YouTube Açılmış

YoRuMSuZ

Biz işimize bakalım...
Katılım
7 Hzr 2006
Mesajlar
37,473
Beğeniler
8,997
Takım
GALATASARAY
#1
Bu gün sörf sırasında bir sitede youtube kaynaklı videonun çalıştığını gördüm. Tam da sitemizdeki YouTube videolarını silmek üzereydim.

Neyseki artık www.youtube.com açık ve sitemizdeki youtube kaynaklı videolar artık çalışıyor.
 

YoRuMSuZ

Biz işimize bakalım...
Katılım
7 Hzr 2006
Mesajlar
37,473
Beğeniler
8,997
Takım
GALATASARAY
#5
Hakikaten çok ilginç akşam çalışıp sabah çalışmaması. Konuyu araştırıcam arkadaşlar. Hatta akşam sitemizde bulunan birkaç videoyu da izledim.
 

YoRuMSuZ

Biz işimize bakalım...
Katılım
7 Hzr 2006
Mesajlar
37,473
Beğeniler
8,997
Takım
GALATASARAY
#6
YouTube açıldı mı?

YouTube'a erişim dünden beri bir bazı bölgelerde sağlanabiliyor... Acaba bu durum hayra alamet mi?

YouTube'a bir şeyler oluyor... Ceza tahtasında tek bir mahkeme kararı kalan YouTube'a, dün akşamdan beri bazı bölgelerde erişim sağlanabilirken, bazı bölgelerde halen erişilemiyor. Üstelik erişimin sağlandığı bölgelerde DNS ayarlarıyla oynamadan, doğrudan YouTube'a giriş yapılabiliyor.

Bazı kaynaklara göre ceza tahtasında kalan tek karar olan Ankara 1. Sulh Ceza Mahkemesi'nin 05/05/2008 tarihinde aldığı kapatma kararı da kaldırıldı. Dün geceden beri Türkiye'de bölge bölge verilen erişim yaklaşık 2 gün içerisinde tüm Türkiye'de sağlanmış olacak. Bölgelerde yasak kaldırma işlemleri devam ederken işlemin bir süre alabileceği belirtildi. Tabi bunlar, resmi bir açıklama olmadığından şimdilik iddia olarak kalıyor...

Peki ama bu durumu nasıl yorumlamalıyız? Ya şakacı bir yetkili bizimle oyun oynuyor, ya da YouTube açılma hazırlığı yapıyor. Ama YouTube olayı artık öylesine karmaşık bir hal aldı ki, yorum ya da tahmin yapmak artık mümkün değil. Bekleyelim ve görelim; Mayıs başından beri yaptığımız gibi...

Kaynak: http://www.chip.com.tr/konu/YouTube-acildi-mi_8366.html
 

Benzer konular

Top