1. ÇeReZFoRuM - yeni katılımcılar ve yöneticiler...
  Kendisi dışında 5 katılımcı ve kurallara uyan üye (sürekli devam eden) kazandıranlar ADMİN veya ADMİNE yetkisiyle forum yönetim kadrosunda yer alabilir. Amaç forumda hareketlilik sağlamaktır...Duyuru 31 Mart'a kadar geçerlidir.

ziynet eşyası ( altın gümüş ) hakkında hükümler‏

Konusu 'Genel Dini Konular' forumundadır ve Apancene tarafından 1 Mart 2010 başlatılmıştır.

 1. Apancene

  Apancene Aktif

  Katılım:
  12 Şubat 2010
  Mesajlar:
  402
  Beğenileri:
  9
  Ödül Puanları:
  630
  Banka:
  165 ÇTL
  Resûlullah (s.a.v) şöyle buyurur:
  "Altın ve gümüşü olup da bunların zekatını vermeyenler için, kıyamet günü o altın ve gümüşler levhalar hâline getirilir, cehennem ateşinde kızdırılarak mutlaka vücudunun yanları ve sırtı onunla dağlanır. Levhalar soğudukça, bir günü elli bin seneye denk gelen bir günde bu işlemler tekrar edilir. Ta ki, insanlar arasında hüküm verilip hesapları bitinceye; cennet veya cehennemden hangisine gidecekleri belli oluncaya kadar!" (Hadis-i Şerif)

  Eğer kişinin biriktirdiği paralar çok ise, vücudu da levha haline getirilen paralara göre genişletilir ve her tarafı onunla dağlanır.

  Allah Teala şöyle buyurur:

  "Altın ve gümüşü yığıp da onları Allah yolunda harcamayanlar yok mu, işte onlara elem verici bir azabı müjdele! Bu paralar cehennem ateşinde kızdırılıp bunlarla onların alınları, yanları ve sırtları dağlanacağı gün (onlara): İşte bu kendiniz için biriktirdiğiniz servettir. Artık yığmakta olduğunuz şeylerin azabını tadın! (denilir)." (Tevbe, 34-35)
   
Benzer Konular
 1. ruhwer
  Mesaj:
  0
  Görüntüleme:
  624
 2. Suskun
  Mesaj:
  1
  Görüntüleme:
  9.163
 3. Suskun
  Mesaj:
  0
  Görüntüleme:
  8.447
 4. ZeyNoO
  Mesaj:
  0
  Görüntüleme:
  3.220
 5. Paradoks ~
  Mesaj:
  0
  Görüntüleme:
  1.502
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş