Yükseleniniz Başak İse

Papatya

Men sebete nebete...
Süper Moderatör
Katılım
6 Ags 2012
Mesajlar
22,024
Beğeniler
6,468
Şehir
Seattle.
#1Bazen o kadar çok detaylara kapılabiliyorsunuz ki, sizin ile anlaşmaya ve iş yapmaya çalışan ya da bir hayalini paylaşmak için size gelmiş bir arkadaşınız sonunda "Ben ne diyecektim " dediği bir rolün içinde kendini bulabilir.


Sevgili Yükselen Başak, Balık yükseleni olanlara sizin detayları olan düşkünlüğünüzü incelemesi gerektiğini ve biraz daha sorgulayıcı ve gerçekçi olmasını önerdik. Sizin ise Yükselen Balık ' ın resmin bütününü gören bakış açlarına ihtiyacınız var. Bazen o kadar çok detaylara kapılabiliyorsunuz ki, sizin ile anlaşmaya ve iş yapmaya çalışan ya da bir hayalini paylaşmak için size gelmiş bir arkadaşınız sonunda "Ben ne diyecektim?" dediği bir rolün içinde kendini bulabilir.

Aslında konuların en önemli noktalarını yakalayan ve pek çok kişinin asla fark edemeyeceği noktaları yakalama başarınız bir arama kurtarma ekibinde, bir yazar kadrosunda, bir mimari çalışmada yada bir aşı üretiminde çok faydalı olabilir. Fakat basit bir çamaşır yıkama operasyonu (!) sizin için partnerinizi çıldırtan bir projeye dönüşebilir. Bir yükselen Balık ile bir araya gelip, tecrübelerinizi paylaşmalısınız. Ancak sizi işkolikliğiniz konusunda takdir etmeliyiz.

Tembelliği yaşamın gerekliliği olarak gören bazı kişilerin ve pek çok yapılmayı bekleyen işi de göz önüne alırsak çalışmak konusunda bir danışan olabilirsiniz. En doğru şekli ile sonuçlanmayı bekleyen hesap işlerini size emanet edebilirler. Tabii eğer tüm işlemleri yargılamayacaksanız !. Çok fazla şey bilmeye olan eğiliminiz sizi iyi bir araştırmacı , bir kitap kurdu yapacaktır. Pratiklik konusunda sizden öğreneceklerimiz olacaktır. Bir kitap çıkarmak istersek iyi bir editörlük sizin işiniz olacaktır. Bu arada unutmamak gerekli sevgili yükselen Başak, siz genel olarak saf ve dokunulmamış özellikleri olan bir kişiliksiniz. Arada bir sizin gibi olmayı başaramayan yükselen Başaklar çıksa da kötü niyetli değilsinizdir.

Hayat sizin için her köşesi bilinmesi gerekli bir alandır. Araştırılmalı ve bilgi edinilmelidir. Bu yaklaşım size pek çok savunma yöntemini de öğretmiştir. Bu yüzden bilmenin iyi ve doğru bir şey olduğunun bilinci ile yalnızca bilmenin ve sizin bildiğinizi bilmenin doğruluğuna takılabilir ve yargı ile yaşam yöntemleri yüzünden pek çok kişiyi eleştirebilirsiniz.

Ayrıntıcı, analizci ve takıntılı yapınız konusunda yükselen Balık'ınki gibi olmasa da biraz daha geniş bir perspektiften bakmak iyi bir yöntem olabilir. Detayların siz bilmeseniz de olmaya devam edeceğini ve siz eleştirmeseniz de seçim yapabileceklerini unutmadan, tüm seçimlerin sizinkilerden oluşmadığını kendinize hatırlatarak ilişkilere katılmalısınız. Öğretmenlik yapıyorsanız, öğrencilerinizin zor durumda olduğunu söyleyebilirim. Doktor iseniz, hastalarınız çok şanslı. Çocuklar ile iletişim halinde iseniz, onların oyuna ihtiyacı olduğunu kendinize hatırlatmalısınız. Konuşmak ve önermek zamanla etkili olacaktır. Bu süre içinde sizi sevmeye çalışan ama bunu başaramayan çocuklarınız olabilir.

Bir bilgi portalı kuruyor ya da gazete çıkartıyorsanız işvereniniz sizden çok memnun kalacaktır. Hatasız bir yayıncılık tam size göre. Fakat detaycılığınız işleri geciktirebilir. Sevgili yükselen Başak, kendinize değişmek için zaman tanıyın ve sakin olun. Dalgaların nasıl oluştuğunu bilmeniz, fırtınayı dindirmeyecektir!


 

Benzer konular

Top