Yüzdeki Tüylenme Nasıl Azaltılır?

dderya

kOkOşŞ
AdminE
Katılım
29 Tem 2013
Mesajlar
15,087
Beğeniler
8,001
Şehir
izmir :)
#1
Yüzde tüylenme sorunu sıkça karşılaşılan cilt problemlerinden biridir. Bu problemi önlemek ve ve ortadan kaldırmak için birkaç yöntem bulunmaktadır.


1 - Doğru Beslenme :


İnsan vücudundaki tüm problemlerin başlıca nedeni sağlıksızlıktır. Sağlığı korumak ise öncelikle doğal yollardan sağlanır. Cilt sağlığı için de yeme içme alışkanlığı çok önemlidir. Yüzdeki tüylenme probleminin başlıca sebeplerinden biri sağlıksız beslenmedir. Tüylenme ister genetik ister hormonel ve sonradan kaynaklanan bir bozukluk olsun; düzensiz ve doğal olmayan bir beslenme şekli bu problemi tetikler. Yüzdeki tüy kalınlığını önlemek için düzenli bir beslenme programına sahip olmak gerekir. Sebze ve meyve tüketimi bir alışkanlık haline getirilmeli; tahıllı ekmeklerle birlikte sebze ağırlıklı zeytinyağlı yemeklere ağırlık verilmelidir. Yüzdeki kalın ütyleri inceltmek ve azaltmak için taze nane tüketimi son derece önemlidir. Her gün yarım demet saplarıyla birlikte taze nane tüketmek yüzdeki tüylenme problemini büyük ölçüde ortadan kaldırır. Öğlen yemeği için sadece çiğ sebze ve limon suyundan salata tarzında doyurucu ve son derece sağlıklı karışımlara yer verilebilir. Baklagiller de yüzdeki tüylenme problemi için faydalı olacaktır. Nohut, fasulye gibi baklagiller içerdikleri birtakım maddelerle kıl köklerini çıktıkları bölgeye uygun kalınlığa getirir ve bunu korur. Bu da yüzde aşırı kalın çıkan tüyleri inceltebilir.

2 - Düzenli Bakım :


Yüz için doğru nemlendiriciler kullanmak gerekir. Doktor tavsiyesiyle cilt tipine uygun kremler kullanmakta fayda vardır. Bazı kremler kıl köklerini besler ve kılın kalınlığına artırır. Bu nedenle özellikle kıl köklerini temizledikten sonra kesinlikle gelişigüzel alınmış kremler sürülmemelidir. Güneş koruyucular da yağ içermemelidir. Yağ oranı yüksek kozmetik ürünleri yüzdeki kıl problemini artırır ve uzun süreli kullanımlarında kalıcı hale dahi getirebilir.

3 - Cildi Koruma :


Cildi korumak da kıl problemini önleyici etkenler arasındadır. Güneş koruyucu kremler ve losyonlar yağ içermemelidir. Yağ oranı yüksek kozmetik ürünleri yüzdeki kıl problemini artırır ve uzun süreli kullanımlarında kalıcı hale dahi getirebilir. Yüz maskelerinde yağsız ve kimyasaldan uzak yöntemler tercih ediniz.

4 - Öneyici Losyon Kullanma :


Kıl köklerini temizledikten sonra tüyleri azaltmak, inceltmek için doktorunuza danışarak sadece eczanelerden satın aldığınız krem ya da serumları kullanarak bu problemden uzun vadede kurtulabilirsiniz. Uzun süre ve düzenli kullanımda tüy sorununuz ortadan kalkar.
 

Benzer konular

Top