1. * 5651 Sayılı Kanun'a göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur.
    * Telif hakkına konu olan eserlerin yasal olmayan şekilde paylaşıldığını ve yasal haklarının çiğnendiğini düşünen hak sahiplerinin İLETİŞİM bölümünden bize ulaşmaları durumunda ilgili şikayet incelenip gereği 1 (bir) hafta içinde gereği yapılacaktır.
    E-posta adresimiz

Yolun Sonu

Konusu 'Okunası Yazılar' forumundadır ve yeşüLL tarafından 16 Ağustos 2009 başlatılmıştır.

1. yeşüLL

yeşüLL limitsizsiniz...! Özel üye

Beğenileri:
    47
    Ödül Puanları:
    2.880
    Banka:
    46 ÇTL
    Zamanın birinde güzelliği ile dillere destan kızın birini oranın en saygın delikanlısı ister, kız hayır der… Çocuk direnir çünkü kız çok güzeldir
    Çocuk hep düşünür bu kız bana çok yakışacak diye ama kızdan yine hayır cevabını alır ve umudunu keser

Aradan yıllar geçer bir gün çocuk bir bakar ki kız evlenmiş, evlenmesine evlenmiş ama eşi o kadar çirkin bir adammış ki yüzüne bakılmazmış
    Delikanlı kızın karşısına çıkmayı düşünür ve düşündüğünü yapıp kızın karşısına çıkar

Kıza sorar der ki " eşini gördüm ve peşinde o kadar çok yakışıklılar zenginler varken neden bu adamı seçtin"
    Kız ona bakar ve bir şey rica eder
    Kız çocuktan bahçeye girip oradaki en güzel gülü getirmesini ister

Çocuk tamam der
    Bahçeye girer ve en güzel gülü aramaya başlar

Her attığı adımda daha güzel güller karşısına çıkmaya başlar
    Bunları gören çocuk daha güzelini bulabilmek için daha da ilerler
    Hem de daha güzelini bulmak için ezip geçtiği güllere aldırmaz
    İlerler ilerler ilerler …
    Ve en sonunda karşısına bir bahçe duvarı çıkıverir
    Çocuk ardına bakar: en güzelini bulmak ümidiyle geçtiği yerlerdeki tüm gülleri farkında olmadan ezmiş
    Oradaki hiçbir gülün koparılacak hali bile kalmamış
    Sonra bahçe duvarının güneş görmeyen kuytu bir kısmında solmaya yüz tutmuş buruşuk bir gül bulur ve çaresizlik içinde o gülü koparıp kıza götürür İşte en güzel gül budur der
    Kız çocuğa bakar ve şöyle der:
    Benim hayatım da böyle oldu… Hep daha iyisini bulabilmek için ayrıntılara takıldım birde baktım ki yolun sonuna gelmişim karşımda hayat duvarı çıkıvermiş ve asla ama asla ezip geçtiğim kalplere dönecek yüzüm olmadı…

2. ZeyNoO
    Melek

ZeyNoO ٠•●♥ KuŞ YüreKLi ♥●•٠ AdminE

Beğenileri:
    5.784
    Ödül Puanları:
    12.080
    Meslek:
    Muhasebe
    Yer:
    ❤ Şehr-i İstanbul ❤
    Banka:
    3.064 ÇTL
    Çok dogru herşey icin gecerli bu. Hicbirseyi begenmez elinle itersen sonra ondan kötüsünü bile bulamazsın. Hayata hep bu acıdan bakmak lazım ve sahip oldumuz herseyin kıymetini bilmemiz :)

Sayfayı Paylaş