1. * 5651 Sayılı Kanun'a göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur.
    * Telif hakkına konu olan eserlerin yasal olmayan şekilde paylaşıldığını ve yasal haklarının çiğnendiğini düşünen hak sahiplerinin İLETİŞİM bölümünden bize ulaşmaları durumunda ilgili şikayet incelenip gereği 1 (bir) hafta içinde gereği yapılacaktır.
    E-posta adresimiz

Yumurta Akı ile Yanık Tedavisi

Konusu 'Genel Sağlık Bilgileri' forumundadır ve yaren* tarafından 12 Haziran 2013 başlatılmıştır.

1. yaren*
    Neşeli

yaren* Herşey olması gerektiği gibi ;) Özel üye

Beğenileri:
    108
    Ödül Puanları:
    4.480
    Yer:
    Kimseye ihtiyacım yok ben kendime bile fazlayım...
    Banka:
    416 ÇTL
    Evde yaşanan yanık kazalarında ilk aklımıza gelen yanan bölgeyi soğuk suya tutmaktır. Sonrasında ise kulaktan dolma bilgilerle yanan yere yoğurt veya diş macunu sürülür. Belkide kimsenin aklına gelmeyecek ama itfaiyecilerin eğitiminde ders olarak işlenen bir yöntemden bahsedeceğiz.

Bir yanık olayı gerçekleştiği zaman etkilenen alanı önce bölgedeki sıcaklık azalıncaya kadar soğuk suyun altına tutmak akıllıca bir harekettir. Sonrasında ise bölgeye yumurta akı uygulanmalıdır.

Yumurta akında mevcut olan ve vitamin dolu bir plasenta olan kollajen yanık bölgeye belirli aralıklarla sürülünce acı azalacak ve leke kalma olasılığı düşecektir. Bunun için yanık vakalarında önce soğuk su ile kompres yapın sonrasında ise yumurtanın sarısından ayırdığınız akını çırpıp yanık bölgeye uygulayın. Belirli aralıklarla tekrarlayın.

2. patik

patik Özel Üye Özel üye

Beğenileri:
    374
    Ödül Puanları:
    3.080
    Meslek:
    Hemşire
    Yer:
    Kayseri
    Banka:
    524 ÇTL
    Sağlık sektöründeyim ve bunu ilk kez duyuyorum.

3. Çağlayağmur
    Hoşgörülü

Çağlayağmur ... Süper Moderatör

Beğenileri:
    4.417
    Ödül Puanları:
    11.080
    Yer:
    Ankara
    Banka:
    811 ÇTL
    Daha önce okumuştum bu tür bir yazıyı. Alternatif bir tedavi şeklinde sunulmuş ama benim aklıma takılan yanıkta nasıl kullanılıyor olması. Yanık açık yaradır ve yumurta beyazının kullanımı ne kadar sağlıklıdır. Açık yaraya bu uygulandığında orada bir enfeksiyon oluşmasınada neden olunabilir.

Sayfayı Paylaş