• Kazandığınız her 1000 ÇTL birikiminizi 5 TL ile değiştirip ödeme alabilirsiniz...

1 Haziran 2019 evde bakım maaşı yattı mı? Evde bakım maaşı yatan iller listesi

pietaS

I'm nobody's
Özel üye
2019 yılında evde bakım maaşlarına da zam yapıldı ve yeni maaş bin 315 lira oldu. Evinde hasta, engelli ya da yaşlılara bakan ve devlet tarafından ödenen evde bakım maaşları 11 Haziran salı günü hangi illerde hesaplara yattı? Evde bakım maaşları şu ana kadar 4 ilde hesaplara yattı. Ayın 25'ine kadar tüm illerde yatması bekleniyor. Devlet dairelerinde yapılan pek çok işlemi online olarak gerçekleştirmemizi sağlayan e Devlet'in "Engelli Evde Bakım Ödeme Bilgileri Sorgulama" sayfasından evde bakım aylığı sorgulanabiliyor. Bakıma muhtaç olduğu gerekli belgelerde kanıtlanmış hastalara bakan kişilere verilen hasta bakım parası ne kadar? Tutarı bir aylık net asgari ücret tutarının 2/3’ünden az olan bakıma muhtaç engellilerin bakımını üstlenen akrabası, vasisi gibi üçüncü kişilere ödenen aylığa evde bakım aylığı denir.

11 Haziran Salı evde bakım maaşı zam oranı ne kadar, yatan iller hangileri? Engelli evde bakım maaşı alma başvuru şartları nedir? 11 Haziran evde bakım maaşları hangi illerde yattı sorusu gündemde. Devlet tarafından evinde hasta, yaşlı ve engelli hastalara bakan vatandaşlara ödenen evde bakım maaşları bin 315 lira oldu. Peki Haziran ayı evde bakım maaşları hangi illerde yattı. Evde bakım maaşları bugün itibariyle Ordu, Bolu, Osmaniye ve İstanbul'da yattı. Engelli aylığından yararlanmak isteyen kişiler Sosyal Yardımlar Genel Müdürlüğü'nden aldıkları sevk ile sağlık kurulu raporu vermeye yetkili hastanelere gidiyorlar. Raporda belirlenen engellilik oranı sonrası muhtaçlık değerlendirmesi yapılıyor ve engellilik oranına göre belirlenen evde bakım aylığı bağlanıyor. Peki evde bakım aylığının takibi nasıl yapılıyor?
Evde bakım maaşı yatan illerin listesi 11 Haziran’da da merak edilen konular arasında yer alıyor. Evde bakım maaşının yatıp yatmadığı merak ediliyor. Alınabilmesi için, engelliye bakan kişiyle engelli arasında kan bağı bulunması veya üvey akraba olunması, engelliye bakan kişinin aynı adreste ikamet etmesi biri şartların bulunduğu evde bakım maaşı, bakıma muhtaç olduğu gerekli belgelerde kanıtlanmış hastalara bakan kişilere verilen paradır. İster sms isterseniz e Devlet sistemi üzerinden emekli maaşı sorgulaması yapabilirsiniz. e Devlet’in “Engelli Evde Bakım Ödeme Bilgileri Sorgulama” sayfasından evde bakım aylığı sorgulanabiliyor.
Haziran 2019 evde bakım maaşı yatan iller listesi ay içinde evde bakım maaşları yatan il isimleri haberimiz içerisinde duyurulacaktır. 2019 Haziran ayı içerisinde yatacak olan evde bakım maaşları yatan illerin listesi günlük ve gün içerisinde gelen bilgilerle güncellenecek ve güncel yatan iller listesi okurlarımıza duyurulacaktır. Değerli evde bakım maaşı alan okurlarımız Nisan ayında yatacak evde bakım maaşlarının listesi en güncel bilgilerle sitemizde her ay olduğu gibi bu ay da olmaya devam edecek, sitemizi takip ederek bakım maaşlarının sizin ilinizde yatıp yatmadığını takip edebilirsiniz. Eğer haberimiz içerisinde yer alan listede ilinizin ismi yoksa ve hesabınıza bakım maaşınız yatmışsa yorum kısmına hesabınıza bakım maaşı yattığını yazarak diğer bakım maaşı bekleyenleri bilgilendirebilirsiniz.

HAZİRAN 2019 EVDE BAKIM MAAŞI YATAN İLLERİN LİSTESİ
2019 Nisan ayı evde bakım maaşları hesaplara yatmaya başladığında yatan illerin listesi burada yer alacak. Sitemizi ve haberlerimizi takip ederek, Bu ay evde bakım maaşları hangi illerde yattığını, yatan illerin isimlerini öğrenebilirsiniz.

EVDE BAKIM MAAŞI YATAN İLLER LİSTESİ SORGULA

Haziran 2019 Evde Bakım maaşı yatan illerin listesini aşağıdan görebilirsiniz.

1.Ordu
2.Bolu
3.Osmaniye
4.İstanbul
5
6
7
8
9
10
11
12
13

.
 

Top