şimdi yapmayacaksınız da ne zaman yapacaksınız! Size bir de önerimiz var! Eğer parlak renkleri beğeniyor ama bir türlü size yakışıp yakışmayacağından emin olamıyorsanız, işe ayak tırnaklarınızdan başlayın. Bir süre bu tarz renkleri ayaklarınızda kullanın. Gözünüz alıştığında ellerinize de uygulayabilirsiniz.

40'lı ve 50'li yaşlar

Bu yaşlar yenilikleri denemek için fazla uygun olmayabilir. Tırnaklarınızı uzun ve oval tutmalısınız. çok daha genç ve feminen bir görünüm içinse mor ve kırmızı tonlarını tercih edebilirsiniz. özellikle koyu tonlar ellerinizin çok daha hoş görünmesini sağlayacaktır. Pırıltılı renklerden uzak durmanız gereken bu dönemde, ojelerinizi sürmeden önce bir kat güçlendirici uygulayarak, uzun tırnaklarınızın kırılmasını engelleyebilirsiniz.

60'lı ve 70'li yaşlar

60'lı yaşlarınıza geldiğinizde tırnaklarınızın bakımlı ve canlı olması çok daha büyük önem kazanıyor. Bunun için koyu renklerden uzak durmalı, pudra tonlarında, ellerinize tazelik hissi veren renkleri tercih etmelisiniz. Pembe ve şeftali tonları sizin için uygun olacaktır.

Ufak birkaç öneri

özellikle bu yaşlarda ellerinizin kuru görünmemesi büyü önem taşıyor. Dolayısı ile gün içinde mutlaka birkaç kez ellerinize nemlendirici uygulamalısınız. Her ne kadar canlı renkler fazla önerilmese de, kırmızı tonları ilgiyi tırnaklarınıza çekecek ve yaşlılık lekelerinden uzaklaştıracaktır.

 
Top