Zafer ilk adımla başlar

Katılım
12 Şbt 2010
Mesajlar
445
Beğeniler
9
#1
Amacını belirlemeyen insanlar bir yoldan giderken diğer yola saparlar , ne istediklerini bilmemeleri onlar için bir problem teşkil eder. Bu insanlar rotasını bilmeyen 'gemi kaptanı' na benzerler. Sizin kaptanlık dereceniz ne kadar üstün olursa olsun gideceğiniz rota sizde yoksa denizde dolaşır durursunuz. Yada istemediniz bir yere varmaya mecbur kalırsınız.

ŞİMDİ yapman gereken şey rüya görmektir. Rüyanızı kağıda dökün .Aksi halde bu kitapçıktaki yazılı notların size bir yararı olmayacak . Tümüyle güven ve huzur hissettiğiniz bir yerde düşünün ! “ Başarısızlığa uğramayacağınızı bilseydiniz ne yapardınız ? Başarıdan kesin emin olsaydınız hangi yolları izler HANGİ EYLEMLERDE bulunurdunuz ? “ Belirgin olun tüm ayrıntıları görün ,ne kadar ayrıntılı düşlerseniz bir sonuca ulaşmak için o kadar güçlü olursunuz.

KISITLAMA YOK!

1) Çok fazla hediyelerin verilip alındığı bir bayram günü gibi davranın. Hayalleriniz büyük olsun ,tüm olmak ,yapmak ,sahip olmak, paylaşmakla ilgili herşeyi yazın ,kedinizi KISITLAMAYIN.

2) Listedeki sonuçlara ne zaman ulaşacağınızı tahmin edin (altı ay,bir yıl, on-on beş-yirmi yıl) Bugünkü yapacaklarınızı yazmayınız!

3) Bu yıl gerçekleştirebileceğiniz 4 amacınızı (hedefinizi) ele alın. Bunlar en çok adandığınız, sizi heyecanlandıran, sizi tatmin edecek şeyler olsun. Bir şeyi yapmanın NİÇİN’i nasılından çok daha güçlüdür. Yeteri kadar niçin bulursanız, daima nasıl yapacağınız bulursunuz. Yaşamınızdaki diğer kişileri de düşünmelisiniz.

4) Tüm bunları yaptıktan sonra amaçlarınıza ulaşmak için nasıl bir insan olmak zorunda olduğunuzu tanımlayın.

Beyninizi eğitin. Kurallarınızdan birisi ,amaç belirlediğinizde ; derhal onu destekleyecek birşeyler yapmalısınız.

Günde iki kez birkaç dakika için sakin bir şekilde oturun ve amacınız hakkında düşünün.

Amacınızı gerçekleştirmiş olduğunuzu kabul edin. Bundan zevk ,gurur ve heyecan duyun. Tüm harika ayrıntıları görün ve işitin.

Tüm kararlılığımızla bütün güçlüklere göğüs gerebileceğimiz üzerinde anlaşırsak ödülünüz hayal edebileceğinizin çok ötesinde olacaktır.
 

Benzer konular

Top