1. * 5651 Sayılı Kanun'a göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur.
    * Telif hakkına konu olan eserlerin yasal olmayan şekilde paylaşıldığını ve yasal haklarının çiğnendiğini düşünen hak sahiplerinin İLETİŞİM bölümünden bize ulaşmaları durumunda ilgili şikayet incelenip gereği 1 (bir) hafta içinde gereği yapılacaktır.
    E-posta adresimiz

Zahit Büyükişleyen Kimdir? Biyografisi

Konusu 'Sanatçılar, Müzisyenler' forumundadır ve ZeyNoO tarafından 22 Mart 2012 başlatılmıştır.

1. ZeyNoO
    Melek

ZeyNoO ٠•●♥ KuŞ YüreKLi ♥●•٠ AdminE

Beğenileri:
    5.784
    Ödül Puanları:
    12.080
    Meslek:
    Muhasebe
    Yer:
    ❤ Şehr-i İstanbul ❤
    Banka:
    3.064 ÇTL
    Zahit Büyükişleyen Kimdir? Biyografisi
    1946 yılında Adana'da doğdu. 1967'de Ankara Gazi Eğitim Enstitüsü-Resim Bölümü'nü bitirdi.1972-1976 yılları arasında Kassel Devlet Güzel Sanatlar Akademisi'nde eğitim gördü.

1983’te Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi’nde doktora yaptı. 1986’da doçent, 1992’de profesör oldu. Sanatçının resimlerinde çok anlamlılık oluşturmayı amaçlayan bir eğilim, daha serbest, spontan ve dışavurum öğelerine ağırlık veren bir anlayış düzeyi görülmektedir. Yaşamını İstanbul’da sürdürmekte olup Yeditepe Üniversitesi’nde öğretim üyesi olarak göre yapmaktadır. 10 ödülü olan Büyükişleyen yurtiçi ve yurt dışında grup sergilerine katılmıştır.

Sayfayı Paylaş