1. * 5651 Sayılı Kanun'a göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur.
    * Telif hakkına konu olan eserlerin yasal olmayan şekilde paylaşıldığını ve yasal haklarının çiğnendiğini düşünen hak sahiplerinin İLETİŞİM bölümünden bize ulaşmaları durumunda ilgili şikayet incelenip gereği 1 (bir) hafta içinde gereği yapılacaktır.
    E-posta adresimiz

Zaman Tüneli - Yeni Profil Yeniliği

Konusu 'Facebook' forumundadır ve ZeyNoO tarafından 17 Aralık 2011 başlatılmıştır.

1. ZeyNoO
    Melek

ZeyNoO ٠•●♥ KuŞ YüreKLi ♥●•٠ AdminE

Beğenileri:
    5.784
    Ödül Puanları:
    12.080
    Meslek:
    Muhasebe
    Yer:
    ❤ Şehr-i İstanbul ❤
    Banka:
    3.064 ÇTL
    Facebook, genel merkezinin bulunduğu San Francisco'da düzenlediği geleneksel f8 geliştirici konferansında, merakla beklenen yeniliklerini Mark Zuckerberg'in açıklamalarıyla tüm dünyaya canlı yayınla duyurdu

Facebook, ‘Profil' sayfasını baştan yaratarak geliştirdiği "Zaman Tüneli" sayfası ile 800 milyonu aşkın kullanıcısına kendilerini çok daha farklı ve kapsamlı şekilde ifade edebilecekleri bir platform sunacak.

Facebook kullanıcılarının halihazırda kendileriyle ilgili paylaşmak istedikleri bilgilere yer verdikleri “Profil” sayfasının yerine geçecek olan “Zaman Tüneli” sayfasında kullanıcıların yaşamlarıyla ilgili tüm hikayeleri ve paylaşımları geriye doğru kronolojik sıra içinde yer alacak. “Zaman Tüneli “ bu özelliğiyle kullanıcıların yaşamlarında önem verdikleri her şeyi tek sayfada bir araya getirebilmesini ve paylaşabilmesini sağlayacak.
    Mark Zuckerberg, “Zaman Tüneli” ile birlikte Facebook'un uygulamalar açısından da yeni bir döneme girdiğini açıkladı. Facebook üzerinde artık iletişim uygulamaları ve oyunların yanısıra müzik, video ve haber paylaşımını kolaylaştırıcı medya uygulamaları ile kullanıcıların günlük yaşamlarındaki spor ve eğlence benzeri etkinliklerini paylaşmalarını kolaylaştırıcı uygulamalar da daha çok geliştirilecek ve kullanımları kolaylaşacak.
    Facebook'un sosyal medyada devrim yaratacak yenilikleri, önümüzdeki haftalarda tüm kullanıcılar için aktif hale gelecek.

ZAMAN TÜNELİ
    Facebook kurulduğunda isim, fotoğraf ve bazı temel bilgilerden oluşurken, zamanla fotoğraf albümleri, videolar ve güncel etkinliklerin yer aldığı aktif sayfalar haline gelen “Profil” sayfasının yerini alan “Zaman Tüneli”, Facebook'un gelişimindeki en önemli adımlardan birini teşkil ediyor.
    Kullanıcıların, kendilerini ve yaşam hikayelerini diledikleri içerikte ve kapsamda, tek bir sayfada derlemelerini ve paylaşabilmelerini sağlayacak “Zaman Tüneli”nde, uygulamalardan gelen bilgiler de istenirse otomatik olarak yer alacak.
    Örneğin Facebook üzerinden müzik dinleyen bir kullanıcının dinlediği müziklerin bilgileri, eğer isterse doğrudan “Zaman Tüneli”ne eklenecek. Böylece her kullanıcının yaşam hikayesini yansıtan “Zaman Tüneli” içinde, paylaşımların yanı sıra geçmişte dinlediği müzikler, izlediği videolar, ziyaret ettiği yerler gibi tüm etkinlikleri yer alabilecek.

HERKESİN KAPAK FOTOĞRAFI OLACAK
    Facebook'un yeni “Zaman Tüneli” sayfasının tasarımının üst bölümünde kullanıcıların kendilerini ifade eden diledikleri bir kapak fotoğrafının yer alacağı bir alan bulunuyor. Kullanıcılar diledikleri görsele yer vererek bir albüm kapağı gibi kendi zaman tünellerinin kapağını oluşturabilecek. Ayrıca kapak fotoğrafının sağ tarafında bulunan hızlı erişim zaman cetveli sayesinde zaman tünellerinin dilenen anına hızlıca erişilebilecek.

GÜNLÜKTEN SEÇİLEBİLECEK
    Facebook kullanıcıları Zaman Tüneli sayfalarının içeriğini, kullanıcı günlükleri üzerinden rahatça yönetebilecek. Tüm paylaşımlarının yer aldığı günlükten paylaşmak ya da gizlemek istediği iletileri seçebilecek olan kullanıcılar dilerlerse Zaman Tüneli sayfalarını sadece fotoğraf ya da sadece video gibi belirli başlıklar altındaki paylaşımlarının yer alacağı şekilde filtreleyebilecek.

2. murat.ozcan00

murat.ozcan00 Aktif

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    620
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    Herşeyi söylememmi lazım!
    Banka:
    0 ÇTL
    Teşekkürler ZeyNoO.

3. felsefe_mi

felsefe_mi ...!... Özel üye

Beğenileri:
    416
    Ödül Puanları:
    3.730
    Banka:
    40 ÇTL
    İlginç birşey bu ya
    Bende geçtim zaman tüneline

4. ZeyNoO
    Melek

Beğenileri:
    5.784
    Ödül Puanları:
    12.080
    Meslek:
    Muhasebe
    Yer:
    ❤ Şehr-i İstanbul ❤
    Banka:
    3.064 ÇTL
    Bu arada söylemekte yarar görüyorum,
    Profilinizi Zaman Tüneline geçirdiyseniz eğer, eski profile dönmeniz imkansız.
    Eski profile dönmek için yapılan uygulamalar, sizin kişisel bilgilerinizi ve hesabınızı çalmak için tasarlanmış uygulamalardır..
    Bu tarz uygulamaları kabul etmeyin derim.

5. YoRuMSuZ
    Avare

YoRuMSuZ Biz işimize bakalım!

Beğenileri:
    7.357
    Ödül Puanları:
    11.330
    Banka:
    8.819 ÇTL
    Sanırım geri dönüş imkansız değil. Zaman tünelinden geri dönüşü anlatan bir konuya rastlamıştım bir yerlerde.

6. ZeyNoO
    Melek

Beğenileri:
    5.784
    Ödül Puanları:
    12.080
    Meslek:
    Muhasebe
    Yer:
    ❤ Şehr-i İstanbul ❤
    Banka:
    3.064 ÇTL
    Açıkcası bende internette haberlerde okudum, o tarz şeyler kandırmaya yönelik diye. Şunu yapın eski profile dönün gibi şeyler, bilgi çalmak içinmiş.

7. RUZG4R
    Küstah

RUZG4R ÖylesinE ♔ Özel üye

Beğenileri:
    3.380
    Ödül Puanları:
    10.580
    Banka:
    561 ÇTL
    sevmedim ben bu zaman tünelini

8. ZeyNoO
    Melek

Beğenileri:
    5.784
    Ödül Puanları:
    12.080
    Meslek:
    Muhasebe
    Yer:
    ❤ Şehr-i İstanbul ❤
    Banka:
    3.064 ÇTL
    Benimde hoşuma gitmediği için, hiç geçmedim bile :D

9. -araz-
    Ayyaş

-araz- EYVALLAH... V.I.P

Beğenileri:
    368
    Ödül Puanları:
    3.980
    Banka:
    439 ÇTL
    benim hoşuma gitmedi o yüzden teşebbüs bile etmedim

10. BeReNN
    Uykumvar

BeReNN Özel Üye Özel üye

Beğenileri:
    254
    Ödül Puanları:
    5.330
    Meslek:
    Muhasebe
    Yer:
    Istanbul, Turkey
    Banka:
    289 ÇTL
    Bende geçmedim hiç sevmedim geçenlerin sayfasına bile uğramıyorum o derece gıcığım zaman tüneline:)

Sayfayı Paylaş