Yüz Şeklinize Göre Küpe Seçimi

sorumsuz

Forum Onuru
Katılım
11 Ags 2008
Mesajlar
4,064
Beğeniler
25
Şehir
bileyim?
#1

Yüz Şeklinize Göre Küpe Seçimi...
kadınların görünümünü daha çekici kılabilir şıklığına şıklık katabilir. Fakat küpe seçiminin de püf noktaları vardır. Yüz şekline giyilen kıyafete saç modeline kadar birçok ayrıntıya dikkat etmek gerekir. Bu noktada size biraz yardım etmek de bizim görevimiz


Yüz şeklinize göre küpe seçmenin püf noktaları :
Yuvarlak Yüz :


Yuvarlak bir yüz şekline sahipseniz seçiminiz uzun ince ve köşeli küpeler olmalı. Bu tarz küpeler yüzünüzü biraz uzun ve köşeli gösterecektir. “Sallantılı küpe” olarak da bilinen uzun küpelerin oval biçiminde olanlarını tercih edebilirsiniz. Kare ve dikdörtgen olanları da köşeli küpe olarak takabilecekleriniz arasında. Halka küpelerden kısa ve kalın olan küpe çeşitlerinden uzak durun.
Oval Yüz :


Bu klasik yüz şekli neredeyse her tarzda küpe ile güzel görünebilir. Farklı şekillerde küpeleri deneyerek hangilerinin daha çok yakıştığına dikkat ederek kendi tarzınızı oluşturabilirsiniz. Damla şeklinde yumuşak hatlı küpeleri tercih edebilirsiniz. Sarmal uzun küpeler de size yakışacaktır. İnci pırlanta veya değerli taşlardan oluşan tek taş küpeler kısa saç modeli ile kullanıldığında daha çekici bir görünüm verir. Bunun yanısıra aşırı uzun ve ince küpelerden kaçının.
Kalp Biçiminde Yüz :


Alt kısmına doğru genişleyen damla şeklinde küpeler avize biçimindekiler ve üçgen küpeler tercihleriniz arasında olmalı. Oval ve çember küpelerin yanısıra piramit şeklindeki küpeler de size yakışacaktır. Çok kısa küpelerden uzak durun.Kare Yüz :


Yuvarlak küpeler sizin için en iyi seçim olacaktır. Çünkü yüzünüzün hatlarını yumuşatmaya yardımcı olur. Kaba köşeli ve kare biçimindeki küpelerden uzak durun. Halka kıvrımlı uzun sallantılı damla şeklinde ve çok katlı uzun küpeler seçebileceğiniz küpe kategorisine dahildir. Ve bunlar kare şeklindeki bir yüze biraz uzun bir görünüm sağlayabilir.
Uzun veya İnce Yüz :


Üç boyutlu küpeler yüzünüze dolgun bir görünüm verebilir. Bu yüz şeklini dolgnlaştırmak için yuvarlak üçgen ve kare küpeler tercih edilebilir. Uzun ve abartılı küpelerden kaçının.
Üçgen Yüz :


Eğer üçgen bir yüze sahipseniz keskin yüz hatlarınızı yumuşatacak tarzda küpeler seçmelisiniz. Geniş oval ya da küçük dairesel küpeler size göre.
 
Top